Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio Cascade


Seler666

Rekomendowane odpowiedzi

Cascade-Image-2.jpg

Nie zauważyłem żadnego wątku o tych słuchawkach, więc zakładam.

 

Nowe słuchawki od Campfire Audio - tym razem nie IEMy, a najprawdziwsze słuchawki wokółuszne - model Cascade.

 

Nie wiem, czy będą dostępne u nas, ale sukcesu im nie wróżę - 800 dolarów to sporo, a w tym przedziale konkurencja jest duża.

 

https://campfireaudio.com/shop/cascade/

 

W skrócie:

 

- driver berylowy 42mm

 

- 38 Ohm / 100dB SPL

 

- wkładki akustyczne w zestawie, więc można kombinować z brzmieniem

 

- klasyczny campfireowski pokrowiec (uwielbiam je)

 

- (ponoć) dobre wykonanie - owcza skóra, aluminium, itd.

 

Są też już pierwsze opinie na HeadFi: https://www.head-fi.org/threads/cascade-headphone-by-campfire-audio.871210/page-8

 

 

Edytowane przez Seler666
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy design. Natomiast cena faktycznie dość spora jak na dynamiczny wokółuszny debiut z graniem na planie V (jeśli wierzyć opisom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Seler666 napisał:

Entuzjastyczna recenzja:

 

 

A mówią, że to Z Reviews meandruje w swoich recenzjach :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Są i u mnie pady materiałowe. Słuchawki z nimi się wyrównują, ilość basu spada bardzo wyraźnie - nie słyszę większych zmian w innych pasmach, bo właśnie ten dół się tak rzuca w uszy. Do cieplejszych źródeł (vide ZX300) jak znalazł. To są ciągle ciepłe słuchawki, ale różnica jest ogromna.

Tylko uwaga - materiał, z którego wykonane są pady, jest dość specyficzny i nie każdemu może odpowiadać - nie jest to wyjątkowo miłe w dotyku. Wyraźnie też gorzej tłumią i trochę dźwięków przedostaje się na zewnątrz (na skórach cisza kompletna).

Filtr numer 2 brzmi z materiałowymi padami IMO najlepiej (na skórach czwórki).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dorzucę swoje 3 grosze. Bardzo ciekawe słuchawki, do których cały czas wracam. Wg mnie niektóre utwory wypadają z nimi doskonale, ale niektóre mocno średnio (za bardzo gubią się szczegóły). Najbardziej mi się podoba angażujący dźwięk, który ożywia np. starsze rockowe kawałki. Po dłuższym słuchaniu mam głód detalu i je zostawiam, ale po jakimś czasie znowu chcę posłuchać tego "żywego" dźwięku  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności