Jump to content

Recommended Posts

Witam! :)

Szukam jakiegoś smartphone'a z androidem. Mój budżet to maksymalnie 900 PLN. Biorę pod uwagę używane egzemplaże.

Liczy się tylko dedykowany DAC, wzmacniacz i ewentualnie dobra implementacja DAC'a. ;)

Miałem Galaxy S3 LTE + Boeffla Sound. To to dopiero była moc i jakość dźwięku. :wub: Aktualnie mam Galaxy S5 a'la Qualcomm i kaszanka niestety. -_-

Jeśli coś gra według Was lepiej niż wspomniany S3 + Boeffla, bardziej czysto i głośniej proszę o propozycje. <preferuję jak najbardziej naturalny / płaski wykres dźwięku>

Edited by kakuxpl
16 minut temu, Damix napisał:

Axon 7. Ma dedykowany układ audio, mocy ma po dostatkiem, specyfikacja również na poziomie flagowca z zeszłego roku. Często na gearbest jest za ok 850 zł.

Ooo, bardzo fajny! :) Nawet ma oficialne wsparcie LineageOS. Faworyt póki co. :P Ale czy jakościowo jest jak ten S3?

Edit: Ojojoj (Galaxy S3) Wolfson kontra (Axon 7) jakiś Qualcomm... chyba Wolfson miażdży tego Qualcomm'a, nie? :rolleyes:

13 minut temu, Patriq6 napisał:

A próbowałeś z viper fx?

Neutron Music Player (Audiophile + 64bitowy sampling) + AINUR Audio Sauron + Viper4Android (tylko opcja DDC - korekcja pasma na dany model by amplituda była jak najbardziej płaska) + odpowiedni filtr pod moje słuchawki + FLAC. Tyle chyba wwystarczy. ;)

Edited by kakuxpl

No to musisz  trochę nadrobić bo się pozmieniało. Obecnie najlepsze 'kostki' w telefonach to Sabre i AKM. Gra to zdecydowanie lepiej niż wolfson w galaxy s3. W Axon7 jest  DSP AK4961  i DAC – AK4490EN.

Edited by Damix
  • Like 1
  • Thanks 1

S3 to może kiedyś był dobry, obecnie sporo sprzętów gra lepiej. Z tych które miałem okazję słyszeć, to lepiej grały: BB Z10, Ulefone Paris, ZTE Axon Mini, z czego najlepiej gra właśnie Axon Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By argian
      Do sprzedania 

--------- przy zakupie obu 10% zniżki 
      --------- możliwość wysyłki paczkomatem lub kurierem (10-20 zło)
      --------- możliwość odbioru/obejrzenia osobistego w Krakowie (Ruczaj/Kampus UJ)

a) DAC: iFi Micro iDSD Black Label (czarny)

Nie będę się rozpisywał nad właściwościami. Recenzje:
      https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-ifi-micro-idsd-black-label/
      https://hifiphilosophy.com/recenzja-ifi-audio-idsd-bl/

Zestaw kupiony 6.10.2018 w Audioplaza w Poznaniu (dokument w zdjęciach) za 2600zł. 

W skład zestawu wchodzi:
      - pudełko z obwolutą, papierki
      - pokrowiec z aksamitu z logo iFi, gumka silikonowa, podkładka silikonowa
      - kabel USB żeński* - męski dłuższy
      - kabel USB żeński* - męski krótki, kątowy
      - kabel USB żeński* - USB-C męski bardzo krótki UGreen
      - przełączka USB żeński* - USB-B żeński
      - kabelek mini-jack męski - mini-jack męski 
      - przejściówka optyczna żeńska-męska (mini bodajże)
      - redukcja jack
      - DAC 
      Wszystko widać na jednym ze zdjęć. 

DAC był używany wyłącznie stacjonarnie (na biurku) i wyłącznie do słuchawek.

Więcej informacji/zjęć na priv. 

CENA jaka mnie interesuje to 1800 zło 

b) AMP: ALO Continental V3 (mobile vacuum tube amplification)

Info o sprzęcie tutaj: 
      https://hifiphilosophy.com/recenzja-alo-audio-continental-v3/

Zestaw kupiony używany. Był w użyciu tylko stacjonarnym na biurku.

W skład zestawu wchodzi:
      - garść gumek silikonowych (z logo ALO) i podkładka (z logo topping)
      - zasilacz (z wtyczką US) + porządna przejściówka US-EU
      - AMP

Więcej informacji/zjęć na priv. 

CENA jaka mnie interesuje to 800 zło. 

• By Damix
      Mam kilka rzeczy na sprzedaż. Pewnie sukcesywnie będę dodawać kolejne. Wszystko można odebrać osobiście w Poznaniu lub możliwość wysyłki za opłatą. 

1. Fiio LC-BT1 adapter bluetooth by twoje ulubione IEMy mogły się łączyć bezprzewodowo że źródłem. Złącza mmcx. Dźwiękowo dużo lepszy niż Fiio UTWS1/TRN BT20S. Używany z dwa tygodnie. Jednak przesiadłem się na słuchawki z ANC do podróży. W zestawie adaptery, przewód do ładowania, malutkie etui by zmieścić taki zestaw w kieszeń.
      Cena: 110 zł + wysyłka 

2. Przejściówka  mini XLR >-< Jack 3.5mm, żeńskie z obu stron, na gniazdach Rean, z tego co pamiętam miedź srebrzona. Używana kilka razy z AKG K7XX żeby podpiąć przewód jack-jack.

Cena: 35 zł + wysyłka. 

3. Słuchawki TWS 1more Stylish. Kupione jakoś rok temu. W sumie rzadko z nich korzystam, przez pandemię niewiele podróży ;), więc nie ma sensu ich kisić w mieszkaniu. Wizualnie bez zarzutu poza małym ubytkiem na wypustce, gdzie zakłada się dodatkowe gumowe kołnierze, ale w niczym to nie przeszkadza. Pudełeczko może mieć jakieś drobne ryski. Tipsy i kołnierze z zestawu nieużywane, korzystałem tylko ze swoich spiraldots.
      Cena: 90 zł + wysyłka 

4.  Hiby W5 - Bluetooth DAC/AMP jeden z lepszych, a już na pewno w swojej cenie wymiata, choć nie jest zbyt popularny ze względu na nietypową konstrukcję. Sensowna moc, duża dynamika i rozdzielczość. Obsługa LDAC, aptx HD, aptx LL itd. stan dobry, ale jest trochę malutkich zarysowań ze względu na błyszczącą obudowę. Wszystko co w zestawie: klips, kabel do ładowania, etui ładujące,  samo urządzenie, gumowe etui na etui ;).
      Cena: 249 zł + wysyłka

5. Ultimate ears Triple.Fi - jedna słuchawka, sprawna. Jako, że pozostałą część kiedyś zgubiłem w czasie spaceru, została mi jedna słuchawka. Była raz klejona przednia część i jak widać dalej się odkleja, filtry w tulejce były wymieniane na nowe. Może komuś się przyda na dawce, lub jak ja, zgubi jedną. 
      Cena: za darmo + wysyłka. 

6.  Westone Startips. Chyba najlepsze  tipsy na tulejkę T100.  Największą para piankowych sprzedana, reszta w komplecie. Chyba tylko czerwonych gumowych używałem. Reszta nowa, nie miałem nawet okazji później słuchawek z tulejką t100 żeby używać.  
      Cena za komplet: 60 zł + wysyłka 

• By zxcvn
      Cześć,

kupiłem ostatnio topping dx3, w zestawie był zasilacz, podpiąłem całość i wszystko działało spoko. Wczoraj przepinałem kable na listwie do której był podłączony amp i poszły iskry w gnieździe obok. Z racji, że byłem bardzo blisko zasilacza to zacząłem słyszeć odgłos który się z niego wydobywa jakby "brzęczenie" odgłos jest silniejszy gdy amp ma wyłączony wyświetlacz, po włączeniu wyświetlacza już go nie słychać. Myślałem, że coś nie tak z listwą przepiąłem go do innej ten sam efekt, gdy podpinam go do gniazda sieciowego również jest słyszalny dźwięk z wnętrza. Pytanie jest tutaj czy po tych iskrach coś się w nim uszkodziło? Nie jestem pewien czy ten dźwięk był wcześniej, nigdy nie zwracałem na to uwagi na 80% wydaje mi się, że go nie było
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy