Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

B&O H6 vs KEF M500 vs SM HP151 vs Fidelio M2


ratajczak

Pytanie

Jak w temacie. Które słuchawki uważacie za obiektywnie najlepsze i dlaczego? Które zgrywałby się najlepiej z neutralno -przestrzennym graniem Letv x900. Słuchawki oscylujące w granicach 600 zł (B&O uzywane w tej cenie). Jeszcze biorę pod uwagę Onkyo ES CTI300. Czego oczekuję po zwycięzcy? Dźwięku dużego, efektownego, "kolumnowego" do muzyki R&B, funk hip hop. Brzmienie dociążone, muzykalne. Słuchawki do użytku na zewnątrz. Wyselekcjonowałem te pozycje po spędzonych kilku godzinach na czytaniu forów i opinii klientów na ich temat...i ciągle wiem, że nic nie wiem :)

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Cytuj

efektownego, "kolumnowego" do muzyki R&B, funk hip hop. Brzmienie dociążone, muzykalne.

 

Z tej 4 to chyba Kefy. Ale to nie jest "duży" dźwięk. 

 

Rozważ jeszcze 

https://www.amazon.com/Definitive-Technology-Symphony-Bluetooth-Headphones/dp/B00YSQDX3I

Efektowny, mocny dźwięk z mocnym basem, ale nadal dosyć detaliczne. W polskiej cenie nieopłacalne, ale z zagranicy taniej.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Twoim miejscu najpierw postarałbym się o odsłuch wybranych przez Ciebie modeli słuchawek. W UK masz duże możliwości - tak wnioskuję z opisu Twojej lokalizacji. Zwróć uwagę również na mobilność słuchawek bo przecież mają służyć na zewnątrz. Wobec tego moim zdaniem Soundmagic mogą być za duże na ulicę a szczególnie z 2,5 metrowym kablem. Popatrz na ich zdjęcia na głowach ludzi w internecie - to naprawdę duże słuchawki. KEF'y z drugiej strony to słuchawki nauszne a nie wokółuszne a z tym wiążą się pewne rzeczy. Mianowicie inne może być tłumienie dźwięków z zewnątrz, być może będzie słabsze - trzeba sprawdzić, poza tym inna będzie wygoda z noszenia słuchawek nausznych a inna z noszenia słuchawek wokółusznych bo te z natury konstrukcji nie cisną małżowin. Fidelio M2 - nie ma wiedzy więc się nie wypowiadam - 

Ja wcześniej słuchałem dość długo AKG K550 (gen 1) i takie brzmienie mi przez wiele lat bardzo odpowiadało - neutralne, raczej płaskie z ogromną jak na zamkniętą konstrukcję sceną. Jednak z czasem zaczęły mi w nich doskwierać pewne elementy takie jak np. 3 metrowy kabel (dla mnie długość bezużyteczna), czy pady wykonane ze skóry ekologicznej, która z czasem zaczęła się delikatnie kruszyć. Już wtedy zaczęła się rodzić myśl nabycia fajnych słuchawek z relaksującym brzmieniem, które będą również wykonane dobrze i z porządnych materiałów. Pewnego dnia, spacerując zahaczyłem o salon B&O i postanowiłem "tak przy okazji" przesłuchać jedyne duże słuchawki jakie jeszcze mają w sprzedaży na kablu - H6. Na kablu bo jestem tradycjonalistą ;). Będąc przyzwyczajonym do brzmienia moich AKG, dźwięk H6 najpierw mnie nieco przytłoczył ale zaraz po tym przyszło wytchnienie i ten poszukiwany relaks... Moim zdaniem dźwięk H6 jest duży i szeroki z dobrze dociążonym i mocnym dołem przy zachowaniu mimo wszystko pewnej neutralności. Zależy to wszystko oczywiście od rodzaju odsłuchiwanej muzyki bo gdy odpalam np. Dire Straits, płytę Brothers In Arms z 1985 roku to wszystko brzmi tak jak trzeba - naturalnie bez żadnych sztucznych podbić, a gdy odpalam współczesne albumy POP'owe to czasem basu bywa aż nadto, ale nie dlatego, że te słuchawki mają go za dużo tylko dlatego, że tak został zrealizowany dany utwór. Ogólnie rzecz ujmując - polecam H6'tki. Nie mniej, zachęcam wpierw do odsłuchu wszystkich wymienionych przez Ciebie słuchawek.

 

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki :) Jeśli chodzi o kabel, to nie ma problemu - własnie leci do mnie z chin kabel occ o długości 1,2m więc nada się na podmiankę w razie czego. Jeśli chodzi o odsłuch u mnie w mieście nie ma sklepu z dobrym audio. Pewnie musiałbym jechać do londynu po to, żeby odsłuchać, a to juz przerost formy nad treścią - sama wyprawa to 1/3 wartości słuchawek. Niedawno oddałem Hifiman edition s ponieważ nie podobała mi się ich sygnatura brzmieniowa, a słuchawki też do małych nie należą. Myślę, że pójdę po całości zamawiając z amazonu to co chce i po prostu zwrócę większość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na miasto, jesli są podobne do HP 100 to się raczej nie nadają. Za duże.

Na miasto, jesli są podobne do HP 100 to się raczej nie nadają. Za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Na miasto, jesli są podobne do HP 100 to się raczej nie nadają. Za duże.

Na miasto, jesli są podobne do HP 100 to się raczej nie nadają. Za duże.

Na miasto są SM Vento P55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności