Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ulubione fragmenty z filmów


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w okresie tuż przed Bożym Narodzeniem oraz Wigilią :)  .

 

Pomyślałem sobie, że brakuje na forum tematu, w którym można zasadniczo wrzucać najlepsze fragmenty z ulubionych Waszym zdaniem filmów i najlepsze Waszym zdaniem sceny z tych filmów. Możecie kierować się dowolnymi kryteriami - np. komicznymi, poruszającymi Was w jakikolwiek sposób etc. czy które po prostu zapadły Wam w pamięci..

 

Mogą to być również fragmenty z filmów rysunkowych, animowanych jeśli chcecie, bo po co się ograniczać. Jedynie prośba by w miarę możliwości - dla porządku podawać polski oraz oryginalny tytuł wraz z rokiem produkcji najlepiej, ale nie ma takiego obowiązku. Możecie również - bez spojlerowania najlepiej - zapodać krótkie omówienie co zadecydowało jakoś o doborze tych scen, ale nie musicie absolutnie :) .

 

Acha, jedna nazwijmy to zasada/umowa niepisana czy jak zwał tak zwał - nie spojlerujemy - jeśli chcesz "walnąć" fragment zw. z zakończeniem filmu itp., to zaznacz że to spojler.

 

Jako że myślę temat nie wymaga szerszego komentowania czy wyjaśniania to sam zacznę od pewnych scen :) :

 

"To nie jest kraj dla starych ludzi" ("No Country for Old Men") [2007]. Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi :P:)  - film koniecznie warty obejrzenia:

 

 

 

"Ojciec Chrzestny" ("The Godfather") [1972]

 

 

 

"Za kilka dolarów więcej" ("Per qualche dollaro in più") [1965] - jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, western wszechczasów:

 

 

 

cd. SPOJLER

 

 

 

"Zagubiona autostrada" ("Lost Highway") [1997] :

 

 

 

"Pulp Fiction" (1994):

 

 

 

cd.

 

 

 

 

"Desperado" (1995):

 

 

 

"Charlie" ("The Perks of Being a Wallflower") [2012] - film, który warto obejrzeć:

 

 

 

"Zapach kobiety" ("Scent of a Woman") [1992] - scena tańca :) :

 

 

 

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety całych scen nie mogę znaleźć, mam do nich słabość

 

 

A to mogę oglądać na zapętleniu :D (zakończenie Whiplash 2014)
Spoiler Alert!

 https://youtu.be/ZZY-Ytrw2co

 

And some eyecandy

 

P.S. Jak zrobić taki fajny rozwijany tekst? :D 

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanina z Matrixa 

 

Star Wars New Hope - początek. Szczególnie od 2 minuty

 

Pojedynek Dartha Maula z Kenobim i Qui-Gonem z Mrocznego Widma

 

Dobry zły i brzydki - pojedynek finałowy (no więc niby spoiler !)

 

Sceny z gun - kata w Equilibrium

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopaki nie płaczą" [2000] CLASSIC PŁOŃSK APERITIF :D :P:

 

 

 

 

kontynuacja tamten sceny :P :

 

 

 

 

 

 

"Nic śmiesznego" [1995]:

 

 

 

 

"Kilerów 2-óch" [1999]:

 

 

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przerażający zgon z całego cyklu o Freddy'm Kruegerze (więc jest to de facto spojler, ale że wiadomo, że w filmie ktoś musi zginąć, więc wiele to nie mówi, ale możesz nie oglądać, jeśli uważasz, że Ci to zepsuje zabawę później - podczas oglądania filmu):

 

"Freddy nie żyje: Koniec koszmaru" ("Freddy's Dead: The Final Nightmare") [1991]:

 

[.spoiler]

 

 

"Noc na Ziemi" ("Night On Earth") [1991] - część "Rzym" (scena z Roberto Benigni'm :) ):

 

 

 

"Prawo Bronxu" ktoś zapodał - fajnie i dobre fragmenty, powinny zachęcić do obejrzenia tego b. dobrego obrazu :) .

 

Dla czytelności i informacji prośba o zaznaczanie przynajmniej tytułu filmu przed wstawką. Wtedy ktoś będzie miał już pełną podpowiedź i wskazówkę i nie będzie musiał w razie co szukać z jakiego filmu (bądź serialu) pochodzi dany fragment.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner - klasyk :) :

 

U mnie nie mniejszy "Świat wg Bundych" ("Married With Children")

 

 

 

 

 

 

Jeśli ktoś nie dosłyszał pierwszej kwestii to Bud mówi do gumowej lalki pod łóżkiem - myśli/narzeka, że jego gumowa Lala puszcza powietrze :D:) .

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pora ożywić topic o klasykę, te sceny kto widział kojarzy i się ich nie zapomina :) .

 

"Mroczny rycerz" (2008):

 

To co Cię nie zabije, uczyni Cię dziwniejszym :D :

 

 

 

magiczna sztuczka:

 

 

 

Lepszy rodzaj przestępcy:

 

 

 

Opowieść o ojcu/"Why so serious?":

 

 

 

teoria chaosu i sługa chaosu, orzeł i reszka (sceny w szpitalu):

 

 

 

Jak dla mnie Joker pozamiatał tu Batmanem jak brudną ścierką, nie mówiąc już że aktorsko Heath Ledger przyćmił wszystkich w tym filmie. Podpisuję się obiema rękoma pod Oscarem dla Heath Ledgera za ten film.. Szkoda, że to była bodajże jego ostatnia kreacja :/ :

 

 

 

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena zapodana przez brunneriusa rozwala, chyba aktorzy też przy niej mieli masę śmiechu :) :

 

A ja polecę coś starego, ale jarego - zwł. jeśli idzie o sezon 1 i 2 - serial "Miasteczko Twin Peaks":

 

 

intro:

 

 

 

pierwsza scena z agentem specjalnym Dalem' Cooperem - FBI:

 

 

porada Coopera:

 

 

 

sen Coopera.. :

 

 

 

Tybet - cz. 1:

 

 

cz.2:

 

 

tańczący i śpiewający Leland Palmer:

 

 

 

Wspomnienia:

 

 

 

Audrey Horne:

 

 

 

pojawienie się Alberta:

 

 

 

Albert i jego praca :) :

 

 

 

filozofia życiowa Alberta:

 

 

 

Log Lady - Pieńkowa Dama.. :

 

 

 

The owls are not what they seem/ wskazówka Olbrzyma.. :

 

 

 

 

 

 

 

Mrs. Tremont.. i wnuk :

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Temat dawno nie uzupełniany, więc takie moje tam wstawki..

 

Wpierw z serialu telewizyjnego "The Walking Dead"  (uwaga poniżej znajduje się sporo spojlerów, więc oglądając materiał jesteś od teraz tego świadom):

 

zawsze miałem wrażenie, że Negan lubił i szanował Carla, to naprawdę ssie, że postanowili zabić Carla, bo relacje tej dwójki miały potencjał do dalszej części serialu.. także pokazuje miększą stronę Negana :

 

 

 

 

 

Ciąg dalszy scenki: 

 

 

 

 

Moja ulubiona linijka z powyższego.. : "The kid will be fine... probably (with a smile)" :D . Pozwoliłem sobie darować bardziej drastyczne fragmenty z tego odcinka.

 

 

A tu dla fanów postaci Merle'a Dixona :) (uwaga DUŻY SPOJLER😞

 

 

 

 

SPOJLER:

 

Kolejna świetna postać, którą uśmiercili w ciekawym momencie, aczkolwiek przynajmniej odeszła w wielkim stylu - nie to co Carl ugryziony przez jakiegoś zombiaka na zadupiu, a dowiadujemy się o tym dopiero później (choć można to zgadnąć wcześniej)

 

KONIEC SPOJLERU.

 

 

 

I absolutnie klasyka i jedna z najlepszych scen z serialu (też z dużym SPOJLEREM.. )

 

 

 

 

 

Dla mnie Rick robił najb. badassowe rzeczy w całej serii - no może oprócz Gubernatora. Powyższa scenka jest jednym z przykładów.. Choć zdaniem wielu - całkiem słusznie może - cipka Lori była największym złoczyńcą w serii :P:) .

 

 

Fragment z Lizzie:

 

 

 

 

Look at the flowers Lizzie.. Look at the flowers…. :

 

 

 

 

Motyw tzw. Wilków, szkoda, że tak szybko pogrzebany :

 

 

 

I fragment z paroma "badass lines" :] :

 

 

 

Gubernator byłby dumny : "Never waste a bullet son. Never waste a bullet" :D słyszę prawie :D.

 

 

1:42 "Still, you could've killed us when you came in. There had to be a reason for that." Reply: "We didn't want to waste the bullets" :D,

4:42 "This is the Lord's house." Reply: "No. (…) It's just 4 walls and a roof" :D.

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 angry men - św. klasyk :) . Tyle napięcia, mimo właściwie braku akcji i umiejscowienia w jednym pokoju niemalże.

 

A ja polecę coś mocnego - "Dzień próby" (2001) (świetny film!) :

 

A story: 

 

 

 

 

 

 

No i gościnnie Tuco Salamanca zanim przeniósł się do Nowego Meksyku by zajmować się handlem metą, ale już wyraźnie zażywający jej w dużych ilościach :D:) .

 

 

Making a decision:

 

 

 

 

 

 

GTA scene:

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności