Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser HD650 czy HD660S?


eXorcist

Pytanie

Szukam konstrukcji otwartej pokroju HD650 / HD660S. Pytanie czy warto dopłacić do HD660S? HD650 można kupić nowe za 1250zł a HD660S 1990zł. Czy różnica na korzyśc jest na tyle duża, że warto dopłacić? W internecie niespecjalnie piszą jakoby HD660S grało diametralnie lepiej/inaczej.

 

Mój DAC: ASUS Xonar STU

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przyszły. Pierwsze wrażenia pozytywne. Jasne, szybkie,  otwarte i duża ilość detalu. Dla niektórych rzeczywiście mogą być zbyt jasne i za ostre. Jeśli ktoś jest "bass headem" to mu nie przypadną do gustu i do muzyki elektronicznej raczej się nie sprawdzą - od tego mam AH-D600. Zobaczymy jak będą grać po kilkudziesięciu godzinach, ale póki co jestem zadowolony bo jest to mniej więcej granie jakie oczekiwałem od otwartej konstrukcji z serii 600 jednocześnie nie lubiąc "kocyka" z 650-tek. Jazz, Acid Jazz, akustyczne kawałki itp. - tu się 660S czują chyba najlepiej. 

 

Warto zaznaczyć, że siła docisku słuchawek do głowy jest duża. Po czasie powinno się poprawić (lub głowa się przyzwyczai).

 

Powyższa opinia nie jest wymuszona bo mogę je odesłać i w sumie czytając recenzje w internecie do dzisiaj myślałem, że tak się stanie, ale posłuchałem i raczej zostaną. 

 

P.S. Za 1999 bym ich nie kupił (a już tym bardziej za 2149 czyli cenie detalicznej na początku). Piszcie do sklepów, że kupujecie za 1790 i powinni sprzedać bez łaski. ;)

 

 

20180109_123242.jpg

 

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

W dniu 6.01.2018 o 18:55, Palpatine napisał:

650 i 660 to zupełnie inne granie. 

Te pierwsze to ciemne granie, sporo basu, lekko wycofana średnica i góra. Granie za kocem. Potrzebują naprawdę mocnego kompana aby pokazały całą klasę.

Te drugie to jaśniejsze granie. Szybsze, bardziej otwarte, z większą ilością detalu, może dla wielu nawet zbyt jasne. No i są łatwiejsze w napędzeniu.

Przejrzyj ten temat od tego posta, gdzie @octavarium porównuje 650 do 660

 

Normalnie się zagotowałem. HD 650 to lekko wycofana średnica? To nadmuchana ponad rozmiary słuchawek średnica, nie ma chyba słuchawek z bardziej nadmuchaną średnicą. Nie mylić z niezbyt szeroką sceną, to prawda. Co do basu, one graja bardzo ciemno, jest podstawa basowa, ale ten bas w żadnym razie nie łupie, jest tylko zaakcentowany upper bas i tyle, co do góry. Niby nie ma jej dużo, ale w żadnych słuchawkach talerze perkusyjne nie grają tak słodko (no może w Shurach SRH 1540), więc nie mąciłbym komuś w głowie takimi opiniami, przepraszam kolego,ale takie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Superata napisał:

Jeszcze jedno, to że HD660 gra z jakiegoś grajka czy słabego wzmaka jako tako nie oznacza, że to dobre słuchawki.

Niestety lepszy sprzęt pokazuje mocne braki tych słuchawek. Tam gdzie HD600 i HD650 zyskują tam 660 tylko traci. 

Sęk w tym, że te modele (58X i 660s) NIE GRAJĄ z byle czego, to są słuchawki bardzo wymagające i jak dla mnie, to tylko dobra lampa do nich pasuje. Kwestia opłacalności jest taka sama po stronie HD600/650, jak i 58X/660s, ponieważ oba bieguny brzmieniowe prezentują wady i zalety, i tylko osobiste preferencje mogą zadecydować o docelowym wyborze.

 

15 godzin temu, Superata napisał:

Sorry ale 660 to kupa.

Biorąc pod uwagę ich wymagania, co do napedu, to owszem, jest to kupa. Natomiast, kiedy już zapewnimy im odpowiedni tor, to jest wręcz odwrotna sytuacja, wtedy są to bardzo dobre słuchawki. Przede wszystki niebywale akustyczne i wciągające, co w tym budżecie (za same słuchawki!), nie jest takie łatwe do uzyskania. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

Zapewniłem im tor. Trochę tego sprzętu mam na sklepie. Dla mnie totalny niewypał. 

Pozytywne opinie o nich to dla mnie bajka. Kupiłem, wydałem od cholery kasy więc musza być dobre. Nieraz to przeżywałem na forum. Stęsknieni nowości i poklasku błędnie oceniamy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Superata HD660s miałem u siebie przez ponad dwa tygodnie i na pewno nie powiedziałbym, że są "kupa". Fakt rozczarowanie było, a to dlatego, że straciły tą magiczną, nasyconą średnicę, znaną z HD600/650, zyskując na szybkości i lepszej separacji. 

 

Na przedostatnim micie, kiedy słuchaliśmy u @Karmazynowyego HD58X podpiętych pod Phast Headphones SE kolegi @Dzingi wszyscy zgodnie stwierdzili, że są to dobre słuchawki i zaskoczenie meet-a, a obecne były też znacznie droższe i docenione modele. 

 

Analogiczna sytuacja mogłaby się wydarzyć z HD660s, które są praktycznie identyczne z HD58X, poza lepszym rozciagnieciem basu w tych drugich.

 

Więc, albo nie było synergii, albo po prostu Ci nie podeszły - stawiam na to pierwsze. :)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

Nie znam HD58X znam HD580 i HD660 nawet nie leżały obok. 

Miałem wygrzane ponad 200h grania, różne DAC i amp, nawet dwa lampowe. U mnie tez nie tylko ja słuchałem. 

 

Jako sprzedawca powinienem jak prasa audio ochac i achać jakie to wspaniałe słuchawki, graja wspaniale, ale inaczej. Nie dla mnie. 

Dlatego ostrzegam przed entuzjazmem. Napalisz się, to posłuchaj abyś później nie żałował drogi kliencie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.03.2019 o 09:55, Superata napisał:

Sorry ale 660 to kupa. Przy cenie za 600 w okolicach 1000 PLN model 660 nie powinien kosztować więcej niż połowę. 

 

 

Nie zgodzę się. To naprawdę dobre słuchawki i porządne brzmienie, przynajmniej moim zdaniem. Jest bas, dobra średnica i detale. Naprawdę sprawiają mi ostatnio przyjemność słuchania np. jazzu i chilloutu. Jak dla mnie - odrobinę za mało ostre granie do rocka, takie ciepłe, spokojne i kulturalne. Zdecydowanie więcej detali i klasy niż np. DT-150. Dużo więcej dynamiki niż np. K550Mk2. Cena ok. 1600zł - dość spora, ale też znam droższe.  Może gdybyś łaskawie dodał "moim zdaniem", to nie byłoby mojego komentarza.

Edytowane przez yar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To prawda napisał Pitero. Nie ma w tym przedziale cenowym drugiej tak rasowo brzmiącej średnicy jak w HD650. Łagodna ale nie wykastrowana góra i "punchy" uderzający, precyzyjny bass który też potrafi całkiem nisko zejść. Przetestowałem wiele wiele dobrych słuchawek z przedziału 300-2000 zł i zostają u mnie na stałe nr 1 HD650, nr 2 Sundara, nr 3 HD600. Dla szukających w niskiej cenie neutralnego brzmienia, bardzo wygodnych, dobrze wykonanych i napędzanych od smartfona po DAC/AMP to polecam Philips SHP9500. 

 

W mojej skromnej opinii scena w HD650 nie jest taka mała jak ją malują. Wg. mnie jest większa niż w HD600 które grają jaśniej. Po prostu trzeba dobrać do HD650 dobrego DACa jaśniejszą barwą, szeroką sceną i przestrzenią - u mnie idealnie się zgrywa z Dragonfly Red. Do HiFiMana Sundary podejrzewam że lepszy byłby cieplejszy od Reda Cobalt ale nie wydam teraz tyle kasy. Idzie do mnie FiiO BTR5 do którego będę robił kabelki zbalansowane.

 

PS. Wykonanie HD660S nie jest standardem Sennheisera jako z całej oferty tylko bym powiedział są na poziomie dużo tańszej serii 4xx. 

PS.2 HD650 mają to coś w sobie, że porównując z innymi słuchawkami, na pierwszy rzut ucha lepszymi, z efektem wow po pewnym czasie wracając do HD650 pokazują w czym są lepsze. Nie żebym starał się przechwalać ale tak jak piszą na zagranicznych forach, one nie skupiają się na spektakularnym graniu lecz starają się nic nie zepsuć, nie dać słuchaczowi powodów do narzekań ani na typ źródła, nagrania czy samej pracy przetworników. Są zabójczo poprawne. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.01.2018 o 18:40, eXorcist napisał:

Mój DAC: ASUS Xonar STU

U mnie też grzeje.

(Do tej pory nie kusiła mnie wymiana opampów).

https://photos.app.goo.gl/wgzVV3xXNigeYW8i7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

  na  zdjeciu    masz   słynnne   lme   ....720 ki    .......   miałem te  kostki   i   niestety  juz     czas   na  wymiane   ,  seria   muses   lub   8820  i  8920 ....

720 ki    graja   u  mnie   dosc  twardym  dzwiekiem   i     nawet  lepsze  były   49999     i  48860   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności