Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne na dużą głowę, do ok. 300zł


Friq

Pytanie

Witam,

 

tak jak w temacie: poszukuję nowych słuchawek nausznych do ok. 300zł, które nie będą się zsuwały z dużej głowy, ani nie sprawiały dużego ucisku na uszy/głowę.

 

Słucham różnego rodzaju muzyki ale najwięcej rocka (ale nie jakiś death), metalu symfonicznego, gotyku, dlatego zależy mi, żeby zarówno bass, jak i wysokie dźwięki były wyraźne ale też nie zabijały reszty. Nie chciałbym też bardzo małej sceny.

 

Dla porównania na głowie miałem do tej pory:

- Creative Fatality HS-800 (najwygodniejsze co nosiłem no ale nie do muzyki)

- Superlux HD681 EVO MKII (brzmiały ok ale zbyt krótki pałąk miały)

- Encore RockMaster OE (też fajne, chyba najlepsze z tej czwórki ale zbyt mocno mnie uciskały na bokach głowy)

- Takstar HD2000 - obecne (są dla mnie trochę zbyt nijakie, niczym mnie nie zaskakują, po prostu grają ok; no i za krótki pałąk trochę mają przez co się zsuwają)

 

Wiem, że w moim budżecie nikt mi cudu nie poleci ale może chociaż coś przyzwoitego by się znalazło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bosshifi B8 za ok 60 dolarów lub Bluedio T4s z aliexpress.com za ok 32 dolary. Obydwa modele na bardzo duże głowy. Do tego T4s to słuchawki bt 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fatality modowane się nadają bardzo dobrze do muzyki :)

Wala mi się w domu wypasiony egzemplarz, modowany i z dorobionym gniazdem na kabel, ale bez padów. Mógłbym Ci za grosze sprzedać, pady byś wziął od jakichś uszkodzonych z allegro za 20zł :)

 

Jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Dołóż trochę i zakup Dt150...potem podziękujesz...he,he.

Na każdą głowę, a mam wielką, wygodne i scena wielka...średnica jak z nieba, anioły do ucha śpiewają...:)

Te DT to są za 700zł, czyli ponad dwukrotność  mojego budżetu :o tyle nie dam rady dołożyć

 

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Bosshifi B8 za ok 60 dolarów lub Bluedio T4s z aliexpress.com za ok 32 dolary. Obydwa modele na bardzo duże głowy. Do tego T4s to słuchawki bt 

O Bosshifi słyszałem i już się też nad nimi zastanawiałem, a T4s też fajna opcja z tego co na szybko przejrzałem. Trochę obawiam się tej przesyłki z Chin, bo słyszałem nieciekawe opinie z problemami z reklamacją, zaginionymi paczkami albo takimi co po 2 miesiącach docierały. Ale na razie te opcje prowadzą.

 

22 minuty temu, Andrewek napisał:

Fatality modowane się nadają bardzo dobrze do muzyki :)

Wala mi się w domu wypasiony egzemplarz, modowany i z dorobionym gniazdem na kabel, ale bez padów. Mógłbym Ci za grosze sprzedać, pady byś wziął od jakichś uszkodzonych z allegro za 20zł :)

 

Jak coś to pisz.

 Dzięki ale raczej szukam nowych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do dostaw z Chin to dużo ludzi kupuje i rzadziej niż Poczta Polska zdarzają się problemy. Trzeba poczekać ale w większości dochodzą. Bluedio T4s są teraz w promocji na aliexpress za 32 dolary. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. A grają bardzo przyzwoicie. Sądzę że do 500 pln nic lepszego dźwiękowo i wykonaniem nie znajdziesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Bosshifi B8 za ok 60 dolarów lub Bluedio T4s z aliexpress.com za ok 32 dolary. Obydwa modele na bardzo duże głowy. Do tego T4s to słuchawki bt 

Mama oba te modele, Bluedio bez startu do B8. Uważam, że do rocka gdzie liczysz na fajny bas i resztę pasm dobrych w tej cenie ciężko będzie o coś lepszego. A wysyłki z chin bym się nie bał, jedyny minus to czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Bosshifi B8 za ok 60 dolarów lub Bluedio T4s z aliexpress.com za ok 32 dolary. Obydwa modele na bardzo duże głowy. Do tego T4s to słuchawki bt 

Mama oba te modele, Bluedio bez startu do B8. Uważam, że do rocka gdzie liczysz na fajny bas i resztę pasm dobrych w tej cenie ciężko będzie o coś lepszego. A wysyłki z chin bym się nie bał, jedyny minus to czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że B8 są lepsze dźwiękowo od T4s. Też mam obie pary. Ale T4s jest BT i cena 2x niższa. Dźwięk też nie rani uszu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B8 polecam, są faktycznie bardzo duże. Problem w tym, że one mają schowany i taki zimny/suchy środek, więc za dobrze nie jest. Na razie jedyny sposób na to, jaki znalazłem, to zrobienie pasywnego filtru. Jak nie, to ewentualnie shelf w EQ od ok 7khz i górka na ~250hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rhalf zależy z czego słuchasz. Z Fiio X5 III Gen i M1 Shanling grają super i nic nie jest schowane. Gdyby tak było to Norah Jones i Sade nie śpiewałyby do ucha :) jak zwykle kwestia synergii ale B8 są stosunkowo łatwe do napędzania. Nie wiem z czego słuchasz że chowa ci średnicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, na razie słuchałem z komputera w pracy. Nie wiem co on tam ma w środku. Będę miał okazje posłuchać ich znowu dopiero za jakieś dwa tygodnie, bo ta para idzie do znajomej.
Liczę na to, że będzie mniej góry albo chociaż więcej ciepła, bo na razie to są w kategorii "dobre potencjalnie, ale bez EQ nie podchodź". Na szczęście recenzje na head-fi też przeczą temu, co słyszę, więc trzymam kciuki ;) 
Co do basu to jest prawie jak w XB700, czyli nienaturalny, ale można go regulować, zaklejając te dziurki na muszli z bardzo dobrym efektem.

Paczki z Chin docierają w miesiąc. Do mnie B8 szły 2 i pół tygodnia. Dwa miesiące to raczej w listopadzie-grudniu. Poza tym rzadko się zdarza.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszą się wygrzać bas zostanie ale bardzo dobrze kontrolowany. Po 30-40 godzinach zaczynają grać. Ja mam od roku i jest bardzo zadowolony. Jak zauważyłeś zrezygnowałem z preorderu Takstarów 82Pro po porównaniu ich łeb w łeb i Takstary nie mają szans w żadnej kategorii. No może jedna przewaga Takstarów - kuferek :) Będziesz zadowolony jak się wygrzeją i bez equalizera grają zacnie, nie tylko ja tak twierdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dubel 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dubel 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dubel 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle dobrych słów o tych Bosshifi, że kuszą bardzo. Jako, że nigdy nie kupowałem w Chinach to możecie mi aby powiedzieć, czy taka aukcja jest w miarę ok?

 https://pl.aliexpress.com/item/1-PC-BOSSHIFI-B8-Stereo-Wooden-Over-ear-Black-Mahogany-Earphone-Headphone-Headset/32795655311.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10546_10343_10325_10340_10548_10341_10084_10083_10304_10307_10615_10313_10059_10534_100031_10604_10103_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_7&algo_expid=23949bcf-98d9-457a-bec1-eec418e29e16-2&algo_pvid=23949bcf-98d9-457a-bec1-eec418e29e16&priceBeautifyAB=5

Jako, że nie znam się na modowaniu słuchawek itd. to czy bez żadnych "ulepszeń" te słuchawki też tak dobrze brzmią?

 

I drugie pytanie odnośnie tych Bluedio T4s. Skoro te słuchawki są pod bluetooth to czy wpływa to jakoś negatywnie na ich dźwięk? Domyślam się, że normalnie po kablu też można je podłączyć ale czy jest jakaś różnica między słuchaniem na kablu a BT?

Edytowane przez Friq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz brać. 

Ja mam niemodowane i jest ok. A kupowałem z myślą o modowaniu. 

Nie masz co bać się BT, ja ich używam po BT i nie ma problemu. Ogólnie głównie słucham po BT i nie narzekam, a robię to kilkanaście lat 

Jeśli trochę dołożysz to kupisz i B8 i T4s za niewiele ponad budżet. I będziesz miał dwie pary na swoją głowę bo jedne i drugie nadają się 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz, o nowych mówię. B8 nie są w Polsce sprzedawane. Możesz z kimś z Wrocławia kto ma umówić się i posłuchać. T4 (bez s czyli starsza wersja)  możesz zamówić np w x-kom.pl i do 14 dni zwrócić 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej tylko modułem BT w T4s jest nowszy z aptX i z BT 4.2. Reszta jest ta sama 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro to prawie to samo to zamówiłbym w xkomie na test ale dotarłyby dopiero we wtorek, a wtedy promocja 32 dolców raczej by przepadła :/ I chyba wtedy cena już tak kusząca by nie była, jak w przypadku tych bosshifi no ale..

 

Jeszcze jedno pytanie bym miał @Jaro54 do ciebie skoro masz obie pary. Możesz mi powiedzieć jak wygląda sprawa z wydostawaniem się dźwięku z tych słuchawek na zewnątrz?  Otoczenie mocno słyszy to co akurat się słucha? No i w drugą stronę, jak dobrze tłumią odgłosy z zewnątrz podczas słuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twoje ucho by nie wytrzymało fali dźwiękowej jeśli na zewnątrz by miał ktoś słyszeć :) Izolacja pasywna jest dobra, dopiero jak muzyka przestaje grać zaczynają dochodzić dźwięki z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności