Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne które brzmią jak Hifiman RE-400


PJK

Pytanie

Od pewnego czasu cieszę się dokanałówkami od Hifimana wspomnianymi w tytule i są to pierwsze słuchawki jakie mam co do których nie mam żadnych "poważnych" uwag w kwestii brzmienia.

Jednocześnie brzmią mi lepiej niż moje "duże" słuchawki używane w domu (Superluxy HD330), oczywiście z poprawką na rozmiar sceny itp. co jest uwarunkowane właśnie ich konstrukcją dokanałową.

 

Stąd mam pytanie, czy ktoś byłby wstanie wskazać wygodne słuchawki wokółuszne (realistycznie do 500 zł) o brzmieniu zbieżnym z tym co prezentują RE-400, ale większą sceną, lepszą holografią itd. z uwagi na konstrukcję wokółuszną? Jeśli coś takiego istnieje, to byłbym bardzo zainteresowany ;)

 

Jako bonus chętnie bym też się dowiedział, czy są jakieś komputerowe zestawy głośników 2.0 o zbieżnej charakterystyce brzmienia, ale to tak mimochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po taniosci jeszcze Bosshifi B8 :) Super wykonanie, dobry dźwięk i bardzo przyzwoita cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za sugestie. Tak więc po kolei:

HD600 - bardzo bym chciał, ale nawet używane są mocno ponad nawet naciągany budżet ;)

HD5x5 - tutaj musiałbym się bardziej rozejrzeć, ale modele te są dość trudno dostępne, chyba tylko używane i chyba musiałbym trafić okazję żeby weszło w budżet

TS-671 - po opiniach i recenzjach brałbym w ciemno, ale chyba nie do dostania, nawet używanych nie znalazłem

Grado - nie rozglądałem się szczególnie, ale jakobyś mógł konkretniej wskazać modele to byłoby dobrze bo opis "od 80 do 225" daje mi tyle że przeglądam cały ich asortyment :P

 

Bosshifi B8 - widzę, że mocno je polecasz wszędzie gdzie się da @Jaro54, Wyglądają super pod mój gust, ale to konstrukcja zamknięta, więc obawiałbym się czy scena będzie odpowiednia, w końcu jeśli miałoby grać dobrze ale blisko to mogę zawsze słuchać w domu również na sprawdzonych już dokanałówkach i efekt ten sam ;)

Edytowane przez PJK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo 5x5 to dawano nie produkowane modele, ale mają to coś czego mało które dynamiki mają ale są do kupienia w przeciwieństwie do ts671.

hd600 no cóż legenda oba modele dość wymagające znaczy nie do telefonu :D

 

Grado im wyższy numerek tym więcej detali w skrócie, 60 zmulone, 80 do 225 chodzi opinia że to ten sam przetwornik = małe różnice, unikaj serii E za to ogólnie gardo zagrają z byle czego aby tonalnie się to zgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności