Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
DyndaS

DAC z wejściem mikro do ~1000 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest jakiś dobry DAC z wejściem na mikro do ~1000 zł? Kiedyś kilka lat temu szukałem ale nic sensownego nie znalazłem. Poza Audiotrak i Asus w okolicach 300-350 zł.

Obecnie posiadam Prodigy Cube z OPA2604, ale te wysokie tony jednak mimo wszystko przy słuchawkach mnie drażnią, a jestem na to dosyć mocno wyczulony.

PS.

Musi mieć też wyjście na stereo, bo mam podpięte Edifier R2600.

Obecnego Prodygy Cube cenię sobie szczególnie za wygodę z korzystania.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej kupić w dobrym stanie Aune X1S i do tego mikrofon na USB. Jakości ci nie zabranie w jednym czy drugim

Edytowane przez adivxv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, nie wchodzi to w grę, bo zależy mi na wygodzie rozwiązania. Dodatkowo dopiero co kupiłem Beyerdynamic MMX 300.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli przez te ostatnie kilka lat nic się w temacie nie zmieniło?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Swordfish_
      " Auralic Vega G1 to najnowsza propozycja firmy z Pekinu. Jest to firma dość specyficzna i ciekawa zarazem. Bo o ile jest producentem – patrząc poprzez pryzmat rynku audio – stosunkowo młodym, to zdążyła już na przestrzeni ostatnich kilku lat całkiem nieźle namieszać. Weźmy chociażby za przykład streamery z serii Aries. Są one oparte o autorską platformę Lightning DS. Jednocześnie urządzenia te – nie bez powodu – uważane są za jedne z najlepszych w swojej klasie. I to nie tylko ze względu na brzmienie, ale także dzięki znakomitej integracji oprogramowania ze sprzętem. W dodatku można śmiało postawić tezę, że najtańszy streamer tej firmy – Aries Mini – praktycznie nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej. "

https://hifizone.pl/recenzja-auralic-vega-g1/
    • Przez SpinOff
      Cześć, od jakiegoś czasu posiadam słuchawki Meze 99 Classics i obecnie szukam do nich DACa. Sygnał miałby iść przez usb z laptopa. Chciałbym wydać maksymalnie 1500 zł.

Słuchałem ich z moim aune x1s, lecz niestety sprzęty się nie dogadały. Meze same z siebie mają sporo basu, a po wpięciu w 10-ohmowe gniazdo miały go więcej niż za dużo.
      Póki co grają więc z telefonu co z resztą i tak robią świetnie.

Planuję wybrać się do sklepu, dlatego czy moglibyście podać propozycje z czym mógłbym je przesłuchać?
      Jeśli chodzi o brzmienie, to fajnie by było gdyby sprzęt dodał im góry i wzmocnił wokale, ale jeśli znacie sprzęt z którym się fajnie zgrywają, to również bym go rozważył.

• Przez minczin
      Cześć, 
      Szukam zestawu dla brata, a trochę wyszedłem z obiegu. Ma być uniwersalnie, elektronika i lepszy dźwięk do filmów. Pomieszczenie aktualne i tak będzie zmieniane, więc nie bierzemy pod uwagę. 
      Stawiam na monitory aktywne 8 cali, np. Presonus E8 i do tego potrzeba będzie przyzwoitego DACa:
      - najlepiej wyjścia XLR
      - preamp
      - na doczepkę jakaś dziurka na słuchawki
      Aktualnie ma mojego DACa - QNKTC (ma jedno wyjście RCA). Może da się to jakoś wpiąć do toru i dokupić coś do sterowania sygnałem z monitorów i jeszcze mieć możliwość podłączenia słuchawek (dodatkowy tani wzmak)?!
      Druga opcja Matrix Mini-i - jest teraz za 1000 zł na allegro, ale będzie ciężko ze spięciem budżetu. Maks to 2500 zł, a jeszcze w to trzeba wliczyć standy i kable. 
      Trzecia opcja - import z Chin (jest coś sensownego w tym momencie?)

1. QNKTC + Eris E8 + jakiś regulator + wzmak słuchawkowy - minus, to potrzeba przepinania kabli 
      2. Combo Matrix Mini-i + Eris E8
      3. Chińczyk + Eris E8

Sprzęt raczej małych gabarytów, ale to nie konieczność. Używki wchodzą w grę.
      Dzięki

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności