Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Używane 2.0 do ~1000zł z porządnym dołem


Rekomendowane odpowiedzi

tl;dr- 2.0 za kafla z podbitym, niskim basem i niepodkoloryzowaną resztą.

 

Witam, pora na zmodernizowanie audio. Jak narazie lece na edkach r2600 i w miare nowej integrze. Chce coś ruszyć z tematem.

Czego szukam: w miarę wiernego ale nie nudnego bądź suchego grania z przyjemnym, slyszalnym z bliska, nie zamulonym i nie rozlanym zejsciem (do na prawdę niskich Hz) oraz bass reflexami z przodu. Słucham siedząc przy blacie z ikei na którym głośniki stoją więc muszą grać "blisko". 

 

Edki męczą mnie kartonowym, pustym basem (schodzącym do ledwo ~44Hz) który istnieje tylko w rogach pokoju, wrażeniem dziur (linia basowa w ramach jednego utworu raz jest nieslyszalna a raz dudni na pół mieszkania). Brak góry rekompensowałem pokrętłem wysokich wykręconym do oporu, wtedy nawet było okej. 

 

Jakiekolwiek duże wzmacniacze odpadają- brak miejsca na wspomnianym blacie. 

Jako źródło- pół na pół pc oraz MacBook Air. I teraz- zewnętrzna karta dźwiękowa/dac? Czy w tych pieniądzach nie da to rezultatu i lepiej budżet przeznaczyć na same głośniki? Podłączane też będą słuchawki, zapewne SM hp151 jak tylko uda mi się je odsłuchać (lub inne równe granie z mocnym zejściem).

 

Muzyka- nowoczesna elektronika, 8 cali by sie przydało ;) Czasem nieskutecznie próbuję wyklepać jakąś nutę w DAWie, dlatego fajnie jakby glosniki nie miały zbyt podkoloryzowanych pasm- nie licząc niskich rejestrów, to i tak sie robi na słuchawkach.

 

Myślę, że raz dwa coś znajdziemy, pozdrawiam!

Edytowane przez Rekkluse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgłębiłem się w temat, przeczytałem ich chyba dziesiątki. I o ile głośniki już najprawdopdobniej wybrałem: Albo tannoye 802 albo Erisy e8 to mam problem z DACem/interfejsem.

Zakładam na niego nowy budżet: do ~500zł używany. Szukam i szukam po forach i lekkie nakierowanie byłoby bardzo miłe.

Scarlett 2i4?

Fajnie gdyby spełniał opcje:

-W pc mam optyczne i koaxialne wyjscie, w mb air wiadomo usb. Czyli milo gdyby miał zmienne wejście (dacmagic 100 na przykład)

-podłączone będą też słuchawki, na dzień dzisiejszy ATH m50 (bez iksa) więc dobra jakość dla słuchawek byłaby plusem (tutaj scarletty leżą podobno)

-w planach mam akai mpk mini więc gniazda midi byłyby nieocenionym dodatkiem. 

-grał po prostu dobrze, wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na biurku stoją już tannoye 802 oraz scarlett 2i2. W planach absorbery z wełny mineralnej i zasłony na okno (najprawdopodobniej "customy" z kołdry). Bass trapów niestety nie dam rady wcisnąć w rogi- kształt pomieszczenia nie pozwala plus burzyłoby to jednak zbyt mocno estetykę.

Glosniki albo wlecą na swoje własne standy albo kupie porządne pianki pod glosniki- tu sie jeszcze wacham bo biurko gra razem z nimi.

Niestety mój pokój jest niesymetrycznie umeblowany i nie dam rady nic z tym zrobić- meble nie były kupowane z uwzględnieniem akustyki. 

Gotta live with that! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności