Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dubiel HV-1


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, majkel napisał:

To jest zagadnienie w stylu "jaki węgiel do parowozu, żeby możliwie zbliżyć się osiągami do Pendolino?".

Tylko że przed wojną, kiedy to królowały parowozy, ludziska zegarki regulowali wg przyjazdów pociągów;), a czas przejazdu na większości tras był krótszy niż obecnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, majkel napisał:

To jest zagadnienie w stylu "jaki węgiel do parowozu, żeby możliwie zbliżyć się osiągami do Pendolino?".

Może taki z okolić Czarnobyla? :D Będzie to paliwo jądrowe i wówczas Pendolino może zostać gdzieś daaaaleko w tyle :D

Tu francuska czy niemiecka technologia zostanie pokonana w wyścigu zbrojeń przez ZSRR :D bo jak lampy to ruskie to i słuchawki trudno że nie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Nie zauważyłem bym ku uciesze publiki opowiadał jakiś kawał i stąd też nie wiem dlaczego ktoś kto nie ma nic ciekawego do dodania robi z wątku stand-up. Rozumiem, że duża część ludzi znajdująca się tutaj na forum jest tak "doświadczona" iż dla nich cała dyskusja to żart, ale ja prosiłem o pomoc. Jeśli to problem to tematu nie było i kto ma możliwość niech go zamknie i usunie. Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak rozszyfrować ten kabaret, to wychodzą następujące wnioski i porady:

- kup lampy Siemensa czy Telefunkena, bo one generalnie tak mają, że idą w neutralność. Ja bym tu jeszcze dorzucił Sylvanie, zwłaszcza wydania Gold Pin, a jak ktoś się zna i wie, po które roczniki/egzemplarze sięgnąć to wtedy bezapelacyjnie Raytheony.

- zmień wzmacniacz na tranzystora. Tu jest spory wybór urządzeń około-neutralnych, a z zalet w pakiecie będzie mniejsze zużycie prądu, gwarantowany brak brumu oraz dźwięk dostępny od pierwszych sekund po włączeniu urządzenia. Do tego niska impedancja wyjściowa (poza wyjątkami), co daje lepszą współpracę ze słuchawkami niskoomowymi, czyli zyskujemy szeroko pojętą uniwersalność. Poza tym półprzewodniki się nie "wyświecą" tak jak lampy po jakimś przebiegu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, toxic napisał:

Zastanawia mnie jedna rzecz. Nie zauważyłem bym ku uciesze publiki opowiadał jakiś kawał i stąd też nie wiem dlaczego ktoś kto nie ma nic ciekawego do dodania robi z wątku stand-up. Rozumiem, że duża część ludzi znajdująca się tutaj na forum jest tak "doświadczona" iż dla nich cała dyskusja to żart, ale ja prosiłem o pomoc. Jeśli to problem to tematu nie było i kto ma możliwość niech go zamknie i usunie. Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam.

Toxic, masz do czynienia ze znudzonymi, zbyt doświadczonymi już ludźmi, co wszystko niemal już słuchali...lubiącymi z początkującymi pożartować, często za ostro.

Trzeba się dostosować albo odpuścić...swoją drogą słuchawki za 500/600zł i można odpuścić całe towarzystwo, a wcale nie będzie gorzej.....he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się @toxic, często się zdarza że taki wątek obraca się w Mazurską Noc Kabaretową albo co gorsza w wojnę na sprzęt. Majkel ma rację, są lampy które zagrają neutralnie, ale jednak jeśli nie szukasz tej "lampowej magii", to tranzystory są dla Ciebie. Nie muszą to być od razu wielkie kloce za tysiące, wybór w każdym przedziale cenowym na pewno jest. Ja osobiście polecam coś ze stajni Audio GD, bo ją znam - ale może warto też zapytać wyżej wymienionego, czy coś z jego ręki nie wpasuje się w Twoje preferencje.

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Firegon:)staram się bardzo nie przejmować, ale ... nie zawsze wychodzi:)dubielowi daję jeszcze szansę, lecz wysyłam go w świat do Pana, który ma duży wybór lamp i spróbuje dobrać zestaw, który będzie się lepiej zgrywał niż mój obecny. Jednym słowem poeksperymentuję jeszcze trochę i zobaczę co z tego wyjdzie. Wątek poszedł w troszkę złym kierunku, mianowicie ja nie jestem zawiedziony sposobem grania dubiela, ale chciałem go pchnąć w trochę inną charakterystykę, ale jeśli się nie da... wcześniej miałem odac+o2 i mniej mi się podobał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to porównać bo to diametralnie różne granie ,oczywiście ze słuchawkami HD800.

OTL to lekkość ,szybkość ,piękna barwa ( w zależności od dobranych lamp) ,nie epatuje nadmiernie basem ,

jak jest w nagraniu to to słychać ,jak nie ma to nagranie wydaje się trochę "chude" .

Gitarowe "przestery" brzmią jak przestery ,instrumenty strunowe ,blachy ,trąbka ,

ogólnie brzmienie wyższych rejestrów nieosiągalne we wzmakach tranzystorowych słuchawkowych z tej półki cenowej .

 

600i bardziej równy i rzetelny ,nie wybrzydza ,gra wszystko na dobrym poziomie ,nie jest bezlitosny dla słabszych realizacji .

Super dynamika o ile żródło "poda" ,dobry bas ,w OTLu też niezły ,szybki ale nie tak "przytrzymany" jak to potrafią trany .

Średnica ,tu nie mam żadnych zastrzeżeń ,prawie jak z lampy ,góra w normie ,nie taka "błyszcząca i połyskliwa" jak w OTL-u

ale dobra.

Rzecz nie bez znaczenia to duża moc 600i ,bez problemu napędzi np.Audeze , z OTL-a też gra ale ich nie wysteruje

no i Questyle to "kombajn wszystkomający" a Dubiel HV-1 to "tylko" wzmacniacz słuchawkowy :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Ciężko to porównać bo to diametralnie różne granie ,oczywiście ze słuchawkami HD800.

OTL to lekkość ,szybkość ,piękna barwa ( w zależności od dobranych lamp) ,nie epatuje nadmiernie basem ,

jak jest w nagraniu to to słychać ,jak nie ma to nagranie wydaje się trochę "chude" .

Gitarowe "przestery" brzmią jak przestery ,instrumenty strunowe ,blachy ,trąbka ,

ogólnie brzmienie wyższych rejestrów nieosiągalne we wzmakach tranzystorowych słuchawkowych z tej półki cenowej .

Z której półki cenowej? Bo ja mogę napisać, że mam w domu wzmacniacz półprzewodnikowy, którego wyższe rejestry są jakości nieosiągalnej dla OTLi do 10kzł. Takie moje doświadczenia, ale może są jakieś OTLe za mniej, że dadzą radę, tylko nie spotkałem. W każdym razie najlepiej mi grały z lamp HD800 w towarzystwie Eddie Current Zana Deux. Wyższa szkoła bajek. Nic innego nie zbliżyło się do tego z lamp, jakie słyszałem. Natomiast jak szukamy realizmu, który przynajmniej dla mnie jest czymś sporo ciekawszym, to trzeba zmienić kabel w HD800 i się wpiąć po balansie w odpowiednie półprzewodniki.

Znam jednego kompozytora, który tworzy sample i miksuje kawałki na takim właśnie zestawie. Gdybym nie usłyszał jak to gra, to bym nie zrozumiał skąd pomysł używania HD800 w studio? Oryginalny kabel robi z HD800 słuchawki niepełnosprawne, który narzuca kierunek poszukiwań w stronę "pięknej nieprawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagorzałym zwolennikiem lamp stąd moje upodobanie do tej "lampowej góry" ,na razie z tranzystora takiej nie słyszałem :)

Byłem swego czasu posiadaczem Bakoona HPA-21.

Jeżeli chodzi o tzw. "półkę cenową" to okolice 2,5-3,5kzł bo tyle chyba teraz kosztuje HV-1

Co do kabla do HD800 to pełna zgoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, toxic napisał:

 

czyli co byś polecał w granicach 3-5 tys?

Super rozdzielczość - to balantine,

jak chcesz jeszcze w zestawie dociążenie bas glebie rozmach i opad szczeny - to bryston bha1 (ale w budżecie mieści się tylko używka).

Z oteeli polecam dual mono od Sinusaudio, która to firma jest obecnie w zaawansowanej ciąży - na świat przyjdzie niebawem otl na 6c4c(!) i hybryda bipolar/12au7 (ukłon w stronę wielbicieli planarów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.05.2018 o 13:57, Eternal Seeker napisał:

U mnie Dubiel 6AS7 OTL  z Audeze LCD2c gra zajeb .. zajefajnie :)

 a porównywałeś go kiedyś do Phasta?:)tylko tego, w którym wyeliminowali brumienie:) jeszcze się dowiedziałem, że Phast ma dwie wersje:) różnią się oczywiście materiałami:) podstawa 3300 i jeszcze jakaś mocniejsza  za 4200 lub 4500:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 13:57, Eternal Seeker napisał:

U mnie Dubiel 6AS7 OTL  z Audeze LCD2c gra zajeb .. zajefajnie :)

Ale chyba mówisz o tym kolumnowym, po cztery 6as7 na kanał? Bo wersja słuchawkowa tego wzmaka (po jednej lampie na kanał) grała z lcdekami jak Jaś Fasola w "mówionym" filmie.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 13:57, Eternal Seeker napisał:

U mnie Dubiel 6AS7 OTL  z Audeze LCD2c gra zajeb .. zajefajnie :)

Eternal jednak się skusił na LCD2C....mimo że ma niby ideał na chacie....ale to wiadomo choroba...nie ma rady na to....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Eternal jednak się skusił na LCD2C....mimo że ma niby ideał na chacie....ale to wiadomo choroba...nie ma rady na to....he,he.

 

Staxy a nawet HD800 też mają całkiem niezły bas ,sam o tym wiesz ale taki audiofilski a Audeze taki bardziej "funnowy" ,przyjemny

o ile wzmacniacz dobrze napędzi i do tego ten namacalny wokal :)

10 godzin temu, audionanik napisał:

Ale chyba mówisz o tym kolumnowym, po cztery 6as7 na kanał? Bo wersja słuchawkowa tego wzmaka (po jednej lampie na kanał) grała z lcdekami jak Jaś Fasola w "mówionym" filmie.

 

Masz rację z tego wzmacniacza kolumnowego poprzez tzw. przejściówkę wyjście XLR ,kabel to FAW Hybryd .

Z HV-1 też kiedyś w zamierzchłych czasach próbowałem pędzić moje LCD2 ale z takim skutkiem jak piszesz ,

nawet Leben miał z nimi problem (lekko spowolniony,gumowy bas) chociaż to nie są podobno trudne słuchawki

do napędzenia .

Ostatecznie do tych pierwszych LCD-ów zniechęciła mnie ich awaryjność .

Byłem drugim właścicielem ,poprzedni użytkownik wymienił drajwery (na gwarancji) i to po wielkich bojach bo

chcieli mu wymienić tylko jeden uszkodzony ? .

 

10 godzin temu, toxic napisał:

 a porównywałeś go kiedyś do Phasta?:)tylko tego, w którym wyeliminowali brumienie:) jeszcze się dowiedziałem, że Phast ma dwie wersje:) różnią się oczywiście materiałami:) podstawa 3300 i jeszcze jakaś mocniejsza  za 4200 lub 4500:) 

 

Phasta słuchałem okazyjnie ,nie na swoim sprzęcie i słuchawkach tak więc ciężko mi powiedzieć coś konkretnego.

W HV-1 oraz 6AS7 nie występowało u mnie tzw. brumienie co najwyżej słychać bardzo delikatny szum lamp na

tzw. postoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dorzucę coś dla innych odwiedzających ten temat.

Do HD800 najlepszym połączeniem były dla mnie ecc85 miniwatt d-getter z lat 50-tych. Dźwięk był bardzo intymny i niesamowicie przyjemny. Słuchawki nie straciły na szczegółowości, a scena stała się być bardziej poukładana.

Do T1 V1 matsushita, dzięki której mamy szybki i energiczny bas czyli nie tracimy mocnych stron tych słuchawek. W dodatku górka w dalszym ciągu jest mocna ale nie kłująca.

 

Żonglerka lampami trochę kosztuje ale można w prosty sposób zmodyfikować brzmienie wzmacniacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności