Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne słuchawki, grające środkiem do 250zł


Niezdecydowany63

Pytanie

Witajcie,

 

Planuję kupić słuchawki. Po wielu poszukiwaniach udało mi się wyłonić kilka interesujących modeli:

Takstar HD6000

Takstar HD5500

Takstar Pro80

Creative Aurvana Live!

Poszukuję sprzętu o konstrukcji zamkniętej, stąd tylko takie modele wymieniłem. Słuchawki muszą być przede wszystkim wygodne, gdyż będę ich używał nawet po 8 godzin dziennie. Chciałbym żeby grały głównie środkiem, nie były ciemne, ale jednocześnie miały mocny i soczysty bas (słucham głównie muzyki elektronicznej ze wstawkami instrumentalnymi, stąd taka charakterystyka).

Takstar HD6000 - słyszałem, że są mało wygodne, podobnie jak HD5500. CAL! podobno są strasznie ciemne, natomiast Pro80 grają popularnym "V", co też nie za bardzo trafia w moje gusta. Źródło dźwięku: iPhone, integra Realtka w macbooku oraz sound blaster x-fi (głównie słucham na macbooku).

Które z nich będą najlepsze? Może są inne, do których nie udało mi się dotrzeć, a które lepiej wpasują się w moje wymagania?

Dodam jeszcze, że ewentualnie w grę wchodzi recabling, lecz wtedy chciałbym zaoszczędzić sobie kłopotów z rozgałezieniem kabla, przez co w takim wypadku wolałbym żeby słuchawki miały kabel tylko do jednej muszli.

 

Edytowane przez Niezdecydowany63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To dorzucić jeszcze Bosshifi B8. Bardzo wygodne i bardzo dobre dźwiękowo za ok 60$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dobrą. Konkretny bas ale nie zalewa reszty pasma, niezła szczegółowość. A wygoda i wykonanie klasy Premium. Dźwiękowo na pewno co najmniej klasa wyżej od wymienionych przez ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One grają V. Są też tylko na duże głowy.
Wbrew pozorom to są wysokie wymagania. Większość tanich słuchawek nie jest ani wygodna, ani nie ma dobrego środka. A to dlatego, że jest różnica między wygodny, a wygodny przez 8 godzin. Ja się z żadną propozycją tu nie zgadzam. CAL! mają dobry, ciepły dźwięk, ale środek jest nienaturalny - może Ci się podobać, lub nie. Jest szansa że tak. One są za małe, żeby chodzić w nich cały dzień. 
W Twojej sytuacji odłożyłbym jakieś 600zł na coś profesjonalnego. Jak masz ich używać 8h dziennie, to nie żydź. Moim zdaniem to po prostu głupie.

Możesz też ewentualnie kupić któreś z pseudoprofesjonalnych słuchawek pokroju Takstar pro82/ISK/Superlux i zmodyfikować je według poradnika z sieci. Można ściszyć wysokie tony filtrem pasywnym, odjąć basu, wygładzić charakterystykę nowymi poduchami. Poprawić komfort też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B8 są wygodniejsze od 82Pro i 80 Pro, o CALach nie wspomnę. Sam potrafię parę ładnych godzin siedzieć bez żadnych problemów. 6-8 godzin to nie problem. @rhalfraczej L niż V. Wysokie nie są podbite więc raczej trudno pisać o V. Latem jest problem ale przy każdych zamkniętych występuje - pocenie się uszu. Ale tego w żadnych zamkniętych, a nawet w większości otwartych nie wyeliminujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 @rhalf Może dodam jeszcze, że aktualnie posiadam Sennheisery HD419, które niestety powoli kończą swój żywot. Zainteresowały mnie te B8, @Jaro54 mógłbyś jeszcze powiedzieć jak one się mają do HD419? Zauważyłem też że B8 mają impedancje 16 omów. Nie będzie to problemem przy moim źródle, które myśle że jest relatywnie niskiej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam tych Sennheiserów. Trudno mi porównać do czegoś czego nie słuchałem. Z smartfonem i DAP em nie ma problemu. A Soundblastera też nie znam więc nie umiem powiedzieć. Są łatwe do napędzania ale więcej mocy (u mnie po kablu z X5 III Gen) nie szkodzi im, wręcz przeciwnie rozwijają skrzydła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest akurat dobra wskazówka te Senhejsery.
HD419 to jest jeden z niższych modeli. Brakuje im przejrzystości. Mają zbyt mocno podbity bas.  Jeśli chcesz lepiej zbalansowane, ale wciąż podobne, ciepłe, niemęczące brzmienie, to linia HD438, 439 jest dobrym wyborem. Konstrukcyjnie są identyczne jak 419. Mają ten sam przetwornik. Mają ciepło i bas, ale też bardziej czytelny wokal. HD438 mogą nie wyglądać jakoś super ładnie, ale robią robotę, brzmią tak samo. Brakuje im tylko góry. Ja bym ją podbijał z 6dB.  Podobny przetwornik jest też w serii PX100 i gra to niezbyt szczegółowo, ale w 438 wyraźnie przyjemniej pracuje. Wciąż są ciemne, ale w naturalny sposób. Jeśli możesz, to polecam posłuchać ich w MP3store.

Jeśli chcesz słuchawki, które będą grały jednak na modłę 419, to takim modelem są Sony XB500. Tu jednak gwiazdka i drobny druczek, że lepszy, czystszy dźwięk bierze się jednak z lepszego balansu.

B8 to zupełnie inna para kaloszy. Mają dużo więcej góry. Po przesiadce z hd419 to byłby szok. Osobiście słuchałem ich z wyjścia słuchawkowego PCta i nie brzmiało to ciepło. Basu było dużo, ale bas to niekoniecznie ciepło. U  Ciebie albo Jaro może być inaczej, ale zorientowałem się już, że nie jestem jedyną osobą, która modyfikuje je, żeby wyciągnąć środek. Najważniejsza ich cecha jest jednak taka, że są TYLKO na duże głowy. Pałąk jest za długi o jakieś 2cm. Mnie opierały się na uszach.
Plus dodatni Bosshifi jest taki, że nie mają polskiego dystrybutora, więc jeśli ich nie polubisz to możesz sprzedać nie tracąc hajsu, jeśli z hajsem u Ciebie problem.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaproponowałbym Taksy HD6000, ale koniecznie wymienić pady na te od Brainwavz HM5 - sporo wygodniej będzie. Najlepiej by było jeszcze kabelek ja jakiś srebrny/srebrzony wymienić, żeby ciut górę wyciągnąć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 kupiłem Bosshifi B8.

Jeżeli chodzi o wykonanie to jest ono na najwyższym poziomie, o wiele wyższym niż na 200 zł, które za nie dałem.

Jeżeli chodzi o dźwięk, to tak jak powiedział @rhalf po przesiadce z Sennheiserów jest szokiem, ale tylko przez pierwsze 2 godziny. Teraz zakładając Sennheisery mam ochotę je wyrzucić :)

Czekam jeszcze na kabel (a dokładniej na ten https://pl.aliexpress.com/item/Vention-3-5-Jack-Male-to-Male-Audio-Cable-Jack-3-5mm-to-3-5-Car/32828218542.html), bo fabryczny mający około 2.5m jest zdecydowanie za długi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba było do @bigmarasuderzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności