Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fidue


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jedna ocena na temat A83 była niska. Na Head-Fi nadal bardzo pozytywnie się o nich wypowiadają mimo upływu czasu. Ja sam bardzo miło je wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, awayeah napisał:

Head-fi to źródło wiedzy o audio nielepsze niż portale plotkarakie...  o audio. Nie ma gorszego pomysłu niż kierować się tamtejszymi opiniami. 

Na swój sposób poruszałem tę kwestię w jednym ze swoich statusów i tyczyło się to właśnie Fidue ;) 3 recenzje tych samych słuchawek i w każdej z nich kompletnie odmienne opisy brzmienia. Często są tam kompletne brednie popisane, ale czasem zdarza się coś konkretnego i wartościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Na swój sposób poruszałem tę kwestię w jednym ze swoich statusów i tyczyło się to właśnie Fidue ;) 3 recenzje tych samych słuchawek i w każdej z nich kompletnie odmienne opisy brzmienia. Często są tam kompletne brednie popisane, ale czasem zdarza się coś konkretnego i wartościowego.

Taaa, tylko zazwyczaj nie ma szans zweryfikować czy te wartościowe konkrety mają jakąkolwiek wartość... Jedyna wartościowa opinia na temat audio pochodząca z forum, to opinia osoby którą znasz. Niestety taka to kategoria produktów - w żaden sposób niemierzalna i bez możliwości udowodnienia swoich racji, poza powtarzalnym doświadczeniem z obcowaniem z daną osobą. Na head-fi oczywiście to możliwe ale niełatwe. Ljoker z theheadphonelist to jedyny user z head-fi któremu mogłem dość spokojnie zaufać (dopóki działał na swojej stronie - teraz inni tam piszą i recenzują i znowu nic to nie warte). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, to HF nigdy nie było, nie jest i raczej nie będzie dla mnie środowiskiem opiniotwórczym. Spuszczają się tam chociażby nad UE900, które dla mnie są cienkie jak sik pająka. Do tego opisywanie brzmienia, kiedy źródłem jest jakiś totalny szajs... Szkoda słów.

 

Niemniej Fidue mają trochę dobrej prasy i bardzo chętnie przekonam się, czy pozostałe słuchawki z ich serii faktycznie są tak dobre. Na pewno flagowe A91 są świetne, bo na różnych portalach bardzo dobrze o nich piszą. Szkoda, że są poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Wiadomo coś o przewidywanych cenach w polskiej dystrybucji?

Na razie rzeczowo się wypowiem: ładne są :)

 

 

W weekend wszystko już będzie oficjalnie dostępne wraz z cenami.

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Wiadomo coś o przewidywanych cenach w polskiej dystrybucji?

Na razie rzeczowo się wypowiem: ładne są :)

 

 

W weekend wszystko już będzie oficjalnie dostępne wraz z cenami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już są :) Na allegro widzę pierwsze egzemplarze wystawione, chociaż są to dopiero A91 i A85. Niemniej ceny konkurencyjne biorąc pod uwagę MSRP, a znając życie dla forumowiczów będzie pewnie jeszcze jakiś rabacik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A85 mam właśnie w uszach i na szybko pierwsze wrażenia:

Skubane lubią dostać więcej mocy. Dopiero na Alienie+ dostały więcej nasycenia.

Zdecydowanie czuć, że to armatura. Szybko, nieźle technicznie, do tego spora przestrzeń. Rewelacja w klasyce i do wokali, w metalu trochę za mało mięsa, ale jeszcze się pobawię tipsami i może sprawa się wyrówna. Trochę kojarzą mi się z Jupiterami, na pewno będę musiał porównać.

 

Konstrukcja wygodna, fajne etui i kabel, ale skromnie na silikonach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

A85 mam właśnie w uszach i na szybko pierwsze wrażenia:

Skubane lubią dostać więcej mocy. Dopiero na Alienie+ dostały więcej nasycenia.

Zdecydowanie czuć, że to armatura. Szybko, nieźle technicznie, do tego spora przestrzeń. Rewelacja w klasyce i do wokali, w metalu trochę za mało mięsa, ale jeszcze się pobawię tipsami i może sprawa się wyrówna. Trochę kojarzą mi się z Jupiterami, na pewno będę musiał porównać.

 

Konstrukcja wygodna, fajne etui i kabel, ale skromnie na silikonach.

Czyli do Pionka nie ma co brać, bo wyjdzie za chudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Na cieplejszym Opusie #1s jest bardziej chudo, niż na jaśniejszym Alienie+. Dziś już wiele nie sprawdzę, ale jutro jeszcze pokombinuję ze źródłami, tipsami i kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i być.

Jeszcze przed snem podpiąłem pod X20 i Samsunga S7. I co? I w metalu radzą sobie całkiem fajnie. Tak więc chyba będą trochę wybrzydzać przy źródłach. Albo przy pierwszym rozruchu jeszcze przetworniki musiały przedmuchać pył z fabryki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio głównie gniję w robocie, więc słuchania niedużo, ale na pewno w Fidue musi się wygrzać dynamik. Póki co brzmienie zauważalnie się zmienia. Jak na mój gust trochę za mocna wyższa średnica, która zniechęca do rozkręcania głośności (ale może to i dobrze), dodaje szorstkości wokalom oraz podbija poczucie analityki. To ostatnie zupełnie niepotrzebnie, bo same w sobie są szczegółowe i wyciągają dużo detali z tła. Bardzo wrażliwe na jakość muzyki. Słabiej nagrane płyty, dodatkowo w formacie mp3, są na progu słuchalności. Pliki DSD z klasyką brzmią za to wybornie.

Duża przestrzeń w A85 zdecydowanie na plus. Nie są rozdmuchane, a momentami grają jakby były otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Inszy napisał:

Ostatnio głównie gniję w robocie, więc słuchania niedużo, ale na pewno w Fidue musi się wygrzać dynamik. Póki co brzmienie zauważalnie się zmienia. Jak na mój gust trochę za mocna wyższa średnica, która zniechęca do rozkręcania głośności (ale może to i dobrze), dodaje szorstkości wokalom oraz podbija poczucie analityki. To ostatnie zupełnie niepotrzebnie, bo same w sobie są szczegółowe i wyciągają dużo detali z tła. Bardzo wrażliwe na jakość muzyki. Słabiej nagrane płyty, dodatkowo w formacie mp3, są na progu słuchalności. Pliki DSD z klasyką brzmią za to wybornie.

Duża przestrzeń w A85 zdecydowanie na plus. Nie są rozdmuchane, a momentami grają jakby były otwarte.

Nadzieja umarła... Do Pionka się w takim razie nie nadadzą, bo będzie za ostro. Do tego nie ma się co oszukiwać, spora część metalowych albumów jest dość przeciętnie nagrana i FLACzek tam specjalnie nie pomoże. Z drugiej strony... jeżeli góra się nie rozjeżdża i talerze nie sypią, to przy growlu podbicie wyższej średnicy i tak wielkiej różnicy nie zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie umarło, bo jak pisałem one wciąż się zmieniają.

Właśnie słucham na nich Mechiny i nie narzekam, choć nie zapowiada się na to, by bas zaczął wypychać pląby z zębów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inszy napisał:

Jeszcze nic nie umarło, bo jak pisałem one wciąż się zmieniają.

Właśnie słucham na nich Mechiny i nie narzekam, choć nie zapowiada się na to, by bas zaczął wypychać pląby z zębów ;)

Mechina, a zwłaszcza "Progenitor" jest nagrana z dość okrojonym basem i dopiero na mocno basowych słuchawkach ta podwójna stopa w "Ashes of old earth" zaczyna mieć jakiś power :D Sprawdź Veld - World in Obscure. Tam jest sieczka na triggerowanej podwójnej i jak słuchawki nie mają jednocześnie wygaru i szybkości, to robi się papka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Na razie chyba je odstawię do szafy podpięte pod grajka - bo teraz co dwie godziny można sobie wprowadzać poprawki do poprzedniej opinii :D

No to czekam na więcej info po jakichś... 80h? :D Ja póki co idę jeszcze porównać Pionka z N8 pod kątem wspomnianych wyższych średnich/góry, żeby wyłapać różnice między dwoma źródłami, ale chyba jednak pójdę w te A85... A za 2-3 miesiące, nie ma bata, Cardasy A8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności