Skocz do zawartości

Test słuchawek iBasso IT01


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Boskie. Posuły mi się IE80 i szukałem czegoś ciekawego z dobrym basem bez sybilantów, po prostu bajka. Zarówno z Shanling MO, ale przede wszystkim dla mnie - nawet ze zwykłą dziurką z MSI z170 Carbon Youtube grają doskonale... dzięki za to forum:)

Edit: szok to mało powiedziane, filharmoniczna muzyka filmowa (Williams, Zimmer) to zupełnie inne doznania niż na IE80... a ja głównie ciężkich dźwięków słucham (Cult of Luna, Tool, Isis, Neurosis, Soulfly... i tu jest też poezja)

Edytowane przez mhojlo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak kształtem? Ja miałem IT03 i kurcze za nic nie mogłem ich wygodnie osadzić w uchu. Ta dodatkowa w nich wypustka bardzo mi przeszkadzała.

Od tego czasu omijam iBasso z daleka ze wszystkim. Te uprzedzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam właśnie czegoś zausznego w cenie tych iBasso IT01 i martwią mnie tylko opinie w sieci, które dotyczą połączenia MMCX.

Czytam, że albo wypadają, albo są za ciasne. Dużo na Amazonie można takich opinii znaleźć.

Czy ktoś z forumowiczów może to potwierdzić?

I czy gwarancja obejmuje takie rzeczy, jak np. rozluźnione łączenie po kilku miesiącach?

 

Edytowane przez cubasslibre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 18:07, cubasslibre napisał:

Szukam właśnie czegoś zausznego w cenie tych iBasso IT01 i martwią mnie tylko opinie w sieci, które dotyczą połączenia MMCX.

Czytam, że albo wypadają, albo są za ciasne. Dużo na Amazonie można takich opinii znaleźć.

Czy ktoś z forumowiczów może to potwierdzić?

 I czy gwarancja obejmuje takie rzeczy, jak np. rozluźnione łączenie po kilku miesiącach?

  

 

Miałem kilka słuchawek ze złączem mmcx (od tanich chińczyków po droższe europejczyki) i nigdy nie było żadnych problemów. Jasne, że może się zdarzyć jakaś wada fabryczna w jakimś procencie - ale tak samo może się zdarzyć z wadliwym przetwornikiem, kablem itp. Jak kupisz takie słuchawki i będziesz o nie dbał, to nie ma co się martwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 18:07, cubasslibre napisał:

Szukam właśnie czegoś zausznego w cenie tych iBasso IT01 i martwią mnie tylko opinie w sieci, które dotyczą połączenia MMCX.

Czytam, że albo wypadają, albo są za ciasne. Dużo na Amazonie można takich opinii znaleźć.

Czy ktoś z forumowiczów może to potwierdzić?

I czy gwarancja obejmuje takie rzeczy, jak np. rozluźnione łączenie po kilku miesiącach?

 

 

W IT01s i nowej rewizji IT01 zastosowano nową konstrukcje złącz, które faktycznie siadają dość mocno i aby odłączyć zaleca się wręcz podważenie. To najlepsze rozwiązanie no chyba, że codziennie wachlujesz przewodem kilka razy to przyznaje może denerwować. Osobiście uważam, że na bazie doświadczenia z wieloma markami i modelami z mmcx to akurat w chwili obecnej w it01/it01s są jedne z solidniejszych pomijając inne konstrukcje mmcx z zakręcanymi tulejami dodatkowo usztywniającymi. Oczywiście w przypadku każdej marki może zdarzyć się usterka, można też samemu wygiąć czy nadepnąć (zdarzyło mi się) i wówczas faktycznie wtyk może wypaść :)

W przypadku tego typu złączy (mmcx) to sprawa jest prosta - regularne odłączanie i podłączanie z czasem może powodować powstawanie luzu ale nie na tyle aby wypadały i nie ma znaczenia tutaj marka. To jest kawałek metalu który gdy pracuje to po prostu może się odkształcić i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z złączem MMCX. Mam te słuchawki od kilku godzin i generalnie jestem zadowolona ale wspomniane wcześniej połączenie w moim egzemplarzu wydaję się być bardzo słabe. Słuchawka potrafi się rozłączyć podczas wkładania do ucha czy przy nawet lekkim zahaczeniu o kabel. Nigdy nie miałam do czynienia z takim złączem i może nie użyłam wystarczająco siły szczególnie, że trochę to wygląda tak jakby kabel był niedociśnięty jednak mam wrażenie że jeśli docisnę mocniej to coś uszkodzę.  Powinnam spróbować docisnąć mocnej czy to jakaś wada produktu?

Edytowane przez Sabiritip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sabiritip napisał:

Mam pytanie związane z złączem MMCX. Mam te słuchawki od kilku godzin i generalnie jestem zadowolona ale wspomniane wcześniej połączenie w moim egzemplarzu wydaję się być bardzo słabe. Słuchawka potrafi się rozłączyć podczas wkładania do ucha czy przy nawet lekkim zahaczeniu o kabel. Nigdy nie miałam do czynienia z takim złączem i może nie użyłam wystarczająco siły szczególnie, że trochę to wygląda tak jakby kabel był niedociśnięty jednak mam wrażenie że jeśli docisnę mocniej to coś uszkodzę.  Powinnam spróbować docisnąć mocnej czy to jakaś wada produktu?

 

Generalnie wtyczka MMCX powinna wchodzić w gniazdo bardzo pewnie, w wyraźnym klikiem i oporem, dość głęboko. Tak samo przy wypinaniu, co nie powinno zdarzać się przez przypadek - często trzeba użyć znacznej siły, żeby zmienić kabel. Obstawiam więc, że musisz po prostu mocniej docisnąć wtyczkę. Jeśli jednak wskoczyła poprawnie na swoje miejsce i mimo tego nadal się wypina, to trzeba słuchawki reklamować - tak nie powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 09:08, maciux napisał:

 

Generalnie wtyczka MMCX powinna wchodzić w gniazdo bardzo pewnie, w wyraźnym klikiem i oporem, dość głęboko. Tak samo przy wypinaniu, co nie powinno zdarzać się przez przypadek - często trzeba użyć znacznej siły, żeby zmienić kabel. Obstawiam więc, że musisz po prostu mocniej docisnąć wtyczkę. Jeśli jednak wskoczyła poprawnie na swoje miejsce i mimo tego nadal się wypina, to trzeba słuchawki reklamować - tak nie powinno być :)

Wtyk był niedociśnięty, faktycznie słychać kliknięcie. Wciąż jestem zdziwiona tym, jak mocno trzeba docisnąć kabel a może jestem po prostu jestem zbyt delikatna w stosunku do nowych zabawek. Dziękuję bardzo za informację.

Edytowane przez Sabiritip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was próbował już pianek Comply z tymi słuchawkami?

Najbardziej pasują mi te większe pianki z zestawu, faktycznie góra potrafi sobie czasami poświstać (150h grania) i w tych piankach jest to mniej odczuwalne. 

I właśnie chciałbym kupić pianki Comply, ale nie wiem, czy seria 400, czy 500 będzie odpowiednia.

Znalazłem w sieci, że IT03 pasują do 500, a nic nie mogę wyszukać do IT01.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cubasslibre napisał:

A czy ktoś z Was próbował już pianek Comply z tymi słuchawkami?

Najbardziej pasują mi te większe pianki z zestawu, faktycznie góra potrafi sobie czasami poświstać (150h grania) i w tych piankach jest to mniej odczuwalne. 

I właśnie chciałbym kupić pianki Comply, ale nie wiem, czy seria 400, czy 500 będzie odpowiednia.

Znalazłem w sieci, że IT03 pasują do 500, a nic nie mogę wyszukać do IT01.

 

 

 

 

500 mogą być nieco za duże na te tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.08.2018 o 09:05, Scipio Africanus napisał:

Kupiłem i trochę mnie dziwi czemu taki mały hajp jest na te doki :)

[...]

dziękowo jak dla mnie to rozwinięcie posiadanych wcześniej FAD E3000, jest bas ale jest szybszy, jest góra ale nie jazgocząca, jest scena dość szeroka, separacja jest też na pewno lepsza, no i wygoda dla mnie jest nieporównywalnie na wyższym poziomie. Z moim xduoo x2 nawet się zgrały choć przy cichszych partiach słychać delikatny szum odtwarzacza w tle (no ale DAP to nie jest jakaś wysoka liga). 

 

Inszy podrzucił mi te doki pod metal, wcześniej nie brałem ich pod uwagę (Moje pytanie na forum).

 

Nie brałem ich pod uwagę ze względu na ponoć oszczędną średnicę i niezbyt ogarniętą górę. Nauszne  słuchawki mam neutralne, a te są z Vką. Jak to się ma w konfrontacji z np. technicznym death metalem (https://youtu.be/mt6a4S13BJA)? Talerze grają, czy tylko słuchać że coś stuka? Gitary są selektywne? O stopę nie pytam, bo wszyscy piszą, że zaiwania z dobrą kontrolą.

Jak grają na nich "gęste" realizację (https://youtu.be/zyhvbkyxngc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam te słuchawki 2 lata, skutecznie wyleczyły mnie z audionervosy ;) razem z moim m0 

ostatnio dokupiłem SpinFity CP100 ... powiem szczerze poezja ... dla mnie chyba jedno z najwygodniejszych rozwiązań na chwile obecną jakie miałem w uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności