Skocz do zawartości

Przerabianie kabli


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu uznałem, że nie dopuszczasz, że może być inaczej, co mnie zirytowało, bo wiele osób mówi coś bez pokrycia, a nawet nie słuchali czegoś, a jestem pewny, że gdyby wzięli parę kabli z porządnym sprzętem i siedli, to by złapali się za głowę jakie są różnicę (...). I taki ośli upór mnie irytuje.. Dodatkowo pewnych uwag nie chce mi się nawet komentować..

 

Tak jakby to było jeszcze w moim interesie wydawać więcej na kable - parę setek na jeden np. jakby taki kabel brzmiał tak samo jak każdy inny - pierwszy tani z brzegu powiedzmy.. Bo jakieś znaczenie miałoby mi robić, że to kabel, na którym wydałem sporo pieniędzy.. poza takim, że byłoby mi niewątpliwie lżej w portfelu (...) i że z bólem serca bym się rozstawał z gotówką zastanawiając się, że może jednak wydałbym na coś innego ;) .

 

Dla mnie każdy kabel USB właściwie co słuchałem brzmiał inaczej - po prostu.. Czasem kompletnie dla mnie rozbijał porządek sceny i się nie dało tego słuchać. Słaby kabel ze swojej praktyki widzę, że dla mnie nie da się tego słuchać, a mając porównanie z poprawnie formułowaną sceną to widzę że raz jest dobrze, a raz nie - na tym drugim kablu.

 

Plany też na słabszym kablu - wszystko jest jakby jedną ścianą np. a nie jako oddzielne np... I wtedy to dla mnie nie jest muzyka (...). To piszę dla różnych osób, które uważają, że nie ma różnicy, ale jak się posłucha i porówna, to słyszy się gdzie co jak jest podane..

 

Zwykle nie chce mi się podejmować tego tematu - zwł. wpływu kabli cyfrowych, które słuchałem.., bo zawsze jest grupa osób, która będzie się trzymać swojego zdania dla zasady.

 

W ogóle już powinienem może nie ufać słuchowi, skoro ciągle by mnie okłamywał :P;) . Słuchałem nie raz i nie dwa różne kable i coś tam wierzę, że jeszcze przynajmniej potrafię ocenić, że coś gra inaczej, że już coś tam słyszałem.. I nie chce mi się upierać, że jakiś kabel gra lepiej, bo to może względne - choć mam swoje zdanie i powiem co wg mnie gra lepiej.. - ale  to że są różnice jest dla mnie doskonale słyszalne..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 12.01.2018 o 19:56, rollomay napisał:

>>Introverder

 

Mam tę Suprę. Względem zwykłego kabla jest wyższa dynamika, więcej basu, brzmienie jest bardziej konturowe. Jak masz Starlighta to ta Supra jest słabsza, ale też cena inna. Imho to raczej poziom Ultravioleta od WW, ale bardziej zdecydowane granie. Z racji małego wyboru gotowych lepsiejszych drutów usb z wtykiem micro (co sam zauważyłeś) to Supra jest spoko. Myślę, że do Kann'a wystarczy. 

 

 

Rollomay temat wraca, przymierzam się do zakupu tego kabla - ale dzisiaj sprzedawca z RMS odradził mi zakup tego kabla twierdzjąc, że CROMO od Lindy wygrywa z tą Suprą wg kilku zestawień klientów.., a ja z kolei z tego CROMO nie jestem zadowolony - czyli myślę, że chyba warto poszukać czegoś innego.. , ew. recabling u Jimmy Dragona hmm.. Tyle, że nie wiem jaki wariant kupić, a nie wiem czy JD mi doradzi co brać najlepiej.. Chyba, że ale raczej to odrzucam - seria cynamonowa od Audioquesta USB A-micro B typu 2.0.

 

Wariantów mam do wyboru 6: srebro, miedź, hybryda - wszystko 4-żyłowe lub 8-żyłowe.

 

PRZEZNACZENIE: używanie Kanna jako USB DAC-a do kompa/laptopa, a słuchawki podłączane do KANN-a to D7200 i ew. Mr Speakers Ether..

 

I w sumie już nie wiem co robić :/ ..

 

Niby ta Supra ma dobre recenzje, ale sprzedawca z rms - chyba w dobrej wierze (?) - polecał mi CROMO od Lindy do tego.

 

Teoretycznie mógłbym wziąć tę Suprę na konsumenta i zwrócić, jeśli bym nie był zadowolony, tyle że musiałbym czekać do 10 dni, bo tak to tego kabla nie mają na stałe.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności