Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki na długie sesje 200-400zł


Volfensten

Pytanie

Witam,
Niecałe dwa lata temu za poradą uzyskaną na tym forum zakupiłem Superluxy HD668B.
W kwestii dźwięku nie oczekuję nic więcej, natomiast problem z wygodą - nie nadają się na dłuższe sesje.
Nie tylko strasznie pocą się uszy i ich okolice ale także poduszki przy pałąku zostawiają na głowie dwa łyse placki :wacko:

Chciałbym poprosić o propozycję co do nowych słuchawek - przeznaczone będą do użytku domowego przed komputerem, do gier i muzyki w sumie głównie ze Spotify.
Słuchawki nie muszą dobrze wygłuszać otoczenia. Mikrofon opcjonalny, zawsze mogę sobie podpiąć do kabla Zalmana.
Główną cechą którą chciałbym się kierować to wygoda korzystania przy dłuższych posiedzeniach.

Z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chwilowo w przyjętym przedziale cenowym zastanawiam się nad tymi trzema egzemplarzami:

Sennheiser HD559 (ok 320zł)
AKG K240 MKII (ok 300zł)
Kingston Hyperx Cloud II (ok 320zł)

 

Z tego co czytałem, to wszystkie mają dołączone welurowe nauszniki.

Plus za mikrofon u Hyperx'a, jeden kabel mniej.

Chętnie jeszcze rozpatrzę inne propozycje w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanim doszedłem do Twojego ostatniego postu też spontanicznie pomyślałem o Phillips SHP9500s. Miałem je kiedyś w testowaniu. Jakość materiałów i wygoda użytkowania nieporównywalnie lepsza. Zatem tu na pewno zaspokoją Twoje oczekiwanie. Na Allegro od dawna jest jakaś długoterminowa (niby okazjonalna) wyprzedaż nowych egzemplarzy. Podajesz cenę 400 zł, więc być może myślimy nawet o tej samej aukcji. Ale powiem Ci, że te Philipsy grały mi jaśniejszą barwą dźwięku od HD668B i mi osobiście to nie pasowało. Super są 2 rzeczy - odpinany kabel i bardzo niska impedancja. Nawet smartfon je napędzi. Ale czemu nie rozważasz Somic V2 ? Mają pogrywać podobnie jak te już nieprodukowane Philipsy, które sam wskazałeś. Philipsy są konstrukcji otwartej - w domu super, w tramwaju już nie koniecznie. Somic co prawda też, ale dwa razy taniej. 

 

Za 150 zł wyżej od Twojego maksimum można obecnie czasem złapać Fidelio X2 - jeszcze wyższa półka (teoretycznie). Parametry podstawowe podobne do 9500s.

 

Ja bym myślał o Somic  V2 - tylko kabelek jest na stałe (dla mnie istotna niedogodność, ... ile to już słuchawek poszło u mnie do śmieci w przeszłości z powodu przerwania ciągłości kabelka).

Edytowane przez PaulMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi. Co do użytkowania - słuchawki nie opuszczą nigdy mojego domowego biurka - stąd preferuję konstrukcję otwartą. Korzystam z zintegrowanej karty dźwiękowej w płycie głównej ASRock Z77 Extreme6. Górna granica (400zł) jest raczej nieprzekraczalna - wątpię bym osobiście zauważył znaczącą różnicę, skoro HD688B które swego czasu kupiłem za nieco ponad 100zł wręcz zachwycają mnie swoim dźwiękiem (tylko, eh, no do wygodnych moim zdaniem nie należą).

SHP9500s faktycznie ma tę zaletę co do kabla - po dwóch latach w moich HD688B już czasem coś słychać szarpiącego spowodowanego przez wtyczkę, o dziwo od strony PC. Zastanawia mnie szczerze sposób wykonania padów, jak mają się do typowych welurowych względem wygody?

Somic V2 wyglądają obiecująco, szczególnie za tę cenę i z dwoma rodzajami padów w zestawie. Dodatkowo nie trzeba się bawić z allegro - w razie czego łatwiej rozwiązać sprawy z gwarancją.

W sumie w tej chwili zastanawiam się nad tymi dwoma modelami oraz Sennheiser HD559.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, Volfensten napisał:

SHP9500s faktycznie ma tę zaletę co do kabla - po dwóch latach w moich HD688B już czasem coś słychać szarpiącego spowodowanego przez wtyczkę, o dziwo od strony PC. Zastanawia mnie szczerze sposób wykonania padów, jak mają się do typowych welurowych względem wygody?

 Nic dziwnego, że uszkodzenie pojawiło się od strony PC. Zwykle tam się pojawia, a nie przy nausznicach. Poza tym w HD668B jest ten plastikowy stabilizator połączenia. Kup sobie nowy przewód , np. dość tani, chyba niemiecki Cordial i sprawa załatwiona.

 

Miałem podobne refleksje, zastanawiając się nad kupnem czegoś droższego. Mnie też HD668B zachwycały prezentowaną grą. W porównaniu ze wspomnieniem żywej muzyki, którą znałem z filharmonii, też były bez zarzutu.

 

Ciekawi mnie jak tam się ma sytuacja z obecnymi modelami HD668B. Czy czasem to już nie jest gorszy produkt jakościowo?

 

SHP9500 są naprawdę porządnie wykonane. Obudowa aparatu grającego nie do porównania z HD668B. Dużo też piękniej wyglądają. Pady miękkie, ale materiałowe, więc bez tego aksamitnego w dotyku meszku, jak w sztucznym zamszu. Ale bardzo miękkie. W HD668B pady z twardej struktury skóropodobnej. W dodatku w toku używania, jakby twardniały bardziej. Nawet jak nie jest gorąco, to niemiły pot od razu się pojawia. Tutaj rzeczywiście słabo. Ale słuchawki, pomimo tanich plastików, po prostu u mnie niezniszczalne. Typowe jest też to, że pojawiają się liczne pęknięcia na pałąkach, ale nic to w praktyce nie znaczy.

 

Tylko te Philipsy, pomimo wyglądu i wygody,  dla mnie grały zauważalnie gorzej od HD668B (przynajmniej na moim sprzęcie). Jaśniej, z mniejszym ubasowieniem. To je u mnie przekreśliło i zrezygnowałem. Półtora roku temu były też lepsze ceny na zakończeniu produkcji i wyrzucaniu ostatnich egzemplarzy na promocjach - 285 - 295 zł, czyli stówkę mniej, niż teraz na tej aukcji na Allegro.

 

Nie słuchałem Somiców V2, ale czytałem długą recenzję - zachwyty i konkluzja, że mogą być odpowiednikiem, kontynuacją SHP9500.

 

 

Edytowane przez PaulMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności