Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe ~150 zł


QQwerty

Pytanie

To mój pierwszy post tutaj, więc na początek cześć wszystkim :) Forum śledzę od jakiegoś czasu, dwukrotnie udało mi się kupić słuchawki dzięki Waszym recenzjom/opiniom, jednak tym razem nie potrafię dokonać wyboru i potrzebuję Waszej pomocy. 

 

Chcę kupić słuchawki dokanałowe w okolicach 150 zł. Poprzednio korzystałem ze słuchawek dołączonych do Galaxy S5, ale te przestały grać. Słucham głównie rocka/metalu, od czasu do czasu obejrzę jakiś film na YT. Zdarza mi się rozmawiać z wpiętymi słuchawkami, dlatego mikrofon to dla mnie ważna sprawa. Słuchawki będą podpięte pod Galaxy S5. Przeglądając forum natknąłem się na kilka modeli:

  • VJJB K4s
  • Takstar HI1200
  • Sony MH1c
  • Jakieś KZty?

 

Czy spośród tych wybrańców jest jakiś zdecydowany lider? Może jakieś inne propozycje godne uwagi w tej cenie? Słuchawek szukam już od jakiegoś czasu i nadal nie potrafię wybrać tych jedynych. A może warto trochę rozciągnąć dostępny budżet na jakieś naprawdę fajne słuchawki? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, pomóżcie! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Weź zestaw KZ: ZST, ZS5 lub ZS6 do tego kabelek srebrzony i kabelek BT i masz zarabisty zestaw. Zamiast ZST możesz wziąć ED9 też fajnie grają i mają wymienne filtry zmieniające brzmienie - mniej lub więcej basu wg upodobań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka pytań do tych KZ:

  • Jak wygląda sprawa izolacji/tłumienia tych słuchawek? ZS6 to zdaje się słuchawki pół-otwarte, duża część dźwięku jest słyszalna na zewnątrz?
  • Kwestia wygody - z tego, co zauważyłem, to kabel od słuchawek prowadzony jest za uchem. Przyznam, że nigdy nie korzystałem słuchawek w ten sposób. Czy jest to wygodne? Słuchawki dobrze siedzą w uszach?
  • Moduł BT - jaki jest czas działania tego modułu? Czy jakość dźwięku znacząco się pogarsza (o ile w ogóle)?
  • Jak poradzą sobie z rockiem/metalem?

Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale chciałbym korzystać ze słuchawek na siłowni, więc odpowiedzi na powyższe pytania są dla mnie kluczowe. I jak te KZ wypadają w porównaniu z innymi modelami wspomnianymi przeze mnie wcześniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żadne nie są otwarte. OTE na siłowni sprawdzi się lepiej niż tradycyjny sposób. Są wygodne jeśli nie masz uszu jak malutkie dziecko. Moduł bt ok 4 godzin działa na 1 ładowaniu. Mam wszystkie oprócz ZS6 i na pewno w rocku się sprawdzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakoś nie mogę się przekonać do tych ZST/ZS5/ZS6... Bardzo podoba mi się możliwość zrobienia z nich słuchawek BT. Jednak czytając różne opinie często spotkałem się ze stwierdzeniem, że na stockowym kablu grają "średnio" i najlepiej dokupić srebrny kabel. A zmiana na taki kabel = brak mikrofonu, co w moim przypadku odpada :( Do tego dochodzi jeszcze ship z Chin, a ja nowe słuchawki chciałbym mieć możliwie jak najprędzej.

Dlatego chętnie poznam opinie/propozycje innych Użytkowników Forum. A może jednak jestem w błędzie i KZtki będą świetnie grać (oczywiście w swojej cenie) nawet bez wymiany kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak gra S5, ale pod S6 przez ponad rok łoiły u mnie Takstary i bardzo sprawdzało się to w metalu. Niestety w S7 już się zrobiło słabo.  Nieźle sobie radzą również VJJB K4. Granie to typowe V, ale mają sporo energii.

Za to zdecydowanie odradzam ZST do takiej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności