Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pady do K550 i Takstar PRO80


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jako, że pady w moich i młodego słuchawkach obłażą możecie polecić jakieś, które mnie nie zrujnują?

Aliexpress i podobne mile widziane.

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do K550 można zastosować welurowe pady HD681EVO plus mod polegający na wyjęciu "korka" z tyłu przetwornika. Niedawno jedne tak przerobiłem (dorzuciłem jeszcze trochę owaty do środka) i wyszło dźwiękowo imo lepiej niż oryginał. Właściciel bardzo zadowolony. Jedyne co, to izolacja gorsza i trochę twardsze. Za to przewiewność zdecydowanie na plus zwłaszcza w cieplejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-xl-super-soft - mam takie , dla miłośników krystalicznej góry, niestety obdarzonej "sybilantami", bas i przestrzeń lepsza niż na stockowych, mega wygodne, mnóstwo przestrzeni na ucho, obecnie używam "podniesionych" stockowych, (pady brainwavz leża i czekają na cieplejsze źródło).
Ps. krążek z płatka kosmetycznego na przetworniku skutecznie wycina "sybilanty", samo zaś brzmienie robi się  gładsze i cieplejsze. Pasują też: https://pl.aliexpress.com/item/Thick-New-design-Ear-Pads-Cushion-For-AKG-K-Series-Studio-HD-MKII-K550-K551-k553/32648027972.html? , ale z nimi niskie gdzieś znikają ...( gorzej dolegają do ucha )

1 godzinę temu, Perul napisał:

Do K550 można zastosować welurowe pady HD681EVO plus mod polegający na wyjęciu "korka" z tyłu przetwornika. Niedawno jedne tak przerobiłem (dorzuciłem jeszcze trochę owaty do środka) i wyszło dźwiękowo imo lepiej niż oryginał. Właściciel bardzo zadowolony. Jedyne co, to izolacja gorsza i trochę twardsze. Za to przewiewność zdecydowanie na plus zwłaszcza w cieplejsze dni.

Dzięki za info, mam takie i nie omieszkam wypróbować, czy owata i wyciągnięcie korka poprawi brzmienie na podniesionych stockowych padach ?

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, azgaja napisał:

...Dzięki za info, mam takie i nie omieszkam wypróbować, czy owata i wyciągnięcie korka poprawi brzmienie na podniesionych stockowych padach ?

Trochę pomoże, ale głównie to zwiększy ilość basu. 

 

Co do "korka", to chodzi o tą gumę z tyłu przetwornika

2948676_thumb.jpg

 

Na sybilacje to zakleiłbym jeszcze dodatkowo od wewnątrz te 3 otwory wokół przetwornika (ta biała "kropka" na tle czarnego plastiku prawie na samym dole tej fotki) jakimś grubszym plastrem/taśmą. Czy wszystkie 3 otwory, to musisz już sam przetestować, może 2 albo nawet 1 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności