Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie następne słuchawki kupić


WujekStefan

Pytanie

Witam

Swoją przygodę z muzyką zaczynałem od snabów et-101. Potem przesiadłem sie na senki.

I tak od dłuższego czasu używam słuchawek senki moemntum in-ear , i zastanawiam się jakie następne powinienem kupić słuchawki by cieszyć  się jeszcze lepszym dźwiękiem i rozwinąć w tej pasji.

Budżet to 1,5k cebulionów.

Moje propozycje

IE80

westony w20

RHA T20

 

Źródło muzyki to Samsung s7.

Słucham głównie w środkach transportu. Gatunku muzyki od klasyki po psytranc :-) 

Najlepiej żeby były dokanałowe, w nausznych dziwnie się czuję :-)

 

Edytowane przez WujekStefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie słuchałem IE80. Spytaj sklepu, nigdzie nie widziałem, żeby słuchawki były objęte jakiś kloszem prawnym - prawo do zwrotu takie same, byleby nie było widać śladów używania. umyć tipsy i powinno być ok. Ew. Słuchaj na swoich tipsach.

 

Szukaj w pobliżu sklepu z egzemplarzami testowymi.

IMO na wielu dokach nie ma co się rwać na DACe zewnętrzne, obecne flagowe smartfony grają przyzwoicie. Już lepiej oddzielnie DAPa co nich, ale najpierw dobierz sobie słuchawki, które Ci pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwykły smartfon typu s7 nie zagra lepiej niż przez Dragonfly, słuchałem samsunga, moim zdaniem bez rewelacji, co innego LG V20, ale to sprzęt który ma podrasowane audio. :)Nie wypowiadam się co do DAPów, tutaj faktycznie może być cienko do 1tys, ale patrząc na bebechy takiego Shanling M1 to też trudno mi w to uwierzyć, zastanawiam się w takim razie po co kupować M1, jak można mieć to samo, a wygodniej, w smartfonie... :P @bachankas dlaczego wtopiłeś w to urządzenie pieniądze? Poza tym, przecież iPod jest urządzeniem do muzyki, moim zdaniem też gorzej wypada na tle z Dragonfly. Tak obiektywnie oceniając, autorze tego tematu, koniecznie sprawdź sobie M1 i Dragonfly, czy to jest coś czego szukasz. Słuchawki same nie grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jak chcesz smartfon z dobrym audio to kup z gearbest.com Axon 7 mini za 501 pln plus koszty celne ok 150 PLN. I zagra porządnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Miljar napisał:

Zwykły smartfon typu s7 nie zagra lepiej niż przez Dragonfly, słuchałem samsunga, moim zdaniem bez rewelacji, co innego LG V20, ale to sprzęt który ma podrasowane audio. :)Nie wypowiadam się co do DAPów, tutaj faktycznie może być cienko do 1tys, ale patrząc na bebechy takiego Shanling M1 to też trudno mi w to uwierzyć, zastanawiam się w takim razie po co kupować M1, jak można mieć to samo, a wygodniej, w smartfonie... :P @bachankas dlaczego wtopiłeś w to urządzenie pieniądze? Poza tym, przecież iPod jest urządzeniem do muzyki, moim zdaniem też gorzej wypada na tle z Dragonfly. Tak obiektywnie oceniając, autorze tego tematu, koniecznie sprawdź sobie M1 i Dragonfly, czy to jest coś czego szukasz. Słuchawki same nie grają. 

Nie za bardzo rozumiem wypowiedź. Na jakiej zasadzie wysnuwasz wniosek wtopienia pieniędzy?
Nie patrz tylko na bebechy, a czasem odsłuchaj sprzęt po prostu. Nie stawiam jednoznacznej tezy. Po prostu posiadany już smart może zagrać wystarczająco, lepiej zainwestować w słuchawki. Jak będzie brakło czegoś, to wtedy można się bawić w DAPa albo inne dodatki.

Najpierw słuchawki, potem reszta jak zbraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, bachankas napisał:

Nie za bardzo rozumiem wypowiedź. Na jakiej zasadzie wysnuwasz wniosek wtopienia pieniędzy?

Nie chodzi mi o wtopienie, zastanawiam się tylko czym się kierowałeś... gdybym po odsłuchu jakieś komórki zauważył, że Shanling M1 jest gorszy, to nigdy bym takiego DAPa nie kupił, przecież to dodatkowy problem w kieszeni, raczej szukałbym smartfona równie dobrego muzycznie. 

 

28 minut temu, bachankas napisał:

Nie patrz tylko na bebechy, a czasem odsłuchaj sprzęt po prostu.

Faktycznie nie mam doświadczeń z DAPami, ale Shanling M1 na pewno przesłucham. 

 

 

Ja z kolei najpierw kupiłbym fajny sprzęt, a potem zmienił słuchawki na lepsze. (in progress :P) Takie podejście wynika z moich doświadczeń. Uważam że na smartfonie nie docenisz lepszych słuchawek, nawet możesz się nie zorientować co masz na/w uszach. :D 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Miljar napisał:

Nie chodzi mi o wtopienie, zastanawiam się tylko czym się kierowałeś... gdybym po odsłuchu jakieś komórki zauważył, że Shanling M1 jest gorszy, to nigdy bym takiego DAPa nie kupił, przecież to dodatkowy problem w kieszeni, raczej szukałbym smartfona równie dobrego muzycznie. 

 

Faktycznie nie mam doświadczeń z DAPami, ale Shanling M1 na pewno przesłucham. 

 

 

Ja z kolei najpierw kupiłbym fajny sprzęt, a potem zmienił słuchawki na lepsze. (in progress :P) Takie podejście wynika z moich doświadczeń. Uważam że na smartfonie nie docenisz lepszych słuchawek, nawet możesz się nie zorientować co masz na/w uszach. :D 

Zdecydowanie daleko mi do kupna topowego smartfona. Poza tym wygodniej mi z oddzielnym urządzeniem. Mały, dobrze grający sprzęt, znacznie lepiej niż moje smartfony, którym cenowo daleko do najlepszych. 

 

W budżecie autora można kupić świetne słuchawki, a i jeszcze zostanie na ewentualne dodatki. Nie ma co się rwac od razu na zmianę źródła. Jak wyżej, słuchawki robią większość roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miliard powiem szczerze że też wydaje mi się i raczej tak zrobię, że najpierw kupię słuchawki.

Podłącze je do telefonu i jeżeli faktycznie różnica będzie niewielka albo żadna wtedy będę miał pewność że bez dodatkowego dac się nie obędzie. 

Ale będę miał już bazę w postaci dobrych słuchawek. 

Nie twierdzę też że te co mam są złe, ale czuje że czegoś w nich brakuje :-) mam taki niedosyt:-)

A co dap to sie wstrzymuje z tym pomysłem bo to kolejny gadżet, do noszenia, ładowania itp. Ten dac przynajmniej nie trzeba ładować. 

 

 

Edytowane przez WujekStefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Miljar napisał:

gdybym po odsłuchu jakieś komórki zauważył, że Shanling M1 jest gorszy, to nigdy bym takiego DAPa nie kupił, przecież to dodatkowy problem w kieszeni, raczej szukałbym smartfona równie dobrego muzycznie.

Nie każdy jest uwiązany do smartfona na 24h. Dodatkowo mały odtwarzacz znacznie lepiej sprawdza się w ruchu i z reguły zapewnia większą moc na wyjściu, co pozwala dobrać słuchawki z większej gamy.

 

A co do słuchawek, to po Senkach można pomyśleć np. o LZ A4. Dobry bas, wyraźna góra, spora przestrzeń, bez problemu grają z telefonu.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, bachankas napisał:

Zdecydowanie daleko mi do kupna topowego smartfona. Poza tym wygodniej mi z oddzielnym urządzeniem. Mały, dobrze grający sprzęt, znacznie lepiej niż moje smartfony, którym cenowo daleko do najlepszych. 

 

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

To jak chcesz smartfon z dobrym audio to kup z gearbest.com Axon 7 mini za 501 pln plus koszty celne ok 150 PLN. I zagra porządnie 

?

Wydaje mi się że skoro są topowe modele smartfonów grające lepiej od np M1 to jaki jest problem, żeby zrobiła to mniej znana firma za mniejsze pieniądze? Ja nie widzę żadnego, przecież te urządzenia nie są pod tym względem wyżyłowane technicznie, a audio to nie nanotechnologia. A jeśli musisz mieć markowy, to masz takiego LG V20 za 1700zł, to dowód na to, że nie musisz kupować topowego, a gwarantuje, że zagra znacznie lepiej niż choćby S7. Ze względu na powyższe, bardzo dziwi mnie założenie, że musiałbyś kupić topowego. 

Podsumowując jeśli uważałeś, że jakiś topowy smartfon zagra lepiej od M1, to moim zdaniem nie kupiłeś właściwego urządzenia, bo jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, to z pewnością znalazłbyś smartfona o niższej cenie, a dającego odpowiednie wrażenia dźwiękowe, oraz o odpowiedniej mocy, ALBO DAPa o lepszym dźwięku i możliwościach. Ja, jeśli zauważyłbym że DAP gra gorzej od danego modelu smartfona, zwłaszcza topowego(to z reguły drogi szajs z najnowszym procesorem), to nigdy bym się takim urządzeniem nie zainteresował, bo nie kupowałbym go dla wygody, która jest wątpliwa,  pełna ograniczeń itd,  wgrywanie, zgrywanie, ładowanie... takie urządzenie mógłbym kupić jedynie dla dźwięku i wolałbym nie przepłacać. Jestem przekonany, że myśli tak większość ludzi, oraz że to jest istotą takich urządzeń, w efekcie, jeśli byłaby to prawda, taki M1 szybko zniknąłby z rynku, tak więc może dotyczyć to jedynie promila smartfonów, czyli specjalnych edycji multimedialnych, natomiast autor tematu nie ma takiego smartfona. 

 

4 godziny temu, WujekStefan napisał:

Miliard powiem szczerze że też wydaje mi się i raczej tak zrobię, że najpierw kupię słuchawki.

Podłącze je do telefonu i jeżeli faktycznie różnica będzie niewielka albo żadna wtedy będę miał pewność że bez dodatkowego dac się nie obędzie. 

Ale będę miał już bazę w postaci dobrych słuchawek. 

Nie twierdzę też że te co mam są złe, ale czuje że czegoś w nich brakuje :-) mam taki niedosyt:-)

A co dap to sie wstrzymuje z tym pomysłem bo to kolejny gadżet, do noszenia, ładowania itp. Ten dac przynajmniej nie trzeba ładować. 

hmmm... będzie trudno przetestować takie słuchawki, a daca możesz w sklepie przed zakupem. Wydaje mi się, że rozsądniej zrobiłbyś najpierw testując takie urządzenie, niewiele Cię to kosztuje, zwłaszcza że obecne słuchawki Cię nie odpychają, ewentualnie zastanowić się nad urządzeniem z akumulatorem, np OPPO HA-2SE. Jeśli to Ci się nie spodoba, będziesz wiedział czego szukasz.

 

4 godziny temu, Inszy napisał:

Dodatkowo mały odtwarzacz znacznie lepiej sprawdza się w ruchu i z reguły zapewnia większą moc na wyjściu, co pozwala dobrać słuchawki z większej gamy.

Przecież dokładnie to napisałem, co więcej uważam, że nie tylko więcej mocy, a z reguły poprawia jakość dźwięku, co wynika z samej istoty istnienia takiego urządzenia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, bachankas napisał:

Zdecydowanie daleko mi do kupna topowego smartfona. Poza tym wygodniej mi z oddzielnym urządzeniem. Mały, dobrze grający sprzęt, znacznie lepiej niż moje smartfony, którym cenowo daleko do najlepszych. 

 

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

To jak chcesz smartfon z dobrym audio to kup z gearbest.com Axon 7 mini za 501 pln plus koszty celne ok 150 PLN. I zagra porządnie 

?

Wydaje mi się że skoro są topowe modele smartfonów grające lepiej od np M1 to jaki jest problem, żeby zrobiła to mniej znana firma za mniejsze pieniądze? Ja nie widzę żadnego, przecież te urządzenia nie są pod tym względem wyżyłowane technicznie, a audio to nie nanotechnologia. A jeśli musisz mieć markowy, to masz takiego LG V20 za 1700zł, to dowód na to, że nie musisz kupować topowego, a gwarantuje, że zagra znacznie lepiej niż choćby S7. Ze względu na powyższe, bardzo dziwi mnie założenie, że musiałbyś kupić topowego. 

Podsumowując jeśli uważałeś, że jakiś topowy smartfon zagra lepiej od M1, to moim zdaniem nie kupiłeś właściwego urządzenia, bo jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, to z pewnością znalazłbyś smartfona o niższej cenie, a dającego odpowiednie wrażenia dźwiękowe, oraz o odpowiedniej mocy, ALBO DAPa o lepszym dźwięku i możliwościach. Ja, jeśli zauważyłbym że DAP gra gorzej od danego modelu smartfona, zwłaszcza topowego(to z reguły drogi szajs z najnowszym procesorem), to nigdy bym się takim urządzeniem nie zainteresował, bo nie kupowałbym go dla wygody, która jest wątpliwa,  pełna ograniczeń itd,  wgrywanie, zgrywanie, ładowanie... takie urządzenie mógłbym kupić jedynie dla dźwięku i wolałbym nie przepłacać. Jestem przekonany, że myśli tak większość ludzi, oraz że to jest istotą takich urządzeń, w efekcie, jeśli byłaby to prawda, taki M1 szybko zniknąłby z rynku, tak więc może dotyczyć to jedynie promila smartfonów, czyli specjalnych edycji multimedialnych, natomiast autor tematu nie ma takiego smartfona. 

 

4 godziny temu, WujekStefan napisał:

Miliard powiem szczerze że też wydaje mi się i raczej tak zrobię, że najpierw kupię słuchawki.

Podłącze je do telefonu i jeżeli faktycznie różnica będzie niewielka albo żadna wtedy będę miał pewność że bez dodatkowego dac się nie obędzie. 

Ale będę miał już bazę w postaci dobrych słuchawek. 

Nie twierdzę też że te co mam są złe, ale czuje że czegoś w nich brakuje :-) mam taki niedosyt:-)

A co dap to sie wstrzymuje z tym pomysłem bo to kolejny gadżet, do noszenia, ładowania itp. Ten dac przynajmniej nie trzeba ładować. 

hmmm... będzie trudno przetestować takie słuchawki, a daca możesz w sklepie przed zakupem. Wydaje mi się, że rozsądniej zrobiłbyś najpierw testując takie urządzenie, niewiele Cię to kosztuje, zwłaszcza że obecne słuchawki Cię nie odpychają, ewentualnie zastanowić się nad urządzeniem z akumulatorem, np OPPO HA-2SE. Jeśli to Ci się nie spodoba, będziesz wiedział czego szukasz.

 

4 godziny temu, Inszy napisał:

Dodatkowo mały odtwarzacz znacznie lepiej sprawdza się w ruchu i z reguły zapewnia większą moc na wyjściu, co pozwala dobrać słuchawki z większej gamy.

Przecież dokładnie to napisałem, co więcej uważam, że nie tylko więcej mocy, a z reguły poprawia jakość dźwięku, co wynika z samej istoty istnienia takiego urządzenia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dwa akapity wyżej temu samemu zaprzeczyłeś.

I bądźmy szczerzy - podczepiany do telefonu mały dzyndzel drenujący baterię albo klocek często wielkości telefonu, to żadna wygoda. Szczególnie, że z miejsca pozbawia nas funkcji pilota i mikrofonu na kablu (to pierwsze pozostawia Cozoy Rei, ale nawet na nim nie pogadamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, bachankas napisał:

Zdecydowanie daleko mi do kupna topowego smartfona. Poza tym wygodniej mi z oddzielnym urządzeniem. Mały, dobrze grający sprzęt, znacznie lepiej niż moje smartfony, którym cenowo daleko do najlepszych. 

 

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

To jak chcesz smartfon z dobrym audio to kup z gearbest.com Axon 7 mini za 501 pln plus koszty celne ok 150 PLN. I zagra porządnie 

?

Wydaje mi się że skoro są topowe modele smartfonów grające lepiej od np M1 to jaki jest problem, żeby zrobiła to mniej znana firma za mniejsze pieniądze? Ja nie widzę żadnego, przecież te urządzenia nie są pod tym względem wyżyłowane technicznie, a audio to nie nanotechnologia. A jeśli musisz mieć markowy, to masz takiego LG V20 za 1700zł, to dowód na to, że nie musisz kupować topowego, a gwarantuje, że zagra znacznie lepiej niż choćby S7. Ze względu na powyższe, bardzo dziwi mnie założenie, że musiałbyś kupić topowego. 

Podsumowując jeśli uważałeś, że jakiś topowy smartfon zagra lepiej od M1, to moim zdaniem nie kupiłeś właściwego urządzenia, bo jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, to z pewnością znalazłbyś smartfona o niższej cenie, a dającego odpowiednie wrażenia dźwiękowe, oraz o odpowiedniej mocy, ALBO DAPa o lepszym dźwięku i możliwościach. Ja, jeśli zauważyłbym że DAP gra gorzej od danego modelu smartfona, zwłaszcza topowego(to z reguły drogi szajs z najnowszym procesorem), to nigdy bym się takim urządzeniem nie zainteresował, bo nie kupowałbym go dla wygody, która jest wątpliwa,  pełna ograniczeń itd,  wgrywanie, zgrywanie, ładowanie... takie urządzenie mógłbym kupić jedynie dla dźwięku i wolałbym nie przepłacać. Jestem przekonany, że myśli tak większość ludzi, oraz że to jest istotą takich urządzeń, w efekcie, jeśli byłaby to prawda, taki M1 szybko zniknąłby z rynku, tak więc może dotyczyć to jedynie promila smartfonów, czyli specjalnych edycji multimedialnych, natomiast autor tematu nie ma takiego smartfona. 

 

4 godziny temu, WujekStefan napisał:

Miliard powiem szczerze że też wydaje mi się i raczej tak zrobię, że najpierw kupię słuchawki.

Podłącze je do telefonu i jeżeli faktycznie różnica będzie niewielka albo żadna wtedy będę miał pewność że bez dodatkowego dac się nie obędzie. 

Ale będę miał już bazę w postaci dobrych słuchawek. 

Nie twierdzę też że te co mam są złe, ale czuje że czegoś w nich brakuje :-) mam taki niedosyt:-)

A co dap to sie wstrzymuje z tym pomysłem bo to kolejny gadżet, do noszenia, ładowania itp. Ten dac przynajmniej nie trzeba ładować. 

hmmm... będzie trudno przetestować takie słuchawki, a daca możesz w sklepie przed zakupem. Wydaje mi się, że rozsądniej zrobiłbyś najpierw testując takie urządzenie, niewiele Cię to kosztuje, zwłaszcza że obecne słuchawki Cię nie odpychają, ewentualnie zastanowić się nad urządzeniem z akumulatorem, np OPPO HA-2SE. Jeśli to Ci się nie spodoba, będziesz wiedział czego szukasz.

 

4 godziny temu, Inszy napisał:

Dodatkowo mały odtwarzacz znacznie lepiej sprawdza się w ruchu i z reguły zapewnia większą moc na wyjściu, co pozwala dobrać słuchawki z większej gamy.

Przecież dokładnie to napisałem, co więcej uważam, że nie tylko więcej mocy, a z reguły poprawia jakość dźwięku, co wynika z samej istoty istnienia takiego urządzenia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Miljar napisał:

 

?

Wydaje mi się że skoro są topowe modele smartfonów grające lepiej od np M1 to jaki jest problem, żeby zrobiła to mniej znana firma za mniejsze pieniądze? Ja nie widzę żadnego, przecież te urządzenia nie są pod tym względem wyżyłowane technicznie, a audio to nie nanotechnologia. A jeśli musisz mieć markowy, to masz takiego LG V20 za 1700zł, to dowód na to, że nie musisz kupować topowego, a gwarantuje, że zagra znacznie lepiej niż choćby S7. Ze względu na powyższe, bardzo dziwi mnie założenie, że musiałbyś kupić topowego. 

Podsumowując jeśli uważałeś, że jakiś topowy smartfon zagra lepiej od M1, to moim zdaniem nie kupiłeś właściwego urządzenia, bo jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, to z pewnością znalazłbyś smartfona o niższej cenie, a dającego odpowiednie wrażenia dźwiękowe, oraz o odpowiedniej mocy, ALBO DAPa o lepszym dźwięku i możliwościach. Ja, jeśli zauważyłbym że DAP gra gorzej od danego modelu smartfona, zwłaszcza topowego(to z reguły drogi szajs z najnowszym procesorem), to nigdy bym się takim urządzeniem nie zainteresował, bo nie kupowałbym go dla wygody, która jest wątpliwa,  pełna ograniczeń itd,  wgrywanie, zgrywanie, ładowanie... takie urządzenie mógłbym kupić jedynie dla dźwięku i wolałbym nie przepłacać. Jestem przekonany, że myśli tak większość ludzi, oraz że to jest istotą takich urządzeń, w efekcie, jeśli byłaby to prawda, taki M1 szybko zniknąłby z rynku, tak więc może dotyczyć to jedynie promila smartfonów, czyli specjalnych edycji multimedialnych, natomiast autor tematu nie ma takiego smartfona.

Brzmisz jak wiele naiwniaków, co z góry zakłada, że tak jest i nawet nie próbuje się przekonać czy tak faktycznie jest. Zakładasz z góry, ze każdy DAP i każdy oddzielny DAC z miejsca zagra lepiej od telefonu.
Zwłaszcza, ze tutaj się produkujesz, nie znając M1, ja parę smartfonów przesłuchałem i znajdą się przynajmniej porównywalne jakościowo, a pewnie i lepsze. Ja wolę oddzielne, małe urządzenie, inni nie. Na tm skończ próbę udowodnienia, że Ty masz rację, a ja źle kupiłem. I skupmy się na temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, bachankas napisał:

Brzmisz jak wiele naiwniaków, co z góry zakłada, że tak jest i nawet nie próbuje się przekonać czy tak faktycznie jest. Zakładasz z góry, ze każdy DAP i każdy oddzielny DAC z miejsca zagra lepiej od telefonu.

Nie każdy bo:

48 minut temu, Miljar napisał:

tak więc może dotyczyć to jedynie promila smartfonów, czyli specjalnych edycji multimedialnych

Mam na myśli ogólne tendencje. Nie jest normalne, żeby smartfon zagrał lepiej od DAP/DAC. Inaczej takie urządzenia nie miałyby racji bytu, zwłaszcza w kontekście dodatkowego obciążenia które trzeba nosić ze sobą, oraz ograniczeniami które naturalnie wiążą się z tego typu urządzeniami. Na zasadzie "doboru naturalnego", takie urządzenia nie zyskiwałyby popularności, a byłby eliminowane z rynku. Jeśli to ustalimy, bardziej prawdopodobne jest przypuszczenie że S7 zagra gorzej od choćby M1, a już na pewno od Dragonfly, co akurat sprawdzałem. Nie jest to wybitny smartfon pod względem muzycznym.

 

28 minut temu, bachankas napisał:

Zwłaszcza, ze tutaj się produkujesz, nie znając M1, ja parę smartfonów przesłuchałem i znajdą się przynajmniej porównywalne jakościowo, a pewnie i lepsze.

Pisanie nic nie kosztuje. 

Ja z doświadczenia mogę potwierdzić że LG V20 jest ciekawą opcją, jeśli komuś zależy na muzyce, być może mógłby zabrzmieć lepiej od M1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Miljar napisał:

Pisanie nic nie kosztuje. 

Ja z doświadczenia mogę potwierdzić że LG V20 jest ciekawą opcją, jeśli komuś zależy na muzyce, być może mógłby zabrzmieć lepiej od M1. 

Zamiast LG V20 lepszym rozwiązaniem jest Axon 7 mini z Chin, sporo tańszy ( tak 3-3,5x)a pod względem muzycznym, jeśli nie lepszy to równy LG V20. Słabszy jest jako smartfon, ale muzycznie może walczyć jak równy z równym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile mi wiadomo w PL oficjalnie nie jest dostępny. 

No S7 nie jest wybitnym telefonem do muzyki ale jakiś tam układ ma . Niektórym on wystarczy by zadowolić się w podróży muzyką. 

Ale nie mam też wątpliwości że taki dac  ma lepszy układ, w końcu ten Dragonfly  kosztuje w sumie 1/4 ceny tego smartfona więc musisz być lepszy niż ten układ w telefonie.

 

I w sumie sam juz nie wiem, tego Dragonfly podłączał ktoś do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast Ważki, lepiej zainwestować w słuchawki, które same z siebie zagrają dobrze z S7. Nie obciążasz wtedy gniazda USB, nie pozbawiasz się pilota na kablu i nie musisz się przejmować, że np. w Tidalu czy Spotify i tak będzie działał tylko wewnętrzny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@WujekStefan to jest Cirrus Logic być może rebrand układu https://www.cirrus.com/products/cs47l90/ , ma w sobie WM8741, mój iPod też ma Cirrus Logic tylko jakąś specjalną wersję dla Apple, Dragonfly Black/Red to kości Sabre, czyli zupełnie coś innego. 

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Zamiast LG V20 lepszym rozwiązaniem jest Axon 7 mini z Chin, sporo tańszy ( tak 3-3,5x)a pod względem muzycznym, jeśli nie lepszy to równy LG V20.

Można by to ocenić w bezpośrednim porównaniu. 

 

@Inszy owszem, jeśli masz słuchawki z pilotem/mikrofonem, to tracisz te funkcjonalności, ale ja mam ten sprzęt dla lepszego dźwięku, więc taką "ofiarę" mogę ponieść, poza tym, używam go z iPodem. Przed Dragonfly, używałem Monków Plus z pilotem pod iPoda/iPhona, ale z Dragonfly okazało się że wersja Espresso jest zdecydowanie lepsza od zwykłych Monków, z bardziej czystym i dynamicznym dźwiękiem, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Bezpośrednio z iPoda, Espresso nie brzmi mi lepiej..

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze, to grają Espresso po balansie, a tego Ważka nie ma.

Jak już się tak bawić, to lepiej kupić np. xDuoo X20, przez BT połączyć z telefonem (najlepiej przez Hiby link) i jest jakość, moc itp., a nie muszę łazić z podpiętym penem do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy też jestem zaskoczony, ale z Dragonfly Espresso brzmi znacznie lepiej od Plusa, mam też drugą sztukę z pilotem, bo myślałem że będą to moje główne słuchawki, na wypadek jakby mi się jedne zepsuły. Poza tym, mam jeszcze wersje Black, ale to zdaje się tylko inny plastik obudowy, ja też raczej nie zanotowałem różnic. Planuje kupić jeszcze tą białą wersję. :P

 

Czyli w zasadzie mam cztery sztuki Monków, jedne Espresso i 2x plus z pilotem i Black. 

 

Przy wzmacniaczu z wyjściem zbalansowanym będą grać jeszcze lepiej? :P

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Miljar ja nie pisze na podstawie przeczytanych opisów, mam Axona a LG V20 używałem ok 3 tygodni. Axon ma jedne z najlepszych głośników stereo w telefonach, lepsze od HTC M8 i E8. I gra wyśmienicie. Tylko jak pisałem jako telefon ustępuje wydajnością V20. Ale nie dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności