Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFi audio Pro iDSD


calluna

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że jest też tańsza wersja za 1000zł.

Ale nie ma ona odpowiedniego napięcia.

Widzę że za 2k mogę mieć zasilacz do obu IFI w jednej obudowie.

Może się kiedyś zainteresuję ale jakość wątpię że usłyszę jakąś zmianę.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Widzę że jest też tańsza wersja za 1000zł.

Ale nie ma ona odpowiedniego napięcia.

Może się kiedyś zainteresuję ale jakość wątpię że usłyszę jakąś zmianę.

Proponuję przetestować. Skoro słyszysz różnice w kablach cyfrowych to w zasilaczu liniowym tym bardziej.

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie jak to jest z zasilaniem ifi skoro tam jest możliwość wpięcia dwóch urządzeń razem. Nadal pod jeden zasilacz?

Trochę to ryzykowne chyba ale nie wspominają w instrukcji aby trzeba było kupować inny. Czy nadal są dwa a ten kabelek DC loop robi za "pilota"?

 

A co do jakości ipower od ifi to też są całkiem niezłe zasilacze.

A z tej serii lądują w Pro.

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominają ale sam gość z IFI pisał mi że nie ma obaw przed spróbowaniem bo zdania są podzielone czy takie zasilacze coś wnoszą.

Możesz kupić zasilacz z jedną sekcją i spiąć oba IFI razem kablem.

Zasilacze IFI są spoko ale to tylko impulsówki.

9 minut temu, Cain1916 napisał:

Proponuję przetestować. Skoro słyszysz różnice w kablach cyfrowych to w zasilaczu liniowym tym bardziej.

 

Dzięki, może kiedyś jak mnie będzie swędzieć 2k ;)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście różnicy w kabelkach cyfrowych nie słyszę, natomiast już w zasilaczach jak najbardziej. Na pewno jest wyraźnie zauważalny progres po przejściu ze zwykłego impulsowego na taki stabilizowany. Nie wiem jak się to ma w przypadku ifi, ponieważ nie miałem nigdy styczności z ich zasilaczem z redukcją szumów, jednak nie chce mi się wierzyć jakoś, że potrafi on zastąpić dobry transformator toroidalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mówię że różnicy nie ma, swojego konwertera nie wyobrażam sobie bez zasilacza liniowego bo różnica jest słyszalna od razu.

Może kolega @Nicodem się zdecyduje bo ma ten sam tor co ja.

Na pewno jestem zaciekawiony tematem ale mam ważniejsze wydatki.

Jeszcze pytanie czy będzie to zmiana na + bo tak samo jak z kablami jest różnie tak może być i tu.

Do tematu pewnie wrócę po nowym roku.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki ale podzielam ohy i ahy nad IFI. Sprzęt świetnie gra jak na swoje gabaryty ! 

 

Powiedzcie mi czy ta przystawka pod Staxy jest tylko pod wzmacniacze kolumnowe ? Mam stereo ale aktywne ... Czy da się jakoś wyjść cyfrowo do tego wzmaka ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do iESL możesz podłączyć iCAN dołączonym do zestawu kablem z wtykami hdmi, wzmacniacz głośnikowy kablami głośnikowymi najlepiej banany, bo większe widełki to już mocna ekwilibrystyka, albo dowolny wzmacniacz słuchawkowy zbalansowany kablem 4pin XLR męski/żeński lub niezbalansowany kablem 4pin XLR żeński 6,3 lub dowolna kombinacja np. 2,5mm na 4 pin XLR np. z iDSD:)

wymaganie do głośnikowca >10W, słuchawkowca >10V. 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I faktycznie zasilacz od Lucarto wpływa znacząco na brzmienie combo IFI.

Jest przede wszystkim lepszy detal, więcej powietrza, lepsza kontrola basu, jeszcze większa dynamika.

Teraz granie IFI przywołuje mi na myśl Hugo TT2 ale bardziej analogowo grającego.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie wzmacniacz od Lucarto wpływa znacząco na brzmienie combo IFI.
Jest przede wszystkim lepszy detal, więcej powietrza, lepsza kontrola basu, jeszcze większa dynamika.
Teraz granie IFI przywołuje mi na myśl Hugo TT2 ale bardziej analogowo grającego.
Zasilacz :)

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 22:31, vonBaron napisał:

I faktycznie zasilacz od Lucarto wpływa znacząco na brzmienie combo IFI.

Jest przede wszystkim lepszy detal, więcej powietrza, lepsza kontrola basu, jeszcze większa dynamika.

Teraz granie IFI przywołuje mi na myśl Hugo TT2 ale bardziej analogowo grającego.

A miałeś może możliwość  posłuchać matrix sabre pro lub któregoś starszego modelu matrixa?

Jeśli tak to jak dźwiękowo matrix ma się do ifi?

Edytowane przez ArSo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Miałem Matrixa X Sabre, IDSD pro jest, bardziej rozdzielcze, dynamiczne, szybsze, lepsza scena, ogólnie wszystko robi lepiej. 

 

Dzięki za informację. A jak sądzisz, czy jako źródło i wzmak do T1v1 sprawdziłby się? Czy może przerost formy nad treścią. Czy może jednak pójść np w Qutesta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności