Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi złączami w Qutest to nie wiem, może 2x coax trzeba walnąć 😉 A skoro juz o usb, to zanabyłem curious cable taki krótki, bezpośrednio z Australii, całe 10 dni leciał, bez cła - napisali 30baksów na przesyłce ;-)P . I to co piszą w recenzjach to wszystko święta prowdo. Patrzyłem też na ww platinum i tellurium, ale były droższe niż moje słuchawki xD. Chyba się sprawdza, że im krótszy kabel usb tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
57 minut temu, dj1978 napisał:

Doigrał się Qutest wyróżnienia:

https://www.eisa.eu/awards/chord-electronics-qutest/

kwestionował nie będę😉

Jak pomnę laureatów na przestrzeni wieeelu lat, to sam nie wiem - policzek to, czy wyróżnienie?

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Jak pomnę laureatów na przestrzeni wieeelu lat, to sam nie wiem - policzek to, czy wyróżnienie?

No fakt,  patrząc na historie różnie z tym bywało. Ale z drugiej strony laurka to laurka i jakieś szkodliwości dla produktu w tym bym się nie dopatrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc posiadaczem tego DACa mam również czuć się wyróżniony, czy tylko przekazać to jemu? W sumie to tak nawykłem do przekazu że ten hype po mnie jakoś spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you want a big, dramatic sound from a compact DAC, this is the one." - opis z linku

 

Normalnie zaraz... nie wiem co zrobię... "wielki, dramatyczny dźwięk z kompaktowego DACa". Kurcze poważna sprawa...

 

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to jakiś sens co tam na hedfaju wymyślają...? Wpinamy taki https://www.amazon.co.uk/gp/product/B011SS0TVM/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s00?ie=UTF8&psc=1 adapter do np Qutesta, obniżamy napięcie na 1V i gra muzyka w słuchawkach prosto z RCA? Patent dla wyżeraczy audio pewnie znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś że 2 volty to taki standard na ten DAC, ale w sumie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co zmiana tego voltażu powoduje oprócz zmiany głośności? Na 3 voltach bardzo głośno, na 1 v o wiele ciszej, ale niby zalecają trzymać na 2. Generalnie jakieś mgliste posty czytałem że niby im więcej voltów tym lepsze wysterowanie i dynamika, tak by wynikało z jakiegoś tematu. Niby jakieś planary grały potężniej i z lepszym drivem z DACami które mają stopień wyjściowy na 5 v i więcej. To ma jakiś sens z technicznego punktu widzenia? Dla mnie trochę bez sensu bo słyszę tylko zmianę głośności między 1, 2 a 3 v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnotowałem żadnych zmian, z tego co zrozumiałem to chodzi o dostosowanie napięcia do wzmacniacza i jego wejść. Niestety nie mogłem znaleźć specyfikacji mojego wzmaka i zostawiłem po środku, tak nie za dużo i nie za mało 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności