Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel z wtykiem zbalansowanym, a wyjście niezbalansowane


hemi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pomóżcie proszę w następującej sprawie:  Słuchawki z kablem zbalansowanym zakończonym wtykiem jack 3,5mm 4 pin TRRS.  Pytanie: Czy taki układ wpięty do standardowej, niezbalansowanej dziurki wzmacniacza (DAPa) zadziała prawidłowo jako połączenie niezbalansowane ?

Dzięki. Pozdrawiam i życzę najlepszego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że balansu nie będzie skoro wzmacniacz go nie daje. Mam dwa systemy, jeden stacjonarny, zbalansowany a drugi mobilny niezbalansowany. Chcę w obu systemach używać tych samych słuchawek bez stosowania przejściówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że balansu nie będzie skoro wzmacniacz go nie daje. Mam dwa systemy, jeden stacjonarny, zbalansowany a drugi mobilny niezbalansowany. Chcę w obu systemach używać tych samych słuchawek bez stosowania przejściówek.

Przepraszam za powtórzenie wpisu.

Edytowane przez hemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki niekoniecznie zadziałają, wszystko zależy jak skonstruowane jest gniazdko w DAPie. Jeśli styk od masy trafi w obydwie masy na wtyczce, to będzie OK, ale jeśli tylko w jedną, to jeden kanał nie będzie grał (albo nie będzie poprawnie grał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Perul napisał:

Słuchawki niekoniecznie zadziałają, wszystko zależy jak skonstruowane jest gniazdko w DAPie. Jeśli styk od masy trafi w obydwie masy na wtyczce, to będzie OK, ale jeśli tylko w jedną, to jeden kanał nie będzie grał (albo nie będzie poprawnie grał).

on szukał przejściówki i się pytał czy po niej będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlasciwa to zagra. Do Monków zbalansowanych są 2 przejściówki:3,5 se i 3,5 balans i se gra w zwykłym gnieździe a balans tylko jedna słuchawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hemi napisał:

Chcę w obu systemach używać tych samych słuchawek bez stosowania przejściówek.

Napisałem, że nie chcę przejściówki.

14 godzin temu, Perul napisał:

Słuchawki niekoniecznie zadziałają, wszystko zależy jak skonstruowane jest gniazdko w DAPie. Jeśli styk od masy trafi w obydwie masy na wtyczce, to będzie OK, ale jeśli tylko w jedną, to jeden kanał nie będzie grał (albo nie będzie poprawnie grał).

Będzie dokładnie tak jak napisał Perul i ja o tym wiedziałem. Moje pytanie można doprecyzować w taki sposób: Czy w typowym gnieździe SE jest jedna blaszka obsługująca masę obu kanałów, czy dwie na które jest podany ten sam sygnał masy ? Czy gniazda jack dla balansu i SE są uniwersalne czyli  konstrukcyjnie takie same, czy różnią się ilością pinów "masowych" ?

Najprościej byłoby wpiąć słuchawki do DAPa i sprawdzić, ponieważ to niczym nie grozi. Najwyżej jeden przetwornik nie zagra. Tylko, że na razie kabel słuchawkowy zakończony jest wtykiem 3 pin, ponieważ do tej pory używałem słuchawek tylko w konfiguracji SE. Zachciało mi się balansu, bo jest taka możliwość w stacjonarce. Przed zmianą wtyku na 4 pin chciałem się upewnić, czy współpraca słuchawek z DAPem (Fiio X5 I gen.) będzie możliwa. I stąd ten temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdka w DAPach są różnie zrobione i trzeba po prostu przetestować. Jak masz ten wtyk 4-pin, to możesz na szybko przulutować jakiś inny przetwornik/głośniczek i sprawdzić czy gra w obu konfiguracjach masy. Jeśli masz stary miernik wychyłowy to możesz nim sprawdzić nawet bez lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby zakończyć temat i odpowiedzieć na pytanie w wątku sformułowane, zrobiłem próbę i wynik jest następujący:

Słuchawki w konfiguracji symetrycznej, czyli zakablowane przewodem czterożyłowym zakończonym wtykiem jack 3,5mm 4-polowym wpięte do gniazda niezbalansowanego DAPa Fiio X5 v1 działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Sorry, że odgrzebuje z czeluści forum ....

Ale mam problem, dziś  przewód do HE400i zakończyłem wtykiem 4pin w/g schematu po prawej i po wpięciu w gniazdo zbalansowane w dapie A&K AK70 nie ma stereofonii, jest mono.

Wszystko dzieje się po środku,  czy jest możliwe, że w AK70 gniazdo zbalansowane ma inaczej "ustawione" styki kanałów lub masy?

Gdzie można dorwać schemat zbalansowanego gniazda AK70?

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności