Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przenośny DAC/AMP lepszy od Dragonfly Red


Looper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem słuchawki Audio Technica ATH-M50x i szukam do nich przenośnego DAC/AMP'a (kompatybilnego z iPhonem), którego będzie można również używać z PC.

 

Znalazłem Dragonfly'a, które wszyscy polecają i planowałem zakup wersji Black, ale gdy miałem okazję porównać go w sklepie z wersją Red to "niestety" bardziej polubiłem czerwonego. Niestety, bo nie planowałem wydać na niego 800zł i tu leży moje zasadnicze pytanie:

Czy jest na rynku jakaś tańsza konkurencja do Dragofly'a Red (równie przenośna, jak i dobra)?

 

Widziałem ostatnio urządzenia firmy Sabaj dokładniej wersję Da2 i Da3 (niestety nie miałem okazji ich przetestować).

Da3 wydaje mi się trochę za duży więc raczej preferowałbym Da2.

 

Czy miał ktoś okazję testować Sabaj'a Da2 i jakoś porównać go do Dragonfly'a Red?

(jeśli ktoś testował Da3 to także proszę o jakieś opinie)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS jestem nowy na forum jak i w świecie audio także wybaczcie ewentualne błędy techniczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miljar napisał:

@LuQiskąd założenie że jest to lepsze od reda/black? Bebechy na to nie wskazują, ma wzmacniacz cyfrowy? 

A Dragon ma lampowy? Dziwne pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał:

A Dragon ma lampowy? Dziwne pytanie 

Nie rozumiem pytania, natomiast żeby rozumieć moje pytanie wystarczy dość podstawowa wiedza o wzmacniaczach audio. 

 

Moim zdaniem autor tematu pyta czy ktoś testował Dragonfly z tańszym sprzętem a równie dobrym i może polecić, nie widać porównań, ani w pierwszym poście, ani w kolejnych, więc to trochę tak jakby ktoś pytał najładniejsze miejsce na ziemi a ktoś podawał miejscówkę na marsie, nie da się tego odnieść. :D 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, autor nie pyta o jakikolwiek tańszy sprzęt, tylko pyta czy ktoś testował Dragonfly i może coś tańszego polecić, bo jest równie dobry jak Dragonfly, ewentualnie podrzucić recenzję powyższych z porównaniem do Dragonfly... ja bym oczekiwał takiej odpowiedzi. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Looper żeby ktoś mógł porównać z dragonfly to musiał ten sprzęt posiadać, albo co najmniej go słuchać, najlepiej jak porównywał bezpośrednio, mam nadzieję że sprostowałem. :D  

 

Ten Sabaj DA3 może być dobry. :P 

 

Na allegro Red jest za 666zł :P

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Looper napisał:

Może sprostuję :D

 

Pytam o to czy ktoś testował Sabaja Da2 lub ewentualnie Da3 i jakieś odniesienie tych urządzeń do jakości Dragonfly'a Red/Black.

Podobno jeden dedykowany moduł audio do telefonów LG przypomina Reda, gra dobrze a jest tańszy, działa z kabelkiem też jak każdy inny DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nikt nic nie pisał odnośnie recenzji Sabaj'a Da2  więc zaryzykowałem i go kupiłem :).

Zakup z Aliexpress (przesyłka z hurtowni z niemiec w 5 dni płatna dodatkowo 3$, ewentualnie jak ktoś chce to można tez za free z chin ale idzie około miesiąca) cena urządzenia: ~238 zł (a więc uśredniając połowa ceny DragonFly Black :D).

 

Miałem okazję testować DragonFly'a Black (z myślą o jego zakupie) i wersję Red. Oczywiście po tym jak przetestowałem Red'a to znacznie bardziej spodobał mi się niż Black i troszkę głupio mi było kupować Blacka. Jako że 800 zł (lub ~660zł gdzieś na aukcjach) za DF Red mnie nie przekonuje :D to zacząłem szukać jego odpowiednika.

 

Na papierze Sabaj Da2 wygląda podobnie do DF Red, same komponenty również podobne (jak nawet nie te same - do sprawdzenia)

 

Po przesłuchaniu chwilę Sabaj'a Da2 stwierdzam, że zdecydowanie ryzyko się opłaciło (nie jestem w stanie go profesjonalnie ocenić ponieważ jestem jeszcze laikiem w świecie audio, ale postaram się jak najlepiej :)).

 

Testowałem wszystkie te 3 urządzenia na swoich Audio-Technica ATH-M50x i stwierdzam, że Sabaj Da2 jest zdecydowanie lepszy od DF Black - tutaj bez najmniejszej wątpliwości.

Co do porównania do DF Red to niestety nie jestem rzetelnie odpowiedzieć czy Sabaj Da2 jest lepszy czy gorszy ponieważ nie testowałem ich jednocześnie. Zestawiłbym je na równi (może z lekką przewagą dla Sabaja Da2).

 

Co do kwestii wykonania:

  • Sabaj Da2 jak do mnie przyszedł okazał się o wiele mniejszy niż się spodziewałem po zdjęciach. Jest trochę smuklejszy i lżejszy niż DF Red.
  • występuje jedynie w czarnym kolorze i wykonany jest z aluminium co na pewno pomaga w odprowadzaniu ciepła i wydaje się bardziej "premium".
  • DF Black i Red posiadają ważkę która zmienia kolor w zależności od rozdzielczości sygnału wejściowego - Sabaj Da2 również o tym informuje ale za pośrednictwem małej diody led (ważka trochę fajniejsza wizualnie IMO :D)
  • plus dla Sabaja za 2 małe przyciski kontrolujące głośność (DFy nie posiadają kontroli głośności na urządzeniu)
  • wyposażenie dołączone do Sabaja: 3 kabelki wszystkie z jednej strony  USB micro, a z drugiej strony USB C, USB micro, zwykłe USB
  • na plus dla DF Black/Red zakończone są złączem Male USB (do PC łatwiej podłączyć - nie potrzeba dodatkowego kabelka) - Sabaj'a łączymy za pomocą złącza Female USB micro do którego należy podłączyć wybrany kabelek

Słowem podsumowania:

Uważam, że zdecydowanie warto dać szansę Sabajowi Da2 i jest poważnym konkurentem dla uważanego za TOP 1 na rynku "bardzo przenośnych" DAC/AMP - DragonFlya Red.

Jeśli ktoś ma ochotę na zakup DF Red, a być może nie ma chęci przeznaczać na niego 800 zł to polecam Sabaja Da2 - na pewno się nie zawiedziecie :)

 

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę opisać to urządzenie, jeśli ktoś miałby jakieś uwagi lub pytania to zapraszam.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qsqa wszystkie 3 urządzenia były kompatybilne z moim iPhonem 6S Plus

Dodatkowo Sabaja łączyłem z PC i również wszytko było ok.

Co do kompatybilności z Androidem, to nie testowałem ale jestem pewny że wszystko powinno działać (w zestawie, jak już pisałem, są nawet już kabelki micro USB - micro USB i micro USB - USB C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Looper fajnie, że przedstawiasz alternatywę dla zbyt drogo wycenionych "sprzętów markowych". Jak ma na sobie literki układające się w nazwę znanej firmy nie znaczy że jest lepsze od kilka razy tańszych urządzeń. Po prostu nie mają tak rozbudowanych lub wcale nie mają marketingu i to powoduje dużo niższe koszty. Oby więcej takiego sprzętu dla "mas". :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 dokładnie, muszę się zgodzić z tym brakiem marketingu. Na ich stronę firmową ciężko trafić przez Google, a co już mówić o jakiejkolwiek reklamie :D

 

 

btw podrzucam link do ich strony gdyby ktoś szukał

www.sabaj.com.cn/en/products.asp

Edytowane przez Looper
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.03.2018 o 16:23, ashes napisał:

To się podepne pod renat co polecacie w cenie DF Red? Czy warto pod komputer bądź smartphone kupować takiego dac? 

 

 Ja osobiście kupiłem Sabaja Da2 po to żeby móc go używać z telefonem albo z komputerem - więc zależało mi na rozmiarze urządzenia.

Większość czasu podłączony jest jednak pod PC jako zewnętrzna karta dźwiękowa i działa ok.

Jeśli zamierzasz kupować coś jedynie pod komputer to raczej z Sabaja poleciłbym ci model Da3 - większy ale i lepszy (ma kilka fajnych bajerów których Da2 nie posiada) :)

Edytowane przez Looper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@cezar1125

Rzeczywiście nie widzę już możliwości zakupu z Niemieckiego magazynu ale widzę, że jest możliwość kupna z magazynu z UK za dopłatą $2 - czas oczekiwania niestety 11-23 dni, ale wciąż lepiej niż 25-43 z Chińskiego magazynu :D.

 

link wysłałem pw żeby spamu nie robić bo strasznie długi, wystarczy na aliexpress wyszukać sabaj i najczęściej kupowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest kabel OTG "Y" o można power bank wtedy w to wszystko wpiąć (ale nie wiem czy wtedy zasilanie nie idzie tylko do wzmaka) niezła kanapka się wtedy robi :/ lepsze by było coś z wbudowana bateria.

I tu odrazu pytanie poleci ktoś cos co z wbudowana bateria. Działające pod androidem i wspulpracujaxe z tidalem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności