Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DIY planar open source


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

@killwasi Zaimponowałeś mnie w tym momencie.

Do ISKów by się nadały takie drivery idealnie. 
Hehe

Pomyśl o podkradzeniu Flow z MrSpekers, nic się nie stanie bo Flow też jest podkradzione x D
Na twoim miejscu zwiększyłbym dystans od padów do muszli, usuną bym ten pseudo fazor z przodu, a na jego miejsce dał coś takiego jak jest np. W SR009 czy He400S (taka gwiazdka). 
Plus zamontowanie drivera pod niewielkim kontem. 
jbc. to pisz pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba, że na forum wyszłaby inicjatywa zbiorowego zamówienia wtedy możliwe, że nawet do 50zł za parę da się zejść" - wtedy również chwyciłbym parę sztuk na użytek własny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpisujmy się na zamówienie grupowe już? Może od razu z muszlami i ze wszystkim co potrzebne do złożenia.

Jeśli cewki rzeczywiście by zeszły do ceny 50zl/pare to też bym był chętny. Można jakiś dokładniejszy opis brzmienia (średnie i wysokie tony mnie najbardziej interesują bo nie opisałeś ich za bardzo ;) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chwytał jak najtaniej żeby poeksperymentować z własnymi muszlami

4 minuty temu, Oskar2905 napisał:

(średnie i wysokie tony mnie najbardziej interesują bo nie opisałeś ich za bardzo ;) ) .

jest to również mocno zależne od muszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szakovsky napisał:

Na twoim miejscu zwiększyłbym dystans od padów do muszli, usuną bym ten pseudo fazor z przodu, a na jego miejsce dał coś takiego jak jest np. W SR009 czy He400S (taka gwiazdka). 
Plus zamontowanie drivera pod niewielkim kontem. 

Właśnie planuję cofnąć trochę stator do tyłu i usztywnić poprzeczką usuwając właśnie ten pseudo fazorek, bo w tym wydruku wyszedł słabo, a można po prostu jakąś wycięta piankę dokleić ;) Co do gwiazdki to nie wiem co by to miało dać (usztywnienie?), bo ułożenie magnesów musi zostać tak jak jest. I tak, driver pod kątem dużo poprawia, co już przetestowałem, ale chyba wystarczy pady kątowe dać, co?

Dzięki za takie właśnie sugestie, są bardzo pomocne i czekam na więcej :D

 

2 godziny temu, miki_w1 napisał:

Jaka jest powierzchnia czynna cewki?

Poniższa grafika powinna odpowiedzieć na to, a także inne pytania :D Edit: zabrakło mi ważnego wymiaru, czyli chyba własnie tego, o co pytasz. Średnica bez tych pierścieni zewnętrznych to 92mm ;) 

size.jpg.f0bb7ad73fd4b05609c60585d0784167.jpg

 

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Można jakiś dokładniejszy opis brzmienia (średnie i wysokie tony mnie najbardziej interesują bo nie opisałeś ich za bardzo ;) ) .

Zgadza się, nie opisałem zbyt szczegółowo, a to z dwóch powodów. Obecnie jeszcze nie mam dopasowanego pałąka i nie umiem na tyle skupić się na brzmieniu trzymając muszle w dłoniach żeby być w stanie opisać szczegółowo. Po drugie może zauważyliście, że pióro nie jest moja mocna stroną :D Ale jak tylko wykończę sprawę z pałąkiem to postaram się cos sensowniejszego zamieścić ;) I przy okazji jak ktoż ma taki fajny duży pałąk od jakichś vintydży to bym, chętnie kupił, a nawet zamienił za parę ceweczek ;) Jak ktos ma blisko to też chętnie zapraszam na odsłuch ;) 

Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na możliwości wykonania tego poza drukiem 3d, to stator i ring można bardzo prosto wyfrezować z jakiegoś polimeru. Tylko pewna porowatość wydruku 3d pomaga wytłumić driver, więc wydaje mi się że to dobra metoda na te elementy. 

Z kolei gdyby uprościć muszle (usunąć mocowanie gniazd zerżnięte z Audeze) to spokojnie można to wytoczyć, np. z drewna. Zrobienie tego detalu wymagałoby już frezowania. i ostro podnosi koszty, jak również ilość kombinowania. 

 

A czemu kombinuję? Ot, nie podobają mi się obudowy wydrukowane w 3d, nawet pomalowane, tylko lepsze byłoby drewno, zresztą jak w Audeze :D Jak dojdę, jak wykonać wszystkie elementy w prosty sposób (mam dostęp co najwyżej do 3 osiowej frezarki) to pewnie będę chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej bardzo słabej jakości pomiar, ale może komuś coś to podpowie.

Tor: Aune X1s -> testowane słuchawki -> Behringer C-3 -> mikser -> Audacity

 

measure.thumb.PNG.09391a24a5a1d676d4e16165bb85000d.PNG

 

Lepszy rydz niż nic :D Początek i koniec były na kliknięcie START/STOP, więc miejcie to na uwadze ;) 

P.S. Pomiar bez padów. Na czysto pod kątem prostym, stąd takie podbicie w dole ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mogę też wtedy podać konkretny namiar na firmę i osobę, która zajmowała się moim zamówieniem" byłoby miłe - ewentualnie swoje własne układy / jeszcze nazwa materiału jeżeli można ?

a żeby wspomóc fajny pomysł to też się wpiszę

zamówienie "zbiorowe"

Oskar2905- 2szt. 

whero-2szt (na początek)

 

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, whero napisał:

byłoby miłe - ewentualnie swoje własne układy / jeszcze nazwa materiału jeżeli można ?

Tak jak napisałem, chętnie podam wszystko łącznie z projektami, ale:

4 godziny temu, killwasi napisał:

Postanowiłem wystawić tutaj 4 pary cewek - dwie z soldermaską i dwie bez. Jeśli znajdą się na nie chętni, to wtedy dopiero udostępnię również projekt samej cewki

 

Taki sobie zrobiłem model biznesowy :D Znikną 4 pary - to robię full open source ;) 

 

Mam nadzieję, że to nie wygląda głupio, ale specjalnie wziąłem więcej cewek żeby sprzedać je na forum (tak, drożej niż wyszło mi przy zakupie większej ilości, ale nadal bardzo tanio) ;) Też sporo czasu mi na to zeszło i ciut zaniedbałem doktorat :D Mam nadzieję, że zrozumiecie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oskar2905 napisał:

Szkoda że nie ma możliwości zrobienia takiego drivera u nas...

 

Niewykluczone, że jest tylko może nie udało mi się znaleźć. A jeśli prowadzisz działalność gospodarczą to jest na pewno ;) Pytanie czy to źle? W Chinach bardzo często producenci są bardzo doświadczeni w tym co robią i przyznam, że nie wiem czy u nas dostałbym coś w tak dobrej jakości ;) Tylko ten koszt wysyłki.... i murowane doliczenie podatku na cle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile um wynosi odległość między ścieżkami? 

Można ewentualnie pomyśleć o membranach kaptonowych. Takie rozwiązanie stosował np Fostex w starych driverach obok mylaru.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności