Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do grania i muzyki - laptop


SilentSan

Pytanie

Dzień dobry,

Aktualnie posiadam słuchawki Audiotechnica ATH-AVC500 i chciałbym je zmienić. Są dla mnie zbyt duże i nieporęczne przez pałąk. Słuchawki stosunkowo często będą podróżować w plecaku/torbie, zatem zależy mi, aby były poręczne/ składane. Słucham zespołów takich jak Artic Monkeys, Nujabes, Proximity, czyli duży misz masz + nowy pop. Większość słucham z YT bądź spotify. Dodatkowo chciałbym, żeby słuchawki służyły mi do grania w gry typu FPS, mianowicie PUBG i CS:GO (ta gra rzedziej). Ważnym jest dla mnie ich poręczność. Mój budżet to ~400zł (w grę wchodzą używane słuchawki i polowanie na okazje, jeżeli gra jest warta świeczki). Moje aktualne słuchawki całkiem dobrze się sprawdzają mimo ich ceny (300zł), lecz nie jestem zachwycony... Słuchawki podłączone do mojego laptopa ASUS-GL552VW z turbo-beznadziejną kartą dźwiękową (wkrótce zamierzam dokupić jakiś porządny DAC). 

Moimi kandydatami są tylko:

ATH-M50x (Czytałem i oglądałem recenzje i jestem zachwycony ich wizualnym wyglądam, niestety nie odsłuchałem ich nigdy)

Ultrasone HFI 450 (O tych kompletnie nic nie słyszałem, zauważyłem, że są często polecane na forum i są polecane w podpiętym w tym dziale temacie, podobają mi się wizualnie) 

Zależy mi, aby słuchawki przykrywały całe uszy, a nie leżały na nich (tak jak ma to miejsce przy Marshallach). 

Ultrasone HIFI 580 (tak jak wyżej)

 

Jestem otwarty na wasze propozycje. Wydaje mi się, że nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem, lecz zależy mi, na jak najlepszym stosunku jakość:cena, dlatego używane słuchawki mi nie przeszkadzają, jeżeli ten stosunek będzie wyższy niż w przypadku jakichś tam nowych - ze sklepu słuchawek. 

 

Oczekuję waszych odpowiedzi i pozdrawiam 

Edytowane przez SilentSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Posiadam od jakiegoś 1,5 roku ATH M50x i mimo, że posiadam w swojej "kolekcji" wiele droższych i lepiej grających słuchawek to zawsze chętnie wracam do M50x. Słuchawki gadają dobrze nawet ze smartfona, dodatkowo polecam wymienić pady na te od shure SRH840 a będzie jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bosshifi B8 powinny zaspokoić twoje wymagania. Z Chin za ok 60$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja gram na Sony 100 AAP - mega wygodne, kompaktowe, składane, pancerne, mocno ciepłe, co sprawdza się w grach i filmach i mają mikrofon. Ale scena nie najlepsza, a to w FPSach chyba ważne. Ja nówki wyrwałem za ok. 300zł i jak się poszuka, to da radę je w podobnych pieniądzach kupić.

 

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 hours ago, mks46 said:

Dt990 też są słuchawkami dużymi i raczej stacjonarnymi. Napisałeś że zależy Ci żeby były składane, ich nie nie da złożyć.

 

Oceniając pod względem jakości dźwięku, które z nich wypadają lepiej? Jestem po prostu ciekaw. Orientujesz się może? 

@mks46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mks46

Ehh, byłem w sklepie i sprawdziłem kilka słuchawek, m.in M50x i DT990 PRO (250OHM) i teraz mam dylemat. Wydaje mi się, że DT990 grały lepiej. Jestem nawet w stanie odrzucić mobilność słuchawek na rzecz lepszej jakości. Zastanawiam się jeszcze, które z tych słuchawek lepiej by się sprawdziły do gry w fps typu pubg/csgo? Dodatkowo, domyślam się, że do DT990 wypadałoby dokupić wzmacniacz słuchawkowy, zaś M50x powinny wyciągnąć więcej bez dodatkowego sprzętu? 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności