Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Wieszak

Muzykalne dokanałówki z dobrą separacją i szeroką sceną 500-1000 zł

Question

Cześć,

Moim podstawowym źródłem jest Pioneer XDP-100R.

Szukam jakiś porządnych słuchawek dokanałowych. W przypadku nowych cena jaką mogę przeznaczyć to najlepiej coś w okolicach 500-700 zł, max 1000 zł.

Custom IEMY odpadają - wydałem na LimeEars 3000 zł i prawie w ogóle ich nie używałem. Zero przyjemności z dźwięku pod każdym źródłem, więc wolę nie eksperymentować.

Muzyka - bardzo zróżnicowana, przeważają różne gatunki rocka

Ważna jest dla mnie muzykalność, separacja i scena. Mięsisty, soczysty i niski, acz punktowy i nierozlewający się bas bardzo mile widziany.

Nie szukam analityczności, a przede wszystkim przyjemności płynącej z odsłuchu.

Świetnie, gdyby miały mikrofon, ale nie jest to wymóg konieczny.

Co polecacie?

Edited by Wieszak

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Jak znajdziesz w tej cenie... Cardas A8 będą idealne, na podstawie tego co napisałeś. Bas może nie jest punktowy, ale też nie rozlewa się, a na pewno jest "mięsisty, soczysty i niski".

Świetne doki - bardzo muzykalne, bardzo duża scena, naturalne, przyjemne granie.

Warunek jest taki, że trzeba je porządnie wygrzać (chyba, że kupisz używki) i raczej trzeba ich używać z piankami (przynajmniej ja nie znalazłem silikonów, które by z nimi zagrały).

• 0

W dolnej granicy cenowej do sprawdzenia masz jeszcze Aune E1 i TFZ B2.

• 0

Dorzucę jeszcze Cozoy Hera i ewentualnie LZ A4, choć te ostatnie bardziej pod Opusa.

• 0

Mój głosik też na Cardasy A8 :) Genialne doki, które powalają sceną, a muzykalny ścian jest w nich na tony.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Meganest
      Dzień dobry,

Ze słuchawek jestem bardzo zadowolony (pomimo bardzo cienkich i delikatnych kabelków i głośniczków wyglądem przypominających te ze starych zabawek dla dzieci), ale po kilka razy dziennie luzują się śrubki łączące pałąk i muszle. Dotychczas po prostu je dokręcałem, jednak zdążyły się zużyć i już niemal nie da się ich dokręcić przez co muszle siedzą bardzo luźno, bez docisku i niebawem w ogóle odpadną od pałąka. Jest ktoś w stanie poratować jakimś ciekawym patentem? Wolałbym nie zmieniać dobrych słuchawek przez taką wadę konstrukcyjną.

• By joker718
      Po kilku tematach tutaj i przeglądaniu internetu mam i testuję aktualnie stacjonarnie Dragonfly Black + Nightowl, kupiłem też LG V30 jako że potrzebowałem zarówno smartfona jak i w miarę kompetentnego grajka. Mimo pozytywnych opinii dołączone dokanałówki B&O mi nie leżą, może się wygrzeją czy coś ale aktualnie w metalu i rocku sztucznie mi to brzmi, szczególnie perkusja, wygrzebałem z szuflady stare VJJB K4 i brzmi to jak dla mnie dużo lepiej, bas może lekko zamulający ale ogólnie spoko, myślałem jednak nad zakupem czegoś z troszkę wyższej półki.

Widzę, że można teraz dorwać Hifiman RE-400 za niewiele ponad 200zł, pamiętam je jeszcze jako słuchawki za ponad 400zł, czy w aktualnej cenie byłby to dobry wybór? W notesiku mam aktualnie jeszcze wpisane takie nazwy jak Carbo Tenore, Beyerdynamic Byron, MEE Audio M6 Pro, Fiio FH1 (tu już za drogo, no chyba że byłyby dużo lepsze niż inne opcje ale i tak wolałbym nie :)), mam też obawy co do połączenia LG V30 z RE-400, nie będzie zbyt ciemno i za mało dynamicznie?

Większość doków w tej cenie widzę często opisywanych jako "ciepłe, ciemne i muzykalne", pod metal przydałoby się może trochę jaśniej i na pewno z kopem, basu może być sporo byle szybki i niemulący, energiczne gitary i dobre perkusja, coś do V30 w tej cenie ktoś poleci albo z tych co wymieniłem albo od siebie? Miałem swego czasu RHA MA750 i z tego co pamiętam to mi podchodziły, podobnie wcześniej Ostry KC06A ale sprawdziłbym coś nowego i może nie za 400zł jak RHA.
      Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: Zastanawia mnie jeszcze jak do tego wszystkiego mają się Aune E1 bo słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii, warto by było zapolować i dopłacić i wziąć np. używki?
    • By Superata
      Szybka piłka  

AUDIO-TECHNICA ATH-ANC700BT SZARY
      https://www.ceneo.pl/74522947
      Cena Specjalna: 549 PLN

AKG Y500 WIRELESS NIEBIESKIE
      https://www.ceneo.pl/80948852#
      Cena Specjalna 349 PLN

Zamawiamy na razie w temacie. Jak ktoś się zbierze poinformuję was co dalej. 

Lista:
      1.
      2.

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy