Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ATH-M40X + audiotrak prodigy cube


MadGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie i Panie (?)

Przejdę do sedna, jestem posiadaczem seciku do kompa w postaci ath-m40-x i audiotrak prodigy cube (OPA BB2107 i MUSES8820). Powszechnie wiadomo, że cube gra jasno i dosyć detalicznie, jak się okazało słuchawki ath na cubie również - da się wychwycić zdecydowane zaostrzenie góry i naprawdę duże zagęszczenie detali  - no i odchudzony bas. Próbowałem z tym walczyć bawiąc się OPAMPAMI - póki co kupiłem dwa. Pokrótce (prodigy cube black) stockowy OPAMP brzmi troszkę sucho, MUSES8820 nadał wybrzmień, dźwięczności trochę ciepełka, odrobine kopa ale też w typowy dla ciepłego grania sposób wpłynął na górę. Kupiłem więc kolejnego OPA BB2107 - balans przesuwa się odrobinę w stronę ciemnej mocy - góra już nie tnie po uszach, jednak bas zostaje rozmiękczony. Zachęcony wieloma opiniami na forum kupiłem jeszcze nausznice do HM5 supersofty - wygoda +100, słyszalna poprawa w separacji dźwięków, oddalenie scenki i jej poszerzenie prawo lewo, znacznie więcej dzieje się poza uszami, no ale basik IMO ponownie "zmiękł". Trochę zgłupiałem. Dodam, że na telefonie (huawei P9 lite) czy mp3ce (sansa clip zip) barwa dźwięku ma więcej mięsa i dołu, co przyznam odpowiada mi. Wolę bas twardszy z kopem, niekoniecznie aby bylo go więcej i był misiowaty (plumkający lejący się bas to nie moje klimaty). Jeśli miałbym się czegoś pozbyć to chyba wolałbym zamienić audiotraka na inną zewnętrzną dźwiękówkę ze wzmakiem, jednak nie chciałbym już strzelać. Przed zakupem slyszałem ATH-M40X i bardzo mi się podobały:) cuba kupiłem wcześniej jako kartę polecaną - bez odsłuchów w ciemno (chociaż na zagramanicznych forach  ludzie łączą je z ATH m40 i m50). Jakieś rady, czegoś spróbować, coś mi przesunie środek ciężkości brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz, nie wiem czy chce z nich robić cupy z bass refleksem:) A włożenie filcu pod pady, wygładzi górę?

Tu Panowie ostro poszaleli z modowaniem m40x, ale ich celem było chyba usunięcie górki na basie, która ja zniwelowałem cubem i padami supersoft.

http://diyah.boards.net/thread/624/audio-technica-ath-m40x?page=2

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl, czy przypadkiem nuforce udac 3 i tansze Fiio E10K nie reklamują się cięższą, bardziej muzykalną fakturą? Może warto wypożyczyć, a cubea puścić w stanie ideolo do ludzi:)?

Edytowane przez MadGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o robieniu muszli z bas reflexami a o zrobieniu bas reflexów w driverze. Na dole załączam foto, na czerwono zaznaczyłem gdzie to się robi. Nie wiem czy to fabryczny bas reflex czy zrobiony przez kogoś czy fabryczny. Tak czy siak, możesz zedrzeć cały papier z jednej dziurki albo zrobić dziury np igłą. Jak będzie za dużo to zaklejasz z powrotem, najlepiej sprawdza się do tego taśma malarska, taka papierowa. Włożenie flicu pod pady tak, złagodzi górę. Im grubszy materiał tym bardziej. Możesz też dać płatek z filcu z wyciętym otworem 10 czy 20 mm, wtedy góra zostanie złagodzona ale nie przytłumiona, że tak się wyrażę.

 

Na pewno warto włożyć cokolwiek za driver, to zawsze pomaga. W M50X jest coś w rodzaju płatka kosmetycznego.

 

Zmiana źródła spoko, ale to półśrodki.

9350760.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności