Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Master&Dynamic MH30


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Test słuchawek nie dokanałowych :)

 

MH30 to podstawowy model słuchawek nausznych amerykańskiej marki Master&Dynamic. Konstrukcja jest składana, wykonana ze stali i aluminium, a opaska oraz nauszniki są skórzane. Za brzmienie odpowiadają 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne.

 

Miałem już okazję testować udane słuchawki Master&Dynamic MH40, czyli model wyższy o konstrukcji wokółusznej, który robił niesamowite wrażenie wzornictwem oraz jakością wykonania. Były to słuchawki premium także pod względem brzmienia: basowego, przyciemnionego, ale w wysokiej rozdzielczości. MH30 również zapowiadają się ciekawie, a są bardziej kompaktowe. Aktualnie słuchawki amerykańskiej marki dostępne są już na polskim rynku, a model MH30 można nabyć za około 1200 zł. Co potrafi?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/masterdynamic-mh30-recenzja/

 

3a.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają fantastycznie, ale są za małe. Ja nie mam jakiejś przerośniętej głowy, a poduszki ledwie sięgały by poprawnie leżeć na uchu. To słuchawki dla osób o drobnej budowie. A grają jak lejący się syrop klonowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem - całkowicie niewarte swojej ceny - wykonanie i materiały całkiem wysokiej jakości ale jakość dźwięku ssie

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, timecage napisał:

Wyglądają fantastycznie, ale są za małe. Ja nie mam jakiejś przerośniętej głowy, a poduszki ledwie sięgały by poprawnie leżeć na uchu. To słuchawki dla osób o drobnej budowie. A grają jak lejący się syrop klonowy :).

 

To prawda, również zwróciłem uwagę na problem z rozmiarem. Z tego co widzę po innych recenzjach, to nie tylko my się tego czepiamy. U mnie maksimum jest akurat, a za to Mastery może docenić moja druga połówka, dla której niektóre słuchawki są za duże nawet na minimum.

 

Lejący się syrop klonowy to dobre określenie - gęste, ciepłe, słodkie, masywne i lekko przyciemnione granie :)

 

 

32 minuty temu, whero napisał:

Próbowałem - całkowicie niewarte swojej ceny - wykonanie i materiały całkiem wysokiej jakości ale jakość dźwięku ssie

 

Nie zgadzam się. Może to kwestia synergii - u mnie na wielu źródłach brzmiały bardzo dobrze. Są ciepłe, gęste, raczej ciasne scenicznie, ale rozdzielczość jest wysoka, a średnica rasowa. Gdyby jednak łączyć je z basowymi, ciemnymi lub mocno ciepłymi źródłami, to rzeczywiście może wyjść kaszana. Ważne są też preferencje - ja wolę słuchawki jaśniejsze, równiejsze i bardziej analityczne, ale doceniam MH30 - słychać, że to dobrze i konsekwentnie zrealizowana wizja dźwięku. Jeśli mocniejszy bas, ciepłe i przyciemnione granie to dla kogoś wcielenie zła, to rzeczywiście nie ma czego szukać w brzmieniu MH30 :)

 

Warto sięgnąć też po recenzje timecage'a i Evila, a słuchawki doceniono też na Head Fi i nie tylko.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maciux napisał:

 

To prawda, również zwróciłem uwagę na problem z rozmiarem. Z tego co widzę po innych recenzjach, to nie tylko my się tego czepiamy. U mnie maksimum jest akurat, a za to Mastery może docenić moja druga połówka, dla której niektóre słuchawki są za duże nawet na minimum.

Wysyłałem nawet zapytanie do M&D, czy nie dało by się kupić od nich prętów mocujących od MH40 i przemontować do MH30, ale niestety odpowiedzi nie otrzymałem. Szkoda.

Godzinę temu, whero napisał:

Próbowałem - całkowicie niewarte swojej ceny - wykonanie i materiały całkiem wysokiej jakości ale jakość dźwięku ssie

Kolega chyba myli jakość dźwięku ze swoimi preferencjami brzmieniowymi. Ciemne i gęste granie nie oznacza niskiej jakości, tylko specyficzne strojenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, timecage napisał:

Wysyłałem nawet zapytanie do M&D, czy nie dało by się kupić od nich prętów mocujących od MH40 i przemontować do MH30, ale niestety odpowiedzi nie otrzymałem. Szkoda.

 

Rzeczywiście szkoda, bo to jest dobry pomysł. Z modelem MH40 takich problemów nie miałem.


Audeze sprzedaje dłuższe pręty, ale w przypadku słuchawek LCD wymiana jest prostsza. Może tego obawiają się w Master&Dynamic, więc nie sprzedają lub nie udostępniają dłuższych kołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boję się większych porównań z Meze 99 Classics, bo niektórzy odbierają je jako mocno basowe, inni mniej, do tego stopnia, że chodzi chyba o różnice produkcyjne.

 

Testowałem 99 Classics świeżo po premierze i u mnie nie odbiegały mocno od równowagi (ale basu im nie brakowało), a brzmiały też dosyć klarownie. Według mnie MH30 to brzmienie twardsze, mocniej zarysowane w basie, średnicy i górze. Nie są tak gładkie, jak Meze 99 Classics, brzmią bardziej zadziornie, cieplej i z mocniejszym nasyceniem, a także ciemniej. Jednak mimo takiego strojenia nie ma w dźwięku MH30 "koca", nie brzmią też misiowato. Według mnie brzmią jakby twardszą i bardziej precyzyjną kreską od Meze 99 Classics, które kontur dźwięku zmiękczają i łagodzą. Bardzo lubię takie "mocne i twarde" granie, więc bardziej podobają mi się MH30, mimo ewidentnie zmodulowanej sygnatury. Trzeba jednak wziąć też pod uwagę kwestię ergonomii, bo Mastery są jednak dużo mniejsze i typowo nauszne.

 

Natomiast Meze 99 Neo to zdecydowanie bardziej basowe i według mnie ciemniejsze brzmienie od MH30. Mocniej ciągną w subbas, efektowność - brzmią bardziej konsumencko i rozrywkowo. Moim zdaniem MH30 oferują bardziej ambitne strojenie - określam je jako "audiofilskie", bo robią wrażenie klimatyczną średnicą, midbasem w dobrej rozdzielczości. To coś więcej niż takie typowe słuchawki premium dla melomana, strojone na planie V.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że MH30 nieco blisko do NIghtHawków - z tym, że Hawki mają wyrazistszą górę, a z kolei MH30 bardziej wypychają środek. Podobnie można by MH30 spróbować porównać do PM-3, podobna szkoła strojenia, ale MH30 są jeszcze gładsze na górze i bardziej basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie. Meze99 to nie moja sygnatura, ale od pierwszego posłuchania na jakimś meecie chciałem je mieć, gdyż słuchanie na nich muzyki jest dla mnie przyjemnością. Ostatnio sobie sprawiłem i nadal jest frajda, niestety użytkowo trochę są nieporęczne na ulicę, a w domu słucham rzadko, stąd myślę o czymś mniejszym w deseń Meze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności