Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne zamknięte do ifi iDSD nano LE


bylyuser

Pytanie

Siem. Pomyślałem, że zrobię mały update swojego sprzętu, pogonię SMSLa M2 i kupię nano LE. Nie wiem, nie znam się, nie słuchałem, ale poczytałem wydaje mi się to całkiem sensowny sprzęt za spoko kasę. Na razie siedzę na tych swoich modowanych denonach D2000, wymieniłem im pady i stwierdziłem, że fajnie by było pójść trochę do przodu.

Jak już mówiłem, jestem nastawiony na nano (a już na bank jeśli idzie o kwestie budżetu- nie ma bata żebym kupił mojo, bo mnie zwyczajnie na to w tym momencie nie stać), ale jakieś nauszniki mógłbym sobie sprawić. W tym momencie budżet pozwala mi na Meze 99 Neo, albo szukanie używanych classiców. Tylko teraz rozważam opcję Fostexów TH-610 albo denonów D7200, ew. NightHawki.

Oczekiwań nie mam jakiś wielkich, ostatnio stałem się fanem nieco cieplejszego brzmienia, bo i z muzyką lekko stonowałem. Więcej słucham progrocka, czasem wpadnie jakiś soul, trochę rockowych tematów, mniej metalu, chociaż i ten się zdarza. Zasadniczo jedyne czego nie słucham to hiphop (mocno w odwecie, wyjątkowo rzadko coś się pojawia). 

Na wszystko powyżej 1000 będę musiał poczekać, bo to wymaga ode mnie nazbierania zaskórniaków kanałami omijającymi wspólne konto małżeńskie, ale jeśli naprawdę warto i skok w porównaniu do takich Meze będzie znaczący to czemu nie :D Wdzięczny będę niezmiernie za wskazówki, bo niestety nie mam gdzie i kiedy przesłuchać tego, co planuję kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To nie szalej z kasą i weź z Chin BossHiFi B8. za niecałe 60$ masz porządnie wykonane, nieźle grające słuchawki

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na tej zasadzie mogę zostać przy swoich D2000. Nie słuchałem BossHiFi, ale chyba mogę założyć, że nie jest to duży skok jakościowy w stosunku do Denonów (które notabene całkiem mi leżą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IMO lepiej kupić nano, sprawdzić na swoich słuchawkach i odczekać na takie Fostexy i Denony. Skoro jesteś w stanie do nich dociułać, to lepiej chwilę poczekać bez rozdrabniania się. B8 na źródle jakoś super dużo nie zyskują, z byle czym już grają na miarę swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, rollomay napisał:

A rozważałeś nowe Nano Black? Ponoć niezłe i lepsze od Nano LE, kosztuje 1kzł. Mam Nano LE i za swoją cenę jest bardzo fajny. Lepszy jako dac niż combo, ale nie są to duże różnice. Lepsze są Mojo czy Oppo HA-2SE ale cena x3:rolleyes:.

Myślałem, tylko chwilowo mam całą masę innych wydatków, ostatecznie też słucham nieco z doskoku, a sprzętu lepszego od tego, co zamierzam kupić, jest zawsze na pęczki bez względu na to jak daleko przesunę granicę finansową. Więc postanowiłem, że ustalę sobie budżet na 650 zeta jeśli idzie o dac/amp, a resztę wrzucę w słuchawki. Ja zasadniczo od dawna uważam, że (przynajmniej w moim odczuciu) więcej wnoszą słuchawki niż źródło. W związku z czym wolałbym się przesiąść na lepsze nauszniki i potem je ew. lepiej sterować. A że budżet mam ograniczony to jakoś tak w zaparte idę w tego nano LE. Chyba, że w tych pieniądzach można wydrzeć coś lepszego.

Aczkolwiek jest jakiś sens w tym, żeby teraz wydać więcej na tego blacka, skoro i tak zamierzam wstrzymać się z zakupem słuchawek... :D

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TH610/D7200 oraz NH/meze to dwa inne grania, pierwsza para bardziej linowa druga jednak ciemna.

 

Poczytaj temat Karmazynowego z udziałem th610 i d7200.

 

Ponoć dsd BL na wielu robi wrażenie, jedynie czego może brakować do zbalansowane wyjście ale czy to jest tak potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, neonlight napisał:

MatmaN, a jakie pady zaaplikowałeś swoim D2k?

Asymetryczne, skórkowe od HM5.

 

23 minuty temu, retter napisał:

TH610/D7200 oraz NH/meze to dwa inne grania, pierwsza para bardziej linowa druga jednak ciemna.

 

Poczytaj temat Karmazynowego z udziałem th610 i d7200.

Wiem, że to różne granie, ale tak po prawdzie to żadnych nie miałem okazji przesłuchać. W najgorszym przypadku kupię to co akurat będzie pod ręką i będę żonglował :D BLa chętnie bym przyjął, ale gdzieś się muszę zatrzymać. I chyba obranego pułapu cenowego będę bronił. A zbalansowane wyjścia nie są mi potrzebne, bo ja trochę pewien etap rozwoju przespałem i nie jarają mnie jakoś bardzo gęste pliki i zbalansowane przewody. Nie wiem z czym to się je, nie próbowałem, może później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności