Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo (wzmacniacz + monitory), 12m2, do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isophonów nie widzę - możliwe, że Ci się pomyliło z Cantonami Plus S ;) Zainteresował mnie ten AKAI AM2400 i AM2450. Widziałem też w temacie podlinkowanym przez Ciebie, że używałeś tego drugiego z Diamantami właśnie... Jak to grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 To przypadek! :D Już zgłosiłem :P 
@amrowek Ten A2450 naprawdę mi się spodobał... Super wyglądają te wskazówki :) Chyba na niego będę polował w takim razie. Szkoda, że jest te 4cm głębszy od PM-63, ale najwyżej "ździebko" będzie sobie wystawał z półki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai  ma bas , spokojnie  na 12m2 starczą i te małe cantony  ja  isohonami nagłośnie  spokojnie 16-20m2

@Oskar

brzmią głębiej niż  TFka RA  200, luxman też japończyk ale co jak co plaski nie jest:P

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowuż czytałem, że japońce grają bardziej muzykalnie, z dobrym, nisko schodzącym basem, nie natarczywą górą, a niemce, to analityczne i szczegółowe granie... To ja już kompletnie nie wiem, czego szukać :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawo33

oj po prostu swojego brzmienia:D

nie zawsze tak jest, wszystko zależy od tego co z czym się połączy.

, mam niemce,  japońce i ruski  albo też farbowane japońce na niemce, każdy gra inaczej. Ot po prostu trzeba szuka swojego dźwięku.

spokojnie takie  rozwiążanie jak wzmacniacz i kolumny daje możliwość zmiany jednego z elementów który zmienia całość.

 

z Oskarem pisałem , że saba mi215 która gra neutralnie (przynajmniej tak pisą  w necie)  i kolumny WHD Gerrard  grające  hm zimno  nie powinny się  raczej polubić , bo to by były żyletki a jest wręcz odwrotnie.

 

No chyba zę już słuch mi się przytępił albo uszu nie myłem :D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie chcę też za bardzo stracić na ewentualnych wymianach sprzętu... Myślałem, że ten Akai zagra, jak mi się właśnie podoba, a tu czytam, że gra "Tak bez emeocji, sztywno, drętwo, płasko". I wracam do punktu wyjścia... W necie zaś czytałem, że taki PM-63 powinien mi odpowiadać, to znowuż piszesz, że bardziej sprawdzi się taki Akai. Mętlik w głowie...<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai dla mnie nie gra , drętwo i sztywno ale to jest moje zdanie.

z AKAI AM2450  słuchawki Takstar 2050  zagrały mi   jak na KL z opa 8820 miękko i lagodnie z dobrą sterofonią szczegołami ładnym zejściem basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mi nic nie mówi niestety... Ze słuchawek miałem wcześniej tylko Szczury SRH240 (modowane, recablowane), teraz Fidelio M1, TF10... TF10 z Comply i z podbiciem dolnych rejestrów w PowerAMP'ie na HTC M9 grają tak, jak mi się właśnie podoba. M1 także. I to całe moje doświadczenie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, umów się z jakimś kolekcjonerem starych kloców, to może złapiesz jakieś rozeznanie. Kupowanie w ciemno takich sprzętów bez jakiejkolwiek bazy porównawczej (dla wykalibrowania gustu z recenzentem) to totalna loteria. Może trafisz kogoś w Wawie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie masz na  Waszyngtona takie studio audio vintage czy jakoś tak, posłuchać  owszem można ale nie radzę tam kupować bo puszczą cię w skarpetkach i bez majtek:D. Ceny mają kosmos.

o tym pisałem

http://vintage-audio.com.pl/serwis-vintage-audio/

 

ceny mają od 50%  a nwet i 100% wyższe za sprzęt niż normalnie byś kupił wliczajac w to nawet naprawę  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amrowek, kupować nie musi, ale niech posłucha. Usłyszy jeden i drugi sprzęt i stopniując poziomy ******stości względem przesłuchanego modelu wyrobi sobie opinię czy idzie we właściwym kierunku, czy wręcz przeciwnie. Na ten przykład w sferze słuchawkowej to wintydżowa neutralność lat 70-tych i starsze jest dla mnie nie do strawienia, a innych zachwyca. Co gust to inaczej, ale musi mieć punkt odniesienia, albo kupić wagon złomu na giełdzie i samemu testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności