Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wyciszające do ~900zł


firian

Pytanie

Hej,

 

Szukałem kiedyś słuchawek do pracy izolujących dźwięk i wybrałem AKG K518 DJ - byłem zadowolony. W miarę mocny docisk, ale nigdy nie siedziałem ze słuchawkami non-stop dłużej niż ~1-2h przy jednym posiedzeniu, więc nie przeszkadzał. Wygłuszenie było w miarę OK, jakość dźwięku też.

 

Z moich pięcioletnich AKG z poduszeczek poodpadał jednak już skóropodobny materiał - strasznie przepuszczają przez to dźwięki - żeby nikomu pracującemu obok nie przeszkadzać muszę ściszać o ~70% względem tego jak słuchałem wcześniej, a lubię słuchać muzyki głośno :(.

 

Szukam więc słuchawek grających ładnie, ale - co ważniejsze - dobrze izolujących dźwięk wydobywający się ze słuchawek tak, by było go "na zewnątrz" słychać jak najmniej. Słucham z reguły muzyki klasycznej/instrumentalnej lub indie pop/rock - nie mam poza tym jakichś szczególnych wymagań czy upodobań, nie jestem audiofilem - muzyki w pracy słucham ze spotify/youtube/mp3 na zintegrowanej karcie dźwiękowej, więc przy takim setupie pewnie nawet nie będzie słychać różnicy między słuchawkami za 500zł i 1000zł ;)

 

Górny próg cenowy określiłbym jako ~900zł. Szukając dobrze grających, ale przede wszystkim świetnie izolujących modeli trafiłem na:

- Brainwavz HM5 (~550zł),

- Sennheiser HD 25-1 II (~650zł),

- Focal Spirit Pro (~850zł),

- Bose Quietcomfort 25 (~850zł),

- Sennheiser Momentum M2 Aeg (~900zł)

 

Czy któreś z ww. to byłby dobry wybór? Czy może lepiej by się nadawało coś zupełnie innego?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki, LoCzekk. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że coś z tej listy może być w markecie - przy tak dużym wyboru na rynku uznałem, że nawet nie ma co sprawdzać, bo szansa na to mała. W ostateczności się przejdę, ale to zawsze inaczej jak ktoś może podzielić się swoją opinią, a inaczej jak będę próbował sprawdzić jak wygłuszają dźwięki w zatłoczonym sklepie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam Denony AH-GC20 i po dluzszym czasie dając im szansę bardzo je polubiłem. ANC nie wycina jak w Bose, i po tym czasie wiem że to jest dla mnie lepsze rozwiązanie. Do tego są bardzo podatne na eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności