Skocz do zawartości
  • 0

do 800PLN Bezprzewodowe, zamknięte, do Rocka, Klasyki i Bluesa


Jupiter07

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Na wstępie - nie znam się na słuchawkach, więc opis zapotrzebowań robiony na tak zwanego czuja. Od jakiegoś czasu poszukuje bezprzewodowych sluchawek do +/- 800pln [kategorycznie poniżej 1000pln] głównie do użytku wewnątrz pomieszczeń [dom/biuro], a okazyjnie w transporcie miejskim. Przeczytałem już tony artykułów porównań, recenzji i potrzebuję waszej pomocy.

Słuchawek będę używać głównie z telefonami iPhonem 6s / Huaweii P10. Gatunki muzyczne których słucham, jak w temacie głównie rock, blues, power metal, muzyka klasyczna. Szukam raczej ciemnych brzmieniowo słuchawek, z mocnym acz nie ostrym basem, wokółusznych, zamknietych. Do tej pory korzystałem z Kruger&Matzow F5A i szukam czegoś podobnego brzmieniowo [dla tych, którzy z tymi słuchawkami nie mieli styczności - mają one właśnie w miarę przyjemny, głęboki, acz "miękki" bas [U shape] i całkiem przyzwoite odzwierciedlenie detali i przestrzeni jak na całkiem niską cenę.

Innymi słowy, szukam upgrade'u w stosunku do starych słuchawek, głównie pod względem lepszej jakości dźwięku i lepszym wygłuszeniem dźwięków z zewnatrz [mile widziany również mocny docisk pałąku do głowy], ale przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego głębokiego basu i wspomnianych już detali.

Budżet do 800pln ew. mogę dorzucic do 200pln ponad to, ale ponad 1000pln na pewno nie wyjdę. Mieszkam w małym mieście, więc odsłuchy niestety odpadają, chyba, że coś przyuważę w jakiejś sieciówce typu Saturn/MediaMarkt, ale jeśli coś maja tam do odsłuchu to z reguły wszystko na kablach.

 

Tak więc, Póki co moją uwagę przykuło 5 modeli:

-Audio-Technica ATH-MSR7GM - raczej odpadają, sądząc po recenzjach podobno niestety własnie z basem słuchawki mogą mieć problemy
- JBL E55BT - Podobno bardziej nadają się do techno i Hip-Hopu [nie moja bajka] i choć słyną z mocnego basu, to wydaje mi się, że będzie zbyt ostry w porównaniu z moimi oczekiwaniami
- Skullcandy Hesh 3 - mają całkiem dobre opinie, ale ciężko znaleźć jakieś szczegóły a propos interesujących mnie parametrów

- SENNEISER HD 4.40 BT - Póki co najbardziej skłaniam się do nich, choć obawiam się czy nie będą zbyt neutralne jak na mój gust

- Sony XB950BT - słuchawki mają podobno całkiem przyjemny mocny bass, ale kuleją w średnich tonach przez co raczej odpadają przy słuchanych przeze mnie gatunkach

Proszę o pomoc w wyborze, bo już chyba przeczytałem wszystkie możliwe wątki i recenzje na wszystkich forach i blogach. Które z tych słuchawek polecacie? A może znacie jakieś inne lepsze, słuchawki bezprzewodowe z podanego przeze mnie przedziału cenowego? Proszę tylko pamiętać, że niestety muszę być w stanie znaleźć je w Saturnie, Mediamarkcie, Komputroniku i tego typu sieciówkach, importy na chwile obecną niestety odpadają.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Masz dwa wyjścia :

1. Słuchawki przewodowe plus np Fiio btr-1 lub Avantree Clipper  pro - daje to większy wybór słuchawek 

2. Droższe bezprzewodowe z wysokiej półki - Definitive Technology Symphony 1 z Amazon.com za ok 210 $ z dostawą i opłatami celnymi (w Polsce 1600 pln) 

2a. Tańsza opcja Bluedio T4s - mam i polecam. I tu dwie opcje z Chin za ok 45 $ lub wersja T4 z Polski za 299 pln

Jeśli zdecydujesz się na Definitive Technology to masz 2-3 klasy wyżej. Wybór należy do ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności