Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 13 m2 , do 1500 zł, monitory czy podłogowe?


Haba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Prosiłbym o pomoc w doborze zestawu do podanych  warunków oraz ew rady co do polepszenia akustyki w pomieszczeniu.

Muzyka jaką słucham to głownie rap,pop trochę rocka, generalnie preferuje ciepłe muzykalne brzmienie z niezbyt ostrą góra i w miarę głębokim dobrze kontrolowanym basem. Chciałbym również uzyskać namiastkę głębi i zarysu sceny jak na taki budżet :) oczywiście.

Po wstępnej lekturze myślałem nad jakimś rotelem + tannoy m 2.5 ew mission m33 lub dali concept 6. Natomiast nie do końca wiem co lepiej zabrzmi w tak małym pokoju, osobiście preferowałbym coś podłogowego gdyż odpada kwestia standów. W związku z wąskim pokojem nie będę miał możliwości na znaczne odsunięcie kolumn od tylnej ściany więc myśle że BR powinien być z przodu. Prosił bym o jakieś propozycje i rady.

W związku z przeprowadzką  mam możliwość delikatnie zaaranżować pokój. Na całej ścianie za sofą będzie drobny kamień, sufit zostanie delikatnie obniżony, na okna pójdą grube zasłony a między tv a sofą będzie możliwie duży i gruby dywan.Odległość między kolumnami  myślę że ok 2 m a do słuchacza ok 2,3m. Czy ma sens dokładanie na ścianie za kolumnami paneli rozpraszających ??

Sprzęt bedzie grał z Fiio olympus 2 oraz źródło PC oraz Fiio Taishan jako DAC z TV, później może jakiś CD.

Do tej pory korzystałem z kolumn aktywnych microlab solo 6 c z Fiio i naturalnie chciałbym poprawy jakości min jeśli chodzi o stereofonię oraz lepszą jakość basu. 

Jeszcze raz proszę o pomoc :) i dziękuje za ew zaangażowanie.

Pozdrawiam

audio.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, natomiast nie bede ukrywal ze zalezaloby mi na troche bardziej aktualnym designie kolumn, te podane przez Ciebie niestety kompletnie nie beda pasowaly wizualnie do niczego. Moze to i glupie, wiem ze kolumna ma grac a nie wygladac aczkolwiek tez musze sie z tym liczyc. Co do wzmacniacza design nie ma az takiego znaczenia poniewaz nie bedzie on wyeksponowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm czy mini

http://allegro.pl/amplituner-sony-str-gx70es-2x80w-super-okazja-i7114526220.html#imglayer

powinny miec maskownice

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dual-cl-720-CID99-IDm9d6A.html#3c5f31f76d

 

a w sumie to ma grać czy wyglądać, bo jak wyglądać to byle g..o może byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że oba warunki mogą być spełnione jednocześnie? Meble w domu też masz wyblakłe,odrapane z ubytkami i odstającymi kawałkami okleiny?

 

I tak, te mini wieże grają bardzo dobrze w małych/średnich pokojach. Miałem Denonka m39 przez 2 lata i w pokoju 18m2 sprawdzał się może nie świetnie, ale na pewno bardziej niż poprawnie.

 

Do tego odpada cała ta kołomyja z dopasowywaniem wzmaka do kolumn i synergią.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miniwieży denona rcd 40 czy 41 albo yamahy mam pewne watpliwosci, mam ten sprzet dosc mocno osluchany ze wzgledu na to ze pracuje w markecie z elektronika, wiadomo inna akustyka na hali ale zauwazylem ze raczej z basem jest dosc slabo kolumny dosc szybko zaczynaja niewyrabiac, wiadomo mozna podpiac subwoofer ale nie przepadam za takim rozwiazaniem.

Co do postu odnoscie wygladu wiadomo ze na 1 miejscu bedzie dzwiek ale pewne walory wizualne tez musza byc zachowane, sprzet vintage ni cholery nie spasuje sie do nowoczesnego wnetrza a po fotce widac ze to raczej bedzie pokoj dzienny niz stricte odsluchowy. Acz kolwiek zastanowie sie nad podanymi ampli.

A co sadzicie np o kolumnach podstawkowych typu tannoy m2, dali concept 2, monitor audio bx2 czy cos z b&w?

A moze dac sobie spokoj z zestawem stereo i wybrac kolumny aktywne typu tannoy reveal 502 A naprzyklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych, które wymieniłeś słuchałem tylko bx2 i ich następcę Bronze i o ile bas był jak na podstawkowe zaskakująco przyjemny to góra przyprawiła mnie o dwudniową migrenę.

 

Z małych nowych kolumienek to Castle Knight 2 sie przyjrzyj. Bardzo przyjemne, cieple/analogowo brzmiące kolumienki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usystematyzujmy mowimy caly czas o sprzecie uzywanym.

Amrowek jesli chodzi o elektronike tak jak wspomnialem nie mam nic przeciwko podanym przez Ciebie propozycja, odstraszaja mnie jedynie tak wiekowe kolumny

Usystematyzujmy mowimy caly czas o sprzecie uzywanym.

Amrowek jesli chodzi o elektronike tak jak wspomnialem nie mam nic przeciwko podanym przez Ciebie propozycja, odstraszaja mnie jedynie tak wiekowe kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Nie no bez jaj mini wieża gra porównywalnie do nowego zestawu? Raczej nie. Z nowych kolumn żeby coś przyzwoitego kupić to trzeba minimalnie 2-3k dać. Poniżej nie ma nic sensownego. 

 

To jest ta smutna prawda którą wielu chce na sobie sprawdzić kupując nowy i lekko używany.. badziew za 1500zł plastiś fantastiś...

Ujmę to tak kupujesz nową Opla Corse albo lekko używane VW Polo, oba to plastik.

 

Chcesz coś co zagra oraz ładne to musi kosztować bo jest spory popyt.

 

Facet chce by grało kobieta by nie doczepiać do nowego lokum starego badziewia ... zgadza się?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, retter napisał:

 

To jest ta smutna prawda którą wielu chce na sobie sprawdzić kupując nowy i lekko używany.. badziew za 1500zł plastiś fantastiś...

Ujmę to tak kupujesz nową Opla Corse albo lekko używane VW Polo, oba to plastik.

 

Chcesz coś co zagra oraz ładne to musi kosztować bo jest spory popyt.

 

Facet chce by grało kobieta by nie doczepiać do nowego lokum starego badziewia ... zgadza się?

Jak ktoś chce to niech sprawdza :P . Ja już na sobie sprawdziłem i wiem dobrze czego się spodziewać po takich wieżyczkach. Dziwię się tylko że jak się ludziom pisze że dzisiaj jest plastik fantastik w całym segmencie budżetowym i nie mają budżetu na dobry sprzęt to pomimo tego kupują ten plastik fantastik. Nie uczą się na błędach innych tylko chcą sami sprawdzić na sobie i swoim portfelu :P . 

 

" Facet chce by grało kobieta by nie doczepiać do nowego lokum starego badziewia ... zgadza się?" Zgaduje że trafiłeś w sedno :D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden słyszy różnice w dźwięku czuje smak wędliny z marketu inny nie ...  znam taki przypadek że facet lubi dobrze posłuchać ale może byle jak jeść a jego kobieta lubi dobrze zjeść ale może byle co i byle jak słuchać... oboje przyzywali orgazm ale nie przy tym samym :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter oraz Oskar wyczuliscie o co chodzi :) . Generalnie na poczatku myslalem o wzmaku i nieduzych podlogowkach pokroju dali zensor 5 jesli chodzi o gabaryt i BR ale z waszych postow wynika ze bedzie kupa wiec teraz mam w glowie 3 opcje:

1.wierza np jakis starszy pianocraft + kolumny podstawkowe + solidne standy

2.wzmacniacz + podstawkowe + standy

3.monitory aktywne

Natomiast co do zestawu myslalem wstepnie nad powiedzmy rotelem 920 lub 930 i do tego tannoy m2 lub b&w 686 lub 601. Z opini wynika ze mozna liczyc na w miare dobry precyzyjny bas oraz wyrownana reszte pasma a przy tym akceptowalna estetyka . A co wy o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz używki Focal Alpha 65. Na 13m2 w sam raz, tym bardziej jak będziesz siedział od nich w odległości mniejszej niż 2m. Problem wzmaka rozwiązany.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają te focale, ale wiem że spokojnie można złożyć w tym budżecie zestaw albo kupić inne monitory aktywne które też będą grały bdb. 

 

"A jak sie ma stan techniczny takiego sprzetu czy trzeba zakladac na starcie regeneracje membran, wymiane kondensatorow itp ?" Regeneracja membran nie będzie potrzebna jeśli głośnik jest na zawieszeniu gumowym. Tylko takie opłaca się kupować używane. Głośniki na piance regenerowane nie grają tak jak oryginały. Co do kondensatorów to najczęściej mit. W niektórych Japończykach lubiły padać kondensatory ale w takim wieku można wybaczyć :P . Poza tym nawet z serwisem to i tak sie IMO opłaca :) . 

 

 

"Natomiast co do zestawu myslalem wstepnie nad powiedzmy rotelem 920 lub 930 i do tego tannoy m2 lub b&w 686 lub 601. Z opini wynika ze mozna liczyc na w miare dobry precyzyjny bas oraz wyrownana reszte pasma a przy tym akceptowalna estetyka . A co wy o tym myslicie ?"

Miałem lub słuchałem wszystko o czym piszesz tutaj. Więc jedziemy z hejtem :D . Rotele mają taki nieprzyjemny, anemiczny dźwięk i dynamika basu w ra-820 którego miałem (wszystkie rotele (przynajmniej do stosunkowo niedawna) opierają się tak naprawdę na tym samym schemacie końcówki, więc wielkiej różnicy (oprócz mocy) pomiędzy modelami nie będzie, charakter brzmienia będzie ten sam) była równa dziadkowi z laską pukającego nią w karton od małego telewizora :) . Tannoy m2 to zamulone pierdziawki bez basu i wysokich i ze średnicą jak z za koca które są baaardzo mocno przereklamowane. Zresztą b&w 601 (686 raczej tak samo bo podobne głośniki) są tak samo przereklamowane tylko że tutaj brzmienie przyprawia o krew z uszu. Bardzo mocne i nieprzyjemnie metaliczne wysokie tony, średnica jakaś taka sztuczna i o metalicznym zabarwieniu, a bas nie schodzi też jakoś specjalnie nisko i też nie ma aż tak wiele mięsa jakby się można było z 16cm spodziewać. Miałem akurat w tym samym czasie jak b&w 601 (o nich był ten opis wcześniej ale sądzę że 686 grają bardzo podobnie) rft corona. Kolumny za 1/3 albo 1/4 ceny tych b&w a zjadły je na śniadanie, a te corony to też nie są w wielu aspektach jakieś mistrzowskie :) są po prostu bdb jak na swoją cenę :)

 

 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w podobnej cenie co corony  masz tez 

 itt HYPERIONY H3-75m 

co to  "starych" wzmaków  możesz wymieniać kondy ale nie musisz ,zależy   od ciebie,  js wymienialem tylko jak sterdziłem że wybrzuszony albo cieknie , ewentualnie  jak chce się dać ampli hm  nowego kopa ale wtedy wymienia sie już wszystkie kondy co do jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności