Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 1kzł, wokółuszne z nieco wzmocnionym basem


amber

Pytanie

Dzień dobry,
Od pewnego czasu rozglądam sie za słuchawkami, które zastąpiłyby moje wysłużone Koss Porta Pro. Tym razem chciałym kupić słuchawki wokółuszne, do użytku wyłącznie domowego. Zasilane byłyby ze stacjonarnego PC lub smartfona (znacznie rzadziej ale nie chciałbym rezygnować z tej opcji). Co do ceny, max +/- 1000zł. Nie chiałbym iść w kierunku studyjnych monitorów z neutralnym dźwiękiem, bardziej zależy mi na atrakcyjnym dźwięku V jednak bez beatsowej przesady czy męczących wysokich tonów.
Zapoznałem się z recenzjami bardzo wielu słuchawek, jednak bez ich osobistego przetestowania. Biorę pod uwagę zakup 2-3 par i po przestestowaniu pozostawieniu wybranej pary. Chciałbym też aby kabel był odłączany a słuchawki pozbawione wszelkiego rodzaju dodatkowych systemów jak wyciszanie otoczenia czy live stage.

Mam chyba dość duże uszy: wysokość to ok. 6.7mm
Muzyka, której słucham to przeważnie rock, pop, czasem poważna, sporo vlogów z YT.
Muzyka pochodzi głownie z Tidal'a, nie ma problemu, żeby uruchomić program w opcji hi-fi.


Obecnie najbardziej skłaniam się ku trzem modelom:

-SENNHEISER Momentum M2 AEG: tak, wiem to w zasadzie przenośne słuchawki ale wydaje się, że wiekszość moich oczekiwań spełniają
-Takstar pro82: ten chiński wynalazek zdecydowanie chcę przetestować :) Brakuje mi tu fajniejszych, bardziej z klasą materiałów, jeśli jednak dźwięk i wygoda byłyby ok - nie ma problemu.
-Philips SHP9500: myślałem też o tych, ale znalazłem kilka opinii, które wskazywały na to, że tak niska cena nie bierze się znikąd i ma pokrycie w jakości dźwięku
-Master Dynamic MH40: ok te są czwarte ale też je rozważam. Dźwięk podobno fajny, lekko podkręcony. Sporo pary idzie jednak w wyszukany design i bardzo dobre materiały, co odbija się znacząco na wadze.

 

Inne słuchawki, które brałem pod uwagę ale po przejrzeniu wielu recenzji wstępnie odrzuciłem to (choć całkowicie nie przekreślam):
-Bowers & Wilkins P7
-Audio-Technica ATH-MSR7
-FOSTEX T50RP MK3
-JBL Synchros S700
-AKG K550 MKII
-Brainwavz HM5
-V-Moda Crossfade M100
-Audio-Technica M50x
-AKG K550 MKII

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam Rafał

 

Edytowane przez amber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za sugestię; brałem je mocno pod uwagę, ba wczoraj zrezygnowałem z zakupu na aukcji chwilę przed jej zankończeniem pod wpływem jednej z recenzji gdzie mocno zjechano te słuchawki za jakość dźwięku

. Tutaj zaś recenzja wypadła mocno pozytywnie: https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-philips-fidelio-x2/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bosshifi B8. Tanie wygodne, dobrze wykonane i lepiej grające od 82Pro co najmniej o klasę. Kabel odpinany, ten stockowy bardzo dobrej jakości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, amber napisał:

Dzięki za sugestię; brałem je mocno pod uwagę, ba wczoraj zrezygnowałem z zakupu na aukcji chwilę przed jej zankończeniem pod wpływem jednej z recenzji gdzie mocno zjechano te słuchawki za jakość dźwięku.

 

I.. to był błąd, słuchawki są bardzo dobre, warto się o tym przekonać na własnych.. uszach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 3.02.2018 o 22:06, amber napisał:

Dzięki za sugestię; brałem je mocno pod uwagę, ba wczoraj zrezygnowałem z zakupu na aukcji chwilę przed jej zankończeniem pod wpływem jednej z recenzji gdzie mocno zjechano te słuchawki za jakość dźwięku.

 

Jeżeli ten gościu, w styczniu 2018, jako słuchawki za 40$ najbardziej poleca Koss Porta Pro to jest to człowiek o bardzo specyficznym słuchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie skreślałbym ATH MSR7. Choć zyskują na podniesieniu jakości źródła (jakiś ciepły DAC/amp), to paradoksalnie nie tracą wiele ze źródłami słabszej jakości. Podłączam do zwykłego chińskiego telefonu i dają radę. Charakterystyka - lekkie V. Spróbowałbym na Twoim miejscu. Mając pieniądze tylko na słuchawki tych bym stanowczo nie odrzucał (to znaczy dac-e, wzmacniacze - na to nie wydajesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności