Skocz do zawartości
  • 0

Somic v2 vs BossHiFi B8 | do 200zł nauszne


krzysiekdtg

Pytanie

Budżet: do 200zł

Typ: nauszne/wokółuszne (najlepiej otwarte/półotwarte)

Źródło dźwięku:
-P9 Lite 2017 (telefon),
-GA-B85M-D3H (Realtek ALC892)

Preferowana tonalność: naturalne, mniej neutralne; wolałbym, żeby miały mniej basu, niż poprzednie Superluxy, ewentuanie “płynniej przechodzącego”

Gatunki muzyczne: wszystko (najwięcej - electro house, rock; w ogóle - rap, disco polo)

Dotychczas posiadany sprzęt:

-Superlux HD681 EVO
-Sony MDR-V150

Własne propozycje:

-BossHiFi B8

-Somic v2

 

Witam.

Jako, że moje Superluxy się zniszczyły, to poszukuję nowych słuchawek. BossHiFi B8 mają pełno pozytywnych recenzji, ale nie mogę znaleźć dokładnych porównań względem Somic v2 czy innych Superluxów w tym przedziale cenowym. Może Wy macie jakieś doświadczenie z nimi i możecie mi je opisać? Są jeszcze jakieś inne modele za ok. 200 zł, które mi umknęły?

Wolałbym konstrukcje otwarte lub półotwarte, bo dużo siedzę w słuchawkach i szukam czegoś co jak najmniej zmęczy uszy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.

Edytowane przez krzysiekdtg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do rocka świetne są rockmaster encore. Ciepłe brzmienie, w miarę kulturalny basik, który nie zjada instrumentów, przyjemna i lekko skryta góra oraz fajna scena - słuchałem osobiście i odsłuch był naprawdę przyjemny :) Co prawda słuchawki zamknięte, ale nie sprawiają wrażenia takich w trakcie słuchania i są wygodne, szczególnie na welurowych padach (przynajmniej na mojej głowie).

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych dwóch wybrałbym Somic. V2 - naturalny, ciepły dźwięk. B8 - V. B8 szokuje ilością detali i namacalną górą, ale po pierwsze pasuje tylko na większe głowy a po drugie ma dziurę w paśmie, więc nie gra to do końca naturalnie. Chociaż po tych basowych Superluxach to i tak będzie dobry postęp. Bas zdecydowanie nie "przechodzi płynniej" - jest dziwny i najlepiej go trochę dostroić prostymi modyfikacjami.
Najmniej męczyć uszy dźwiękiem będą zdecydowanie Somic V2. Po Superluxach będzie sto pro poprawy pod tym względem. W zasadzie lepiej się nie da. Wygoda niestety zależy od osoby. Dla mnie ok, dla kolegi z dużymi uszami już mogłyby być większe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rhalf byłem już prawie pewien kupna BossHiFi, ale przez Ciebie znów mam wątpliwości xD.

 

20 godzin temu, rhalf napisał:

pasuje tylko na większe głowy

Głowy wcale małej nie mam, więc to nie powinno być przeszkodą.

 

21 godzin temu, rhalf napisał:

Najmniej męczyć uszy dźwiękiem będą zdecydowanie Somic V2. Po Superluxach będzie sto pro poprawy pod tym względem.

Jak słuchawki mają męczyć dźwiękiem to wolałbym takich nie kupować xD. Chodziło mi bardziej o wygodę i komfort w korzystaniu z nich.

Superluxy wcale nie są dla mnie niewygodne, bez problemu potrafię w nich siedzieć parę godzin. Wymieniam je bo lewa słuchawka przestała działać. Co i tak już jest nieprawdą, bo dzisiaj byłem u kumpla, który mi to zlutował (nawet nie czuję, żeby po tym gorzej brzmiały). Jednak patrząc w jakim stanie są po tych 3. latach korzystania wolę kupić coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o sam komfort, to na moich uszach remis. 
Teraz już rozumiem, co piszesz, ale miałem na myśli to, że jest dźwięk spokojny i jest dźwięk "wow", który niestety męczy z czasem. V2 grają tak naturalnie, że można ich nie ściągać. B8 mają lepsze motory w przetwornikach ale stroją na "wow".
Myślę, że obie opcje są ok. B8 mają taką przewagę, ze tam bas, jeśli nie przypadnie Ci do gustu, możesz przygładzić taśmą klejącą. V2 grają płytko i z tym nic nie zrobisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności