Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

CALe, takstary rozwalają się. Solidne słuchawki zamknięte?


hanyuu

Pytanie

Miałem CALe, gdzie łączenie pałąka urwało się przez cholernie cieniuteńki pseudo-metal.

Polecono mi wtedy takstar hd6000, ponieważ ma elastyczniejszy plastik. Tak, super, fajnie, ale co mi z wyginanego pałąka, jak regulacja i łączenia z muszlami jest zrobione ze kolejnego, cholernego słabego plastiku. Półtora roku mija i znów słuchawki do wywalenia.

Zna ktoś słuchawki, które łączenie z muszlami nie jest zrobione z plastiku tylko z porządnego metalu?

 

@edit

200-600zł
Chociaż "zużycie" nie mogę przeliczyć na cenę, że jak słuchawki 2x droższe to 2x więcej wytrzymają, ponieważ konstrukcja w produkcji słuchawek spada na drugi plan jak widać.

Może lepiej kupować najtańsze w hurtowych ilościach? ;)

Edytowane przez hanyuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bosshifi B8 z drewna, metalu i skóry ekologicznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawie 2,5x droższe od B8 te Bayery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wymienione słuchawki i chyba do tego trzeba by się odnieść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Bosshifi B8 z drewna, metalu i skóry ekologicznej 

Z trwałością B8 bym polemizował, jedne trafiły do mnie, bo zawias widełek pękł tak samo jak w CAL.

 

Co do CAL, to zawias można naprawić tym sposobem http://pokazywarka.pl/naprawa_cal/ . 

Jest to rozwiązanie trwalsze niż fabryczne :). Jak widać po komentarzach sposób wymyśliłem w 2014 i od tamtej pory naprawiłem kilkadziesiąt sztuk.

Tylko jedne wróciły do poprawki - trochę za duży rozstaw nakrętek zrobiłem i śrubka wykręciła się z tej wyższej, a sama niższa nie utrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul to te podeptane przez dziecko? Przy normalnym użytkowaniu raczej nie ma problemu. Ja mam rok (jutro mija) i nic się z nimi nie dzieje, wyglądają jak rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Jaro54 napisał:

@Perul to te podeptane przez dziecko? Przy normalnym użytkowaniu raczej nie ma problemu. Ja mam rok (jutro mija) i nic się z nimi nie dzieje, wyglądają jak rok temu. 

Nie, te przyszły uszkodzone już z Chin - możliwe, że takie zostały wysłane.

 

Co do trwałości to imo B6 (zawiasy) są trwalsze - też je rozbierałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up dont think so.

Jest temat słuchawek polecanych odnośnie brzmienia, przydałby się temat słuchawek, gdzie na 1 miejscu jest konstrukcja.

Czytając recenzje prawie nikt nie opisuje np. z czego jest zrobione łączenie pałąka, regulacja. Prawie wszędzie pada magiczne "słuchawki są solidne".

Również kwestia użytkowania i tutaj czas czasowi nierówny.

Słuchawek używam codziennie, w pracy i po, co z tego idzie, wychodzi średnio 6-10h. Często muszę ściągać i zakładać.

Stąd szybka eksploatacja.

 

@whero, tak, przeprszam, mój błąd. pominąłem to, jedynie podając słuchawki, które już "zużyłem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@hanyuu, podpisuję się pod tym, co piszesz obiema rękami.

Trudno w recenzji opisać ich trwałość, bo chochliki pokażą się dopiero po jakimś czasie. Możesz też wysłać swoje słuchawki do AVE z Kanady ;) Recenzenci jednak dostają próbki od  dystrybutorów, którzy patrzą na palce, a młodzi amatorzy kopiują na ślepo styl swoich idoli. To, że pałąk ma regulację z metalu o niczym nie świadczy. Pewnie zepsuje się w innym miejscu.

Przewrotnie lekkie i minimalistyczne słuchawki mają trwałe obudowy - np Koss Porta Pro, Philips SHP5401 (plastikowy pałąk).

 

Trudno jest też dostać słuchawki, które są jednoznacznie solidne. Mogę polcecić Ci JVC HA-RX700, albo Superluxy, ISK, Takstary, ale w nich prędzej czy później padnie kabel.
Za 600zł masz Fostex T50RP i masę materiałów na temat modyfikacji, Beyerdynamic DT770. Ostatnio w temacie z promocjami były Sony MDR-1A, które mają parę cech wspólnych z cal. Z zupełnie innym dźwiękiem masz Sony MDR-7506, do których są łątwo dostępne i tanie części zamienne.

A jeżeli dźwięk nie jest priorytetem, to Panasonic RP-HTX80, z którymi nie powinno być już żadnych problemów bo są bezprzewodowe. Wymienne pady kosztują $3.

Wg mnie najlepiej sobie samemu naprawiać słuchawki. Wtedy wiesz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rhalf
Dzięki za propozycje. Posprawdzałem, pooglądałem recenzje. Na 1 rzut oka t50rp wyglądają jak taka ciężka solidna cegła do rzucania i bym się zainteresował, ale wolę zamknięte niż półotwarte.
Akurat modyfikacje dla jednych są plusem dla innych minusem, ponieważ nie jestem dobry w sprawach manualnych, nie mam do tego cholernie cierpliwości.

Kable to najmniejszy dla mnie problem, bo w w CALach jak i Takstarach kabel wymieniałem, w rodzinie mam elektryka, za przysłowiowe piwko zawsze mi w zakładzie wymieni ;)

Wspomniałeś o superluxach, tak znów bardziej wizualnie popatrzyłem i chyba kupię hd669.

Jak za rok się rozwalą, to nie będzie to taki ból stracić 150zł, zamiast np 600zł za t50rp. Jak wytrzymają 2 lata, to wrócę będę mógł mówić wszech i wobec, że to są "solidne" słuchawki ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności