Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, audionanik napisał:

A Tomanka 5V mu wpinałeś?

Jeszcze nie ale myślę, że przyjdzie na niego czas, choć teraz z Hiface Evo Two gra to obłędnie.

W Qutescie Chord się zarzeka, że tak jak w 2qute zmiana zasilania nie ma prawa niczego zmieniać. Jednak komentarze użytkowników 2qute wskazujś, że zmiany po wpięciu Tomanka były ewidentnie korzystne. Idąć tym tropem, Tomanek  raczej będzie nieunikniony🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dj1978 napisał:

W Qutescie Chord się zarzeka, że tak jak w 2qute zmiana zasilania nie ma prawa niczego zmieniać.

W przypadku zmiany impulsowego z zestawu na porządny liniowy zasilacz stabilizowany jakimś np elemem, ewentualnie na bateryjkę, to Chord ma zapewne rację. No i nie o poprawę brzmienia tu chodzi tylko o to żeby przestać żyć w grzechu.

42 minuty temu, dj1978 napisał:

Jednak komentarze użytkowników 2qute wskazujś, że zmiany po wpięciu Tomanka były ewidentnie

Zapewne chodzi o ten zasilacz audiofylski, na kultowym tranzystorze Tesli;), nooo ten to może wyginać prąd na wszystkie audiofilskie sposoby.:D Sam o nim myślę czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Zapewne chodzi o ten zasilacz audiofylski, na kultowym tranzystorze Tesli;), nooo ten to może wyginać prąd na wszystkie audiofilskie sposoby.:D Sam o nim myślę czasem.

min. 3 tydnie trzeba czekać na zasilaczTomanka, sprzedaja się widocznie nomen omen jak ciepłe bułeczki😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 2qutea to razem z Tomankiem na Tesli, to dopiero grało. Z bateriami się nie bawiłem, ale z tego co pamiętam to tam jest wewnętrzny stabilizator, więc nie powinno być problemu, jak napięcie spadnie poniżej poziomu to się powinien wyłączyć, ale ... może się ktoś wypowie jak taki stabilizator się zachowa przy niskim napięciu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nikt Ci na siłę niczego nie wciska, poza tym są promocje, targowanie się, zniżki i zazwyczaj i tak się tyle nie płaci. Np ja, zapłaciłem dużo mniej a potem się okazało że można było jeszcze taniej i to sporo ale nie trafiłem w moment. Zdarza się. I faktycznie jest tak że  PRAWIE 50% wyjściowej się da zrobić czasem. Może nie za DAVEa ale za Qutesta tak. Najmniej chyba był za 3600zł do kupienia dosłownie przez chwilę i to jest bardziej niż okej za ten DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92F7895B-50F6-43B6-9EE8-607721E68C37.jpeg

A jednak Hugo2 jako dac odrobinę jaśniejszy od Qutesta i uzbrojony w cieńsze piórko do malowania. Czy to lepi? Niekoniecznie, bo ma tendencje do „oczyszczania” nagrań i odsysania tłuszczyku z dźwięków, nawet kiedy to nie jest konieczne; taki trochę „patrzcie no wszyscy jakiż to ja jestem przejrzysty!” 

Jako kombo Hugo2 kontynuuje styl samego daczka. Będzie pasił do z1r.

 

*Uwaga! Powyższe to audiofylskie gadanie, dla normalnych ludzi różnice są pomijalne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo fajnie grał na odsłuchu ze swojej własnej dziurki z D8000 i UT7. Szczególnie z D8000. Z Utopiami technicznie bezbłędnie i turbo wyczynowo, ale bez obciążenia i masy, których tym słuchawkom trochę by się przydało. Z tego co czytam tu i czytałem też wcześniej, trafiłem w dychę wybierając Qutesta zamiast Hugo2, zresztą i tak nie chciałem dopłacać za amp. Moje obawy się tu trochę potwierdzają choć niejednoznacznie bo to ciężko stwierdzić, ale wydaje mi się że mógłby być na dłuższą metę Hugo za jasny np z Utopiami czy PS2000 (ze swojej dziurki trochę był z Utopiami plus pik Utopii na sopranie który trochę kuł). Nawet jeśli dorzuciłoby mu się osobny amp. Chyba że to byłoby coś w stylu powiedziałbym, neutralnym i płaskim żeby nic mu nie odjąć z zalet, aczkolwiek grającego gęsto i z masą żeby dopełnić go przy większości dynamików. Tak mi wychodzi przynajmniej. Do orto  takie zabiegi niepotrzebne raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham na kolumnach, pozbyłem się i mam spokój ;) A jakby Qutestowi dodać dobry zasilacz to jak myślisz co by wyszło? Qutest + zasiłka < Hugo2 na baterii, czy na odwrót?

 

Mówią też że Qutest kopie trochę mocniej od Hugo2 ale nie sprawdzałem łeb w łeb. Jak to wychodzi? Wczuwałeś się w to czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, John Grado napisał:

A jakby Qutestowi dodać dobry zasilacz to jak myślisz co by wyszło?

Myślę, że wyszłoby świetne placebo i trochę kasy z portfela. Ale przynajmniej człek nie żyłby w audiolilskim grzechu (impulsowy badziew do takiego sprzętu? brrrrr...apage, Satanas!!!!).

 

5 minut temu, John Grado napisał:

Mówią też że Qutest kopie trochę mocniej od Hugo2

Qutest jest trochę masywniejszy, ma więcej basu i niskiej średnicy; mniej góry i ostrości; Hugo jest żwawszy, szybszy, bardziej świeży, rześki, wyrazisty w artykulacji więc to raczej on lepiej kopie. Powtarzam jeszcze raz - to nie są porażające różnice; no i bardziej ujawniają się na kolumnach (nie wiem czemu:ph34r:). Qutest jest deko spokojniejszy, aleee....mam wrażenie, że jakby ma więcej czasu na pokazanie faktury dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Qutest jest trochę masywniejszy, ma więcej basu i niskiej średnicy; mniej góry i ostrości; Hugo jest żwawszy, szybszy, bardziej świeży, rześki, wyrazisty w artykulacji więc to raczej on lepiej kopie. Powtarzam jeszcze raz - to nie są porażające różnice; no i bardziej ujawniają się na kolumnach (nie wiem czemu:ph34r:). Qutest jest deko spokojniejszy, aleee....mam wrażenie, że jakby ma więcej czasu na pokazanie faktury dźwięku.

Dzięki, więc jednak widzę że dobrze zrobiłem. Wygląda na to że mocno zrabatowany Qutest to świetny deal jeśli komus nie zależy na baterii i kombo DAC/amp. Audiofilski grzech mówisz? heh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Myślę, że wyszłoby świetne placebo i trochę kasy z portfela. 

 

No to Was rozczaruję... przy zasilaczu Tomanka kasa z portfela owszem ucieka. Ale z tym placebo jakoś nie wychodzi, bo różnice są zdroworozsądkowo słyszalne😉 Zwłaszcza przestrzeń, jest więcej powietrza i klarowności.

Jak się kiedyś ogarnę czasowo, to podrzucę do Krakowa Tomanka🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

No to Was rozczaruję... przy zasilaczu Tomanka kasa z portfela owszem ucieka. Ale z tym placebo jakoś nie wychodzi, bo różnice są zdroworozsądkowo słyszalne😉 Zwłaszcza przestrzeń, jest więcej powietrza i klarowności. 

Jak się kiedyś ogarnę czasowo, to podrzucę do Krakowa Tomanka🙂

 

Czyli po dodaniu tomanka Qutest gra jak Hugo2? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności