Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy do Teac ha-p90sd


Cyceron

Pytanie

Po raz kolejny zwracam się do was Panowie o pomoc. Od 1,5 roku jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Teaca ha-p90sd. Ów grajek gra z Beyerdynamic dt 150 naprawdę miodnie. 

Teraz jednak szukam do niego pchełek, bo do moich dotychczasowych phonak audeo pfe 022 skończyły się szare filtry, a z ich dostępnością jest na bakier. Budżet do 900 zł. Jeśli jednak ktoś powie że słyszał kombinację x i gra cudownie, to jestem gotów dopłacić. Choć większość customów odpada, bo to już ceny z pułapu 1200 zł wzwyż. 

Ogólnie chciałbym zachować sygnaturę phonaków. Miło by było gdyby bas był punktowy i szybki, bo teac trochę ociepla niskie tony. Słucham dużo jazzu (od acid do klasyki), dużo muzyki z lat 50,70, brit pop. Scott Walker,  Serge Gainsbourg, The Style Council, swing, Dale Hawkins, Boby Bland, Sam butera. Z nowszych The last shadow puppets, Bauhaus, Bowie, Nick Cave, Tom Waits, Blues Explosion, Hanni il Khatib, całkiem sporo psychodelicznego rocka, dungen ta det lugnt, morgen, Z cięższych Manson, Black Keys, Saltillo, Viet Cong, Stoned Jesus. Czystej elektroniki prawie w ogóle, jedyny unkle, pit baumgartner, goldfrapp sporadycznie. 

Lubie nacisk na środek, tu może być na bogato, i czystą ostrą górę. 

Do tej pory zastanawiałem się nad: 

 

Dunu DN-2000J (wolałbym czegoś z odpinanym kablem) 

Sony XBA-H3 (tutaj ze względu na cenę tylko używane, czego bym wolał unikać szczerze mówiąc)

Senki IE80 

Szczury 535 (patrz sony)

JVC FX650

Fischer TBA-04

Mee P1 

OrivetiPrimacy 

LZ A4 (tutaj słyszałem o problemach z łączeniami z plastiku) 

Etymonic Hf5/3

 

Jak widać wybór szeroki. Tym bardziej proszę o pomoc i dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam.  

 

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Soud John : Czyli że hf4/5 nie umywają się do er4s ? Czytałem że większość etyli brzmi w porównaniu do Audeo trochę sucho i płasko. 

@Noah : Właśnie wpadłem na pomysł, żeby je dopisać. Tym bardziej, że na shenzhenaudio są w promocji za 270$. 

 

Miał ktoś z was może sposobność posłuchania jednych z tych słuchawek na teacu ?  

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze mówiąc, to mieszkam w Niemczech i wolałbym kupować u kogoś, kto oferuje tutaj łatwy serwis. BigMarasa nie znam, ale wydaje mi się, że chodzi o tego sprzedawcę z allegro, a on daje tylko gwarancję w PL, jeśli się nie mylę. 

Myślę że najpierw zamówię mee P1, bo są dobrym kompromisem cenowym. Jeśli mi się spodobają to zastaną, jeśli nie, to będę się rozglądać za Flc8ami, względnie OrivetiPrimacy. 

Ale doświadczenia z Teaciem i innymi pchełkami nadal bardzo mile widziane. Chyba napiszę jeszcze oddzielne zapytanie w temacie Teaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miło słyszeć. A problemu z sealem nie było ? Czego słuchałeś na nich ? 

Pytam teoretycznie bo wykraczają znacznie poza budżet xD. 

Z tymi Wesone to i tak dziwna sprawa, jedni mówią że dobrze zbalansowane słuchawki, inni że zalewają basem... 

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności