Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne do 200 zł - bas, bas i jeszcze raz bas


Dupsteper

Pytanie

Witam, 

Szukam na prezent dla brata "bassheada" słuchawek nausznych. Wokółuszne, zamknięte - obojętnie. Ważne by w miarę dobrze izolowaly. Słuchawki będa używane głównie w domu. Brat klasyfikuje słuchawki ze względu  na ilość basu, niekoniecznie zwracając uwagę na jego jakość. Reszta tonów, wysokich, średnich ma po prostu "być".  Muszę dodać, że brat baaaardzo głośno słucha muzyki więc głośność też jest istotna. Moje CALE kompletnie mu nie pasują, za mało ciepłe. Jak miałem kiedyś akg k 518 dj już nieco lepiej mu się na nich słuchało ale ciągle narzekał że nie dudni mu wystarczająco :D. Jako że będzie miał niedługo urodziny pomyślałem że mu sprawie taki "subwoofer w słuchawkach". Źródłem będzie galaxy s3 lub laptop z Integrą ALE jako że mam wzmacniacz fiio e11 Kilimanjaro 2 którego nie używam w domu, słuchawki głównie będą grały też z nim. Dlatego chciałbym aby wybrane słuchawki miały trochę zapasu mocy który zostanie uwolniony dzięki temu wzmacniaczowi. Zresztą brat w przyszłości też chciał kupić jakiś wzmacniacz :). Co można by mu kupić? W grę wchodzą tylko nówki bo to prezent i najlepiej żeby były w miarę dostępne. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

Potwierdzam - XB950ap to dla bassheada bardzo dobra propozycja. Są trochę ponad budżet, ale są swojej ceny warte również ze względu na konstrukcję i wygląd.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O serii Sony xb dużo słyszałem ale myślałem że zakończyli produkcję na tych słynnych modeli np Xb700. Poczytam o tych xb950 ale nie ukrywam że wykraczaja trochę poza budżet a przecież święta idą to też i wydatki :P a może coś innego z serii xb w mniejszym budżecie? Mdrv 55 miałem okazję słuchać i no niestety izolacje wg mnie maja słaba a bas wydawał mi się w k 518 większy.  O k420 nie słyszałem nic ale zaraz poczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są chyba niższe modele z tej samej linii XB, tj. XB450 chyba czy coś takiego. Ja korzystałem tylko z 950AP (nawet recenzja ich jest na moim blogu) i mogę polecić.

O tu: http://uchempofali.blogspot.com/2014/10/sony-mdr-xb950ap.html

 

Niższy model z serii:

http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-sony-mdr-xb550apb-i6891147915.html

 

Mogę jeszcze polecić Beyerdynamic Custom Street, mają przełącznik ilości basu, który na ustawieniu najwyższym dosyć skutecznie morduje uszy ;). No ale one też nieco ponad budżet.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odrazu jak je wymieniles, przeczytałem Twoja recenzje :) Kiedyś z tego co pamiętam, komuś kto chcial tylko masowanie uszu było polecane xb 500, czy też nie? A z tego co wyczytałem xb950ap najbliżej jest do tego modelu. Może będę skłonny dołożyć... :) plusem jest fakt że łatwo można je znaleźć w jakims MM i przesłuchać. Myślisz że z telefonu dadzą radę czy będzie potrzebny właśnie wzmacniacz? Czekam jeszcze na inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinny dać radę bez problemu. Starsze linie słuchawek XB sięgały dużo wyżej, niż XB500, ale z linii najnowszej 950AP to model chyba topowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem, przesłuchałem xb950ap.  Pozytywne zaskoczenie, bas faktycznie jest potężny przy czym reszta tonów nie jest jakoś  zła :) ale nadal jestem otwarty na wszelkie propozycje.  Jeżeli nikt nie ma  żadnej , to zdecyduje się raczej na  soniacze  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności