Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
PJK

Słuchawki wokółuszne które brzmią jak Hifiman RE-400

Question

Od pewnego czasu cieszę się dokanałówkami od Hifimana wspomnianymi w tytule i są to pierwsze słuchawki jakie mam co do których nie mam żadnych "poważnych" uwag w kwestii brzmienia.

Jednocześnie brzmią mi lepiej niż moje "duże" słuchawki używane w domu (Superluxy HD330), oczywiście z poprawką na rozmiar sceny itp. co jest uwarunkowane właśnie ich konstrukcją dokanałową.

Stąd mam pytanie, czy ktoś byłby wstanie wskazać wygodne słuchawki wokółuszne (realistycznie do 500 zł) o brzmieniu zbieżnym z tym co prezentują RE-400, ale większą sceną, lepszą holografią itd. z uwagi na konstrukcję wokółuszną? Jeśli coś takiego istnieje, to byłbym bardzo zainteresowany ;)

Jako bonus chętnie bym też się dowiedział, czy są jakieś komputerowe zestawy głośników 2.0 o zbieżnej charakterystyce brzmienia, ale to tak mimochodem.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

HD600 / HD5x5

GRADO od 80 do 225

TS-671

ew Goldring ale to mało znane słuchawki

• 0

Po taniosci jeszcze Bosshifi B8 :) Super wykonanie, dobry dźwięk i bardzo przyzwoita cena 

• 0

Dziękuję bardzo za sugestie. Tak więc po kolei:

HD600 - bardzo bym chciał, ale nawet używane są mocno ponad nawet naciągany budżet ;)

HD5x5 - tutaj musiałbym się bardziej rozejrzeć, ale modele te są dość trudno dostępne, chyba tylko używane i chyba musiałbym trafić okazję żeby weszło w budżet

TS-671 - po opiniach i recenzjach brałbym w ciemno, ale chyba nie do dostania, nawet używanych nie znalazłem

Grado - nie rozglądałem się szczególnie, ale jakobyś mógł konkretniej wskazać modele to byłoby dobrze bo opis "od 80 do 225" daje mi tyle że przeglądam cały ich asortyment :P

Bosshifi B8 - widzę, że mocno je polecasz wszędzie gdzie się da @Jaro54, Wyglądają super pod mój gust, ale to konstrukcja zamknięta, więc obawiałbym się czy scena będzie odpowiednia, w końcu jeśli miałoby grać dobrze ale blisko to mogę zawsze słuchać w domu również na sprawdzonych już dokanałówkach i efekt ten sam ;)

Edited by PJK

• 0

Bo 5x5 to dawano nie produkowane modele, ale mają to coś czego mało które dynamiki mają ale są do kupienia w przeciwieństwie do ts671.

hd600 no cóż legenda oba modele dość wymagające znaczy nie do telefonu :D

Grado im wyższy numerek tym więcej detali w skrócie, 60 zmulone, 80 do 225 chodzi opinia że to ten sam przetwornik = małe różnice, unikaj serii E za to ogólnie gardo zagrają z byle czego aby tonalnie się to zgrało.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By iizii
      Cześć,
      Zastanawiam się jakie słuchawki będą dla mnie najlepsze i jakie jest sens kupować. Pomożecie?

Użytkowanie:
      - Dom/biuro
      - 6-10h dziennie
      - Muzyka/filmy/podcasty/yt/spotify/...
      - Na razie brak super wysublimowanych źródeł dźwięku, ale słuchawki pewnie mi postarczą trochę więc zakładam, że coś się może pojawić

Budżet:
      Do 1.5k zł ale nie mam presji żeby wydać tą sumę. Jak będzie coś spoko za połowę tej ceny przyjmę z otwartymi rękami

Oczekwiania:
      - Bezprzewodowe
      - Wokółuszne
      - Wygodne, miękkie, nieuciskający pałąk, niezgniatające uszów nauszniki
      - Oddychające - nie chce się zagotować w nich w letnie dni
      - Zamknięte - nie chcę się zastanawiać, czy słucham na tyle głośno, że ktoś obok już też słucha mojej muzyki
      - Nie muszą być małe i super przenośne, mogą być duże (byle spełniały punkty powyższe)
      - ANC - może być, nie musi (jakies zwykłe tłumienie wystarczy)

Z różnych stron dochodzą mnie polecenia dwóch modeli: SONY wh10000mx3 i (rzadziej) BOSE qc35 II.
      Ale czy są jakieś sensowne alternatywy? A może coś tańszego skoro ten ANC nie jest dla mnie aż taki ważny?
      Czy wśród słuchawek bez ANC, jest duża różnica między sprzętem za 1000+ a za 1000-?

• By Fazzi17
      Witam ?
      Poszukuje słuchawek do PC z naciskiem na granie w gry .
      Podłączone one będą do zewnętrznej karty dźwiękowej CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1
      Ważne aby miał one odpinany/wymienny kabel jack.
      Budżet to 400zł 

Moja propozycja to :

AUDIO-TECHNICA ATH-M40X 

• By theohcs
      Hejo,
      Nie spodziewałem się, że będę kiedyś pytał o słuchawki na bluetooth, ale nowa sytuacja w życiu = nowe wyzwania.
      Na mieście albo do krótkich sesji muzycznych używam obecnie Brainwavz R1 lub Sennków PX100-II sparowanych z iPodem 5,5 i taki zestaw bardzo sobie chwalę.
      Niedawno wprowadziłem się jednak do wynajmowanego pokoju (co jest dla mnie nowością) i długie, domowe sesje muzyczne na głośnikach / głośna muzyka lecąca w tle do codziennych zadań przestała być opcją. Szukam więc lekkich, domowych, wokółusznych (chyba?), otwartych lub półotwartych słuchawek bluetooth z dużym komfortem, względnie długo trzymającą baterią i sensownym zasięgiem, w których będę mógł przesiedzieć cały dzień i zapomnieć, że istnieją. Słucham głównie indie, indie rocka, acoustic, rocka lat 60/70, indie popu, folku, dużo soundtracków z gier i filmów i na końcu trooooszkę metalu. Odtwarzaczem będzie głównie iMac: FLACi i Apple Lossless odtwarzane w Clementine oraz pewna ilość Spotify.
      Budżet w okolicach 300zł, ale jestem bardzo otwarty na propozycje.
      ~TheOHCS
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy