Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tannoy M1 + Arcam Alpha 5 -> zmiana wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Obecny zestaw:
Arcam Alpha 5 + Tannoy Mercury M1 Shadow (70W 8ohm)

 

Problemy:
- pętla masy / uziemienia, brum 60Hz, przydźwięk, przenoszone zakłócenia z komputera
- brak cyfrowego wejścia na wzmacniaczu

 

Źródło dźwięku:
- karta Prodigy Cube, zasilana USB z komputera
-> do niej podłączony separator masy, filtr RCA, taki samochodowy który usuwa jakieś 80% zakłóceń, ale nie wszystko, przy dużym obciążeniu np karty graf. nadal słychać ćwierkanie (zasilacz mam wysokiej klasy Corsair RM 850x), wszystkie podzespoły w miarę nowe)
-> następnie 2x RCA (Stereo) do wzmacniacza Arcam Alpha 5

 

Chciałbym:
Wzmacniacz z separacją masy - widziałem, że niektóre mają przełącznik na tylnym panelu odcinający problem (GROUND LIFT). Ogólnie chciałbym uniknąć jakichkolwiek zakłóceń i podłączyć wzmacniacz toslinkiem bezpośrednio z komputera - wtedy żadne zakłócenia nie powinny mieć miejsca. Opcją może być wyjście na suba. Wymagane 2 wejścia cyfrowe - chciałbym  podłączyć TV toslinkiem, coaxialem, lub HDMI (drugie źródło dźwięku). Bajerem by było gdyby posiadał pilota, a szczyt marzeń to obsługa bluetooth.

 

Budżet:

1500-2500zł na wzmacniacz 2.0 / 2.1

 

help, hilfe, ajuto

Edytowane przez Lord VeX
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

myslaem że chodzi bardziej o dźwięk niż jakieś tam .... ******ły

to ma grać czy wyglądać?

 

 

Jak  Pecet to nie prościej pożyczyć  Fiio D03Ki zobaczyć czy aby cube nie sieje ?

może seasonic byłby lepszy :lol:

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z pętlą masy mam od 7 lat - tyle, że dopiero od nie dawna wiem, że to się tak nazywa i co jest tego przyczyną. Zawsze zwalałem sprawę na instalację w mieszkaniu. Potem na zasilacz w komputerze a finalnie na kartę dźwiękową.

 

Zmieniałem w tym czasie 3x mieszkania a co za tym idzie instalacje elektryczne.

 

Poprzedni zestaw to KRK RP6 G2 połączone z EMU - tam to dopiero siało - w monitorach było słychać każdy ruch myszy.

 

Przy obecnym zestawie wymieniałem już cały komputer stacjonarny dwukrotnie (wszystko nowe). Poprzednia karta dźwiękowa była na PCI-E ESI/Audiotrak NRG Prodigy 7.1e, wymieniłem na Cube i zakłócenia trochę spadły (potrzebuję przedwzmacniacza do Sennków HD-555). PC jest podłączony do UPS-a, ale nic to nie zmienia. Przełączałem też zestaw w różne gniazdka. 

 

Buczenia / brumu / przydźwięku nie mam jeśli źródło dźwięku nie jest podłączone do sieci - np Smartfon, Sansa Fuze.

 

Prodigy Cube jest ok, testowałem dzisiaj na dwóch laptopach na baterii oraz po podłączeniu ich do sieci - jeden laptop ma ładowarkę na dwa bolce, drugi na trzy. 

 

W tej chwili bardzo pomaga samochodowy separator masy, ale nadal rozwiązanie jest dalekie od ideału.

monacor_fga-40-transformator-liniowy-ste

 

Z tego co rozumiem żeby powstała pętla masy to oba urządzenia muszą mieć połączenia do sieci z bolcem, natomiast wzmacniacz ma tylko 2 bolce, bez trzeciego uziemiającego. Sprawdzę potem czy da się wymienić kabel we wzmacniaczu na taki jaki z 3 bolcami.

 

Nie mam już pomysłów, chcę wszystko połączyć toslinkami.

 

Ze względu na wygodną możliwość zwrotu bez podania przyczyny mam zamian na próbę zamówić zestaw monitorów aktywnych Edifier 2.0 R2730 DB Bluetooth

https://www.x-kom.pl/p/310155-glosniki-komputerowe-edifier-20-r2730-db-bluetooth.html

 

Mają pilota i Bluetooth. Połączę je toslinkiem z Cube i zobaczę jak grają. Jeśli znacznie gorzej niż obecny zestaw, to planuję wymianę wzmacniacza na coś pokroju Onkyo TX-L50 czyli stereofoniczny amplituner sieciowy z obsługą HDMI

http://www.hifistation.pl/pl/p/Onkyo-TX-L50-Sieciowy-Amplituner/6836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio D03 mogę spróbować, tylko będę musiał zasilić go z ładowarki USB, bo jak podłącze do kompa to będzie pewnie nadal siało :) Dzięki za podpowiedź.

 

Nie mniej jednak mile widziane propozycje czegoś w stylu Onkyo TX-L50 (kompletnie nie znam się w tym segmencie sprzętu).

 

W przyszłości Tannoye M1 chciałem wymienić na Monitor Audio Bronze BR2 (zbieraja od 43HZ) + SUB (bo mam zachciankę na 35Hz) - ale to już osobny temat, nie wiem  jeszcze ile m2 będzie miał pokój z odsłuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności