Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Czy warto wymienić kabel w słuchawkach Fidelio X2 ? Jeśli tak to jaki?


Bizon88

Pytanie

Niedawno kupiłem używane Fidelio X2 (świetne są) zastanawiam się czy jeszcze nie polepszyć ich brzemienia (i tak świetnego) przez wymianę kabla.

Czytałem że warto to zrobić.. Jeśli gra jest warta świeczki, to jaki kabel polecacie ?? 

Edytowane przez Bizon88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
36 minut temu, Pepis napisał:

Ja słuchałem na 4 różnych i imo różnice marginalne, ale to zależy od osoby i nastawienia. 

 

5 minut temu, Palpatine napisał:

Tzn jakich?

Już pomijając same walory dźwiękowe, kabel od X2 jest strasznie irytujący...

Może ja zapytam inaczej... z jakiego źródła był odsłuch, bo z jakiegoś ziemniaka;) to na pewno różnicy nie będzie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Bizon88 napisał:

Słuchawki są podłączone do Karty Xonar D2X.  Czyli gra warta świeczki...

Musi to być kabel zakończony jeckami  

Nadal nie wiem co kupić :(

 

2 minuty temu, Compton napisał:

Odpuść sobie.

@Compton mnie uprzedził, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Bizon88 napisał:

Ok dzięki za pomoc. W przyszłości będę zmieniał źródło, ale raczej kabla nie zmienię. Tak myślałem że ten kabel to przesada. Ale niby taka różnica w dźwięku że masakra. Ale dzięki za wyperswadowanie mnie z tego pomysłu.   

Chyba mnie nie zrozumiałeś, przy karcie D2X nie ma sensu rekablowanie X2. Jak będziesz miał dobre źródło to lepszy kabel ma sens, różnica będzie wyczuwalna. Czy mała czy duża do juz zależy od źródła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeżeli już musisz kup kabel którym się rekabluje słuchawki na pewno znajdziesz w necie ( ~12zł/m) i sam zmontuj jak nie to

daj komuś z forum kto się tym zajmuje i ci zlutuje za "dobrą flaszkę" 

nie pchaj się na razie w drogie kable

ale warto dla czystego sumienia

 

asusy są ok nie ma co zmieniać, ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy bo pewnie xonar ma dużo omów na wyjściu co nie bardzo pasuje dla philipsów 

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 4.01.2018 o 19:46, Bialy_Wilk napisał:

Może ja zapytam inaczej... z jakiego źródła był odsłuch, bo z jakiegoś ziemniaka;) to na pewno różnicy nie będzie :D.

Hlly Smk II (lme49990 & ad797) poziom imo ciut wyższy niż aim na podobnych kostkach. 2 kable były od Perula (jeden miedź drugi chyba nie) i mój occ 6n. Nawet dzisiaj na Nuforce Dac 80 i Lycan z V5 różnica pomiędzy 6n a stockowym jest co najwyżej mała/subtelna. Takie są moje osobiste odczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I ja nabyłem X2, tyle że bez kabla. Tu pojawił się problem ale po kolei. Dawno temu do kolumn kupiłem zamiast jakiś nie wiadomo co 1mm kabla na 2x2.5 99proc miedzi w sklepie elektrycznym kabel może nawet stx w czarnej gumie, wydawało mi się, że pojawiło się więcej basu i mięsa w dźwięku ale przedstawiałem też kolumny więc zignorowałem temat. Uważałem że kable to mniej ważne lepiej patrzeć co łącza. Aż tu dostałem X2. Kupiłem co było blisko i szybko- za 8 zł kabelek aby sprawdzić czy działają, podłączyłem do tel i zawód, trzeszczą  na wysokich aj uszkodzone ...

Nic trzeba pokazać koledze i odesłać.

Ale przypomniałem sobie że kombinowałem z equalizerem dla głośnika bt, pstryk off, nie słychać fałszu a przynajmniej nie co chwilę oj jest dużo lepiej, micha się cieszy ale kolega musi być.

Więc podłączamy pod AK70 i o kurcze, jaka rozdzielczość, o ile tam jest perkusji, a te talerze to jak obok mnie... Był efekt wow.

Użyliśmy raz kabelka z jakichś Sony bt chyba 1000XM2 o tu wysokie są fajne słyszalne ale nic nie szaleje na górze. Potem podłączyliśmy jakiś Hama dużo ohm (włączający w V10 tryb mocnego wzmacniacza ) o scena urosła, ale znowu wysokie zaczęły atakować przynajmniej moje nie przyzwyczajone uszy.

Nawet mi dźwięk bardziej się podobał niż z7 ;)

Ale ja nie mam oryginalnego i nie wiem jak na brzmieć myślę że jak przeszkadza Ci 3m to misja kupić polecany z tematu tych słuchawek jakiś niemiecki za ok 22 zł np -nie dużo a sam się dowiesz ;)

/////Edyta

Znalazłem artykuł dotyczący X1 gdzie napisali, że ważnym aby zmienić na kable niskoomowy

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/philips-fidelio-x1/

I na tym forum widzę znowu, że proponowane to nie jest dobry kabel.

 

Edytowane przez nastepny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎04 o 22:57, hibi napisał:

jeżeli już musisz kup kabel którym się rekabluje słuchawki na pewno znajdziesz w necie ( ~12zł/m) i sam zmontuj jak nie to

daj komuś z forum kto się tym zajmuje i ci zlutuje

nie pchaj się na razie w drogie kable

ale warto dla czystego sumienia

 

Na najwyższym, jak się wydaje, poziomie jakości pozostaje oczywiście Forza AudioWorks Noir MK2. Ale przecież można też pójść bardziej kompromisowo, nawet bez konieczności zlecania komuś dorobienia stosownego kabla.

 

I tak, są (teoretycznie) nieco lepsze kabelki od tego oferowanego przez producenta– np. firmy Vention (2 x 11 żył, pokryte „mgiełką” srebra, z przyzwoitym podwójnym ekranowaniem, tj. siatką miedzianą i folią aluminiową). W teorii i na rysunku wygląda to nawet ładnie.

 

Dalej „sporo” droższe Monkey Cabel Concept lub Melodika – tylko nie wiem jak są zorganizowane wewnętrznie.

 

No i wreszcie amerykańskie Wireworld Luna – trochę więcej wiązek od Vention i inna koncepcja polegająca na zgrupowaniu ich oddzielnie, a nie razem oraz na zaplataniu przewodników w sposób, który przypomina strukturę DNA (technologia DNA Helix). Unikalna budowa przekładać się ma także na jakość izolacji z kompozytów dielektrycznych.

 

Ja mam na torze dość porządny wzmacniacz Nakamichi – nie słuchawkowy, tylko stary, analogowy, wielkogabarytowy. „Prąd” do napędzania słuchawek chyba zatem jest.

 

Tylko czy warto inwestować w lepszy przewód, od tego oferowanego przez producenta. Bo może będzie wydatek bez efektów ? Czy waszym intuicyjnym zdaniem, w takich okolicznościach sprzętowych jak moje, w ogóle warto ?

 

.....................................

 

Mam tez pytanie o zagadnienie czysto techniczno-teoretyczne. Jeśli producent kabla segreguje wiązki na oddzielne i puszcza je niezależnie od siebie i w oddzielnych izolacjach, zamiast jednej grubej, to czy nie spowoduje to wzrostu impedancji okablowania, zwłaszcza jeśli kabel będzie długi. No bo przecież im dłużej i im cieniej na przekroju, tym opór rośnie. I czy w ogóle może mieć to znaczenie praktyczne, bo może opór rośnie, ale bez wpływu na użytkową praktykę ?

Edytowane przez PaulMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności