Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 600zl z naciskiem na bas.


bols244

Pytanie

Witam,

 

Jako, że posiadam już słuchawki o jasnej sygnaturze, jestem bardzo zmęczony ich góra, która potrafi momentami przy większej głośności zakłóc w uszy, co bardzo irytuje poszukuję teraz coś nieco bardziej ciepłego gdzie średnica będzie nieco blisko, lecz nie musi, góra bedzie wygladzona do granic możliwości i w żadnym przypadku nie będzie kłuć, dobra izolacja oraz komfort połączone z mocnym, głębokim, kopiacym basem głównie zastanawiam się nad 

 

-Bayerdynamic dt 770 pro (80ohm ponoć bardziej basowa)

 

-Bayerdynamic custom one pro (regulacja basu) pewnie jest to więcej jak w 770 jednak boję się jego jakości czy całkowitego zamulenia 

 

Ath-m50x- pewnie niższy komfort i nie wiadomo jak ma się Basik do np. 770 oraz możliwa ostra góra (V)

 

Proszę o pomoc w odpowiednim doborze, ewentualnie jestem otwarty na propozycje innych słuchawek.

Wzmak jaki posiadam aktualnie to fiio e18 jednak zamierzam przesiąść się na e12 ze względu na cieplejsze jego brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Custon One Pro to 16 ohm :( Ale ogólnie świetne słuchawki, wg mnie lepsze niż dt770, choć wolę Custom Studio 80ohm - ale one grają równiej bo mają welury. M50 nie są jakoś mocno basowe.

Takstar HD6000?

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak ogólnie bardzo, to gdybym ja miał 600zł wydać to bym:
- uzbroi łsię w cierpliwość i kupił używane Fostexy T50RP luib T40RP

- dał im skórzane pady od HM5 oraz zrobił mody
- nic lepszego nie będzie w tej cenie, ale nie dostaniesz tego od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No pewnie że nie, to jednak tanie jak barszcz planary, dynamiki to sobie mogę podskoczyć.

Z dynamikami jest ten problem, że albo kupisz basowe i zmulone jak Momentum, ale jasne i bez wypełnienia. 

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Andrewek napisał:

Tak ogólnie bardzo, to gdybym ja miał 600zł wydać to bym:
- uzbroi łsię w cierpliwość i kupił używane Fostexy T50RP luib T40RP

- dał im skórzane pady od HM5 oraz zrobił mody
- nic lepszego nie będzie w tej cenie, ale nie dostaniesz tego od ręki

Całkowicie przypadkowo identyczne t50rp z modami jest na allegro za 690zl zaś momentum over ear dostane za więcej jak połowę z tej ceny.

Dodatkowo t50rp to polotwarte z jasnym brzmieniem, a pisałem, że takich nie chce.

Krystalicznosc, wysokie tony męczą mnie straszliwie, nie rzadko sprawiają u mnie bol głowy, znajomy ma kingstony hyperx Cloud A o dziwo mogłem przy nich bardziej się zrelaksować jak przy moich które są 5x droższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co sądzicie o bayerdynamic custom studio? Są 80ohm, posiadają wciąż regulacje basu oraz ponoć są z lagodniejsza góra w porównaniu do custom one pro.

Może ktoś z Was je miał i może dodać coś od siebie? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam Soundmagic HP151. Bas jak w kolumnach podłogowych :D

Dobierałbym do nich jakiegoś neutralnego w brzmieniu DACa, bo to ciepło-jasne słuchawki. ;) 

COPy sobie daruj, bo dużo gorsze od Soundmagiców, DT770 PRO 80 Ohm też są gorsze w moim odczuciu. Miałem porównanie A-B

 

 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Gracjan napisał:

Polecam Soundmagic HP151. Bas jak w kolumnach podłogowych :D

Dobierałbym do nich jakiegoś neutralnego w brzmieniu DACa, bo to ciepło-jasne słuchawki. ;) 

COPy sobie daruj, bo dużo gorsze od Soundmagiców, DT770 PRO 80 Ohm też są gorsze w moim odczuciu. Miałem porównanie A-B

 

 

Nie pisze o custom one pro tylko custom studio, a to ponoć inna bajka, informacje donoszą, że ich brzmienie przebija dt770 250ohm.

Sprawdzę te 151.

Edytowane przez bols244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, bols244 napisał:

Nie pisze o custom one pro tylko custom studio, a to ponoć inna bajka, informacje donoszą, że ich brzmienie przebija dt770.

Sprawdzę te 151.

Napisałem o COP,  bo wymieniłeś je w temacie ;)  a komentarzy nie przeczytałem wtedy, dopiero teraz

Niestety Custom Studio nie słuchałem, ale jak mają jeszcze bardziej łagodniejsze wysokie tony niż COP to może ich zdecydowanie brakować, chociaż każdy ma inny słuch, więc na Twoim miejscu porównałbym te Studio i HP151 i spośród nich wybrał. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Saiya-jin napisał:

Dt150. Mogę nawet sprzedać za 500 zł (jeszcze ponad rok gwarancji).

Wiem,że to głupie jednak wygląd dt150 sprawia, że nie chce ich kupić, wyglądają jak te ściągnięte od czolgisty za drugiej wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś było mi dane posłuchać Custom One pro z pudełka, oczywiście wziąłem poprawkę na to, że po wygrzaniu dźwięk byłby zapewne nieco lepszy, szczególnie bas, który nie był w żaden sposób porywający.

Przy otwartym bassreflexie 4 poziom, bas nie uderzał A raczej dudnil niczym subwoofer, co mnie słabo przekonuje, nie mówię już o tym, że przy wyższej głośności jakość dźwięku była nie do zniesienia 16ohm zapewne dało tu o sobie znać, do tego ta krzykliwa góra która utwierdził mnie w tym, że słuchawek nie kupię.

Soundmagic 150, 151 niestety nie było, zdaniem sprzedawcy to ten sam dźwięk, a różnice są jedynie w mocniejszym pałąku.

Niestety te słuchawki nie porwaly mnie dosłownie niczym, ani basem który według mnie nie jest punktowy, ani komfortem ani jakością wykonania na co zwracam uwagę, brakowało ręki Niemca.

Przy okazji dostałem dt990pro 250ohm, podłączyłem pod e18 dac. Brzmiało to wyśmienicie, mimo ostrej góry o dziwo nie męczyła głowy, jednak BARDZO brakowało basu i głębi którą tworzy, fajne sluchaweczki jednak nie na ten czas.

Mam nadzieję, że szef mp3store w Katowicach zezwoli na otwarcie dt770pro 80ohm w celu przetestowania przed ostatecznym wyborem między custom studio.

Narazie tyle, a według Was co bardziej podejdzie pod mój gust dt770 (80ohm) lub (250ohm) czy custom studio (80ohm) 

Jeśli chodzi o komfort to custom one studio ma 5 gwiazdek gdzie dt990 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Daj szansę takstarom hd6000. One właśnie są takimi miśkami z naciskiem na relaks. Naprawdę przyzwoite słuchawki. 

Ultrasone 580 wyżej wymienione również fajnie grają, ale góra troszkę szeleści. 

Poza momentum nie kojarzę w tych pieniądzach co by mogło podejść. Może używane R70x - ale one są otwarte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, bols244 napisał:

Soundmagic 150, 151 niestety nie było, zdaniem sprzedawcy to ten sam dźwięk, a różnice są jedynie w mocniejszym pałąku.

Chodzi ci tu o to, że sprzedawca miał na myśli porównanie hp151 do hp150? Bo jesli chodzi tu o to że 150 i 151 są podobne brzmieniowo do COP a różnica jest tylko w konstrukcji to nieprawda. 

Jeżeli COP ci nie podeszły to podejrzewam, że na DT770 PRO 80 Ohm też będziesz narzekać. Moim zdaniem nie ma sensu ich testować. 

Skoro nie ma SM Hp151 na testy to spróbuj Ultrasone HFI-580 albo HFI-780, może te podpasują ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te takstary wyglądają jak totalna tandeta, patrząc na te narysowane winyle na polaku mam wrażenie, że nosili je DJ w czasach kiedy na dyskoteki weszła muzyka techno.

Jakość wykonania oraz dobra izolacja to kluczowa sprawa.

Cóż custom studio nie mogę przesłuchać, więc poszedłem za głosem sumienia i zamówiłem wraz z padami skórzanym te co są w one pro.

Z tego co piszą zagraniczne fora to custom studio brzmią lepiej jak dt770 80ohm. Może 770 jeszcze będę miał dane porównać, zobaczymy.

Tak więc- wygrzeje, przetestuje i dam znac co myślę o Beyerdynamic Custom Studio(80ohm).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurier dziś dostarczył customy.

Moje oczekiwania były spore, z jednej strony po odsłuchu dt990 pragnąłem choć 1/3 tej sceny, wygładzonej góry względem Custom One Pro czy dt990- choć w 990 była do zniesienia biorąc pod uwagę jak wiele szczegółów przekazywała. Oraz głębi płynącej z dobrego basu a zarazem kopiącego.

Tak więc przechodząc do meritum- Słuchawek od kilku godzin nie potrafię ściągnąć z głowy, jestem zachwycony tym jak góra pięknie wybrzmiewa przekazując każdy szczegół, ten chciany jak i nie chciany- co lubię, a co najważniejsze! Nie kłuje, nie męczy- przynajmniej jak dla mnie, człowieka wyczulonego na te rejestry.

Bas i uwaga otwory na pełnym otwarciu, custom one pro ma taki bas przy otwarciu 3/4 co jest moim odczuciem, cóż mogę powiedzieć, nie chcę Was męczyć długim komentarzem ponieważ do recenzenta jest mi daleko, jednak słyszę, że to jest TO! dodatkowo podbijając bass na fiio E12 mam to czego chciałem, nic więcej nie dodam.

Scena- Wiadomo, słuchawki zamknięte, ale dają radę, mam wrażenie, że razem z Fiio e18 ten aspekt jest nieco bardziej podkreślony co pomaga, zbyt wiele nie oczekiwałem, więc wiele nie będę narzekał, jest OK:)

Jeśli po porównaniu z dt770 słuchawki pozostaną to będę starał się dobrać jakąś konkretną lampkę, może zaproponujecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, bols244 napisał:

Kurier dziś dostarczył customy.

Moje oczekiwania były spore, z jednej strony po odsłuchu dt990 pragnąłem choć 1/3 tej sceny, wygładzonej góry względem Custom One Pro czy dt990- choć w 990 była do zniesienia biorąc pod uwagę jak wiele szczegółów przekazywała. Oraz głębi płynącej z dobrego basu a zarazem kopiącego.

Tak więc przechodząc do meritum- Słuchawek od kilku godzin nie potrafię ściągnąć z głowy, jestem zachwycony tym jak góra pięknie wybrzmiewa przekazując każdy szczegół, ten chciany jak i nie chciany- co lubię, a co najważniejsze! Nie kłuje, nie męczy- przynajmniej jak dla mnie, człowieka wyczulonego na te rejestry.

Bas i uwaga otwory na pełnym otwarciu, custom one pro ma taki bas przy otwarciu 3/4 co jest moim odczuciem, cóż mogę powiedzieć, nie chcę Was męczyć długim komentarzem ponieważ do recenzenta jest mi daleko, jednak słyszę, że to jest TO! dodatkowo podbijając bass na fiio E12 mam to czego chciałem, nic więcej nie dodam.

Scena- Wiadomo, słuchawki zamknięte, ale dają radę, mam wrażenie, że razem z Fiio e18 ten aspekt jest nieco bardziej podkreślony co pomaga, zbyt wiele nie oczekiwałem, więc wiele nie będę narzekał, jest OK:)

Jeśli po porównaniu z dt770 słuchawki pozostaną to będę starał się dobrać jakąś konkretną lampkę, może zaproponujecie coś?

Może spróbuj połączyć Custom Studio z AQ Dragonfly Red. Scenę powinien ci pięknie rozszerzyć, jeszcze lepiej skontrolować bas, wysokie co prawda troszkę wyciągnie, ale nawet na HP151 mnie nie raziły. Może się zgrać z tymi słuchawkami. Co prawda nie jest to wzmacniacz lampowy, ale warto go sprawdzić. Mocy ma bardzo dużo. Z DT770 Pro 80 Ohm dochodziłem do 1/3 skali głośności. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 19.01.2018 o 16:26, Gracjan napisał:

Może spróbuj połączyć Custom Studio z AQ Dragonfly Red. Scenę powinien ci pięknie rozszerzyć, jeszcze lepiej skontrolować bas, wysokie co prawda troszkę wyciągnie, ale nawet na HP151 mnie nie raziły. Może się zgrać z tymi słuchawkami. Co prawda nie jest to wzmacniacz lampowy, ale warto go sprawdzić. Mocy ma bardzo dużo. Z DT770 Pro 80 Ohm dochodziłem do 1/3 skali głośności. ;) 

Raczej myślę nad Feliks espressivo.

Dodam, że doszły nowe pady z "foamami" skorzane od custom one pro, szczesze zalecam zamianę. Skóra lepiej izoluje przez co podkresla Basik, dodatkowo foam którego oryginalnie studio nie mają temperuje dodatkowo syki, lekko tłumi środek i że tak powiem bas "ciemnieje" - lubię to ?

 

Nie długo dojdą do testów dt990pro oraz dt150, będę miał nieco lepsze odniesienie, chętnie podziele się przeżyciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Dnia 21.01.2018 o 13:50, bols244 napisał:

Raczej myślę nad Feliks espressivo.

Nie długo dojdą do testów dt990pro oraz dt150, będę miał nieco lepsze odniesienie, chętnie podziele się przeżyciami.

Kolego jak chcesz potestować owe słuchawki na Espressivo to wpadaj do mnie.

Jak będziesz chciał wpaść to pisz na PW

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności