Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCDXC pomoc


huzar24

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przestała grać prawa strona:-( słuchawki mam od roku, są już poza gwarancją. Grały jedynie na DAPach, a dzisiaj wpiąłem je w Hifiman EF6. Około 30minut grało dobrze, później prawa strona zaczęła przerywać, pomagało wypięcie i wpięcie kabla, po kolejnych nastu minutach prawa strona zamilkła.

Mam dwa kable do tych słuchawek, różne źródła - zmiana nie pomaga.

Zanim wyślę do dystrybutora - Ktoś jest w stanie zerknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

W słuchawkach za 8000 zł pada głośnik i jest to typowe?

A faktycznie. W komisie jest tego potwierdzenie.

O grado też kiedyś pisano: "delikatne, niczym motyl pofrunęły na serwis do Stanów" :)

Do tego: grają najlepiej po 1000h grzania. A tu wychodzi, że rzadko które dożywają takich przebiegów :)

Ale lcd nie mogę odmówić finezji dźwięku. Szkoda, że tak ulotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam 76 napisał:

Mówcie mi tak jeszcze, właśnie czekam w akcji pre na LCD 2 C....:huh:

Jak masz gwarancje, to śpisz spokojnie. I tak je pewnie sprzedasz nim miną 2 lata. U mnie w lcd-x pojawiły się problemy jak było po gwarancji :D ale widzę miałem duże szczęście, bo inaczej by była strata 3tys albo więcej, bo ile takie uszkodzone słuchawki są warte? Nowe przetworniki też pewnie kosztują. Ja sobie odpuszcxam grado,audeze, bo szkoda zdrowia. Fajnie te słuchawki grają, ale bezawaryjność też jest ważna. Ciekawe co zrobi właściciel LCD-4 jak mu padnie driver po gwarancji.. chociaż dla ludzi, których stać na lcd 4, to pewnie strata takich pieniędzy nie jest czymś strasznym :)

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam 76 napisał:

Mówcie mi tak jeszcze, właśnie czekam w akcji pre na LCD 2 C....:huh:

Jakość sluchawek Audeze a w zasadzie ich QC jest znana od dawna. Od pierwszych modeli LCD2 czyli od 2010 r.

Występuje też problem z powtarzalnością brzmienia.

Na dniach będzie recenzja Tylla, raczej pozytywna. Ale sluchawki tylko i wyłącznie dla lubiacych naprawdę ciepłe granie o bardzo wąskiej scenie. Basu ma być więcej niż w LCD2 pre F ?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/6/2017 o 10:18, Adam 76 napisał:

Mówcie mi tak jeszcze, właśnie czekam w akcji pre na LCD 2 C....:huh:

 

Ostatnio czytałem w necie - obecnie już takich problemów nie ma jak kiedyś, nawet jeden sprzedawca wypowiadał się z 2 lata temu, że jedynie problemy są z LCD3. Dzisiaj sytuacja jest jeszcze lepsza.

Z tymi różnicami brzmienia między modelami - to ponoć wynika z faktu, że membranę planarną trudno dobrze napiąć. Audeze z tego co widzę ma głównie problemy z powtarzalnością w wyższych pasmach (w sumie to te rozbieżności nie są jakieś zbyt problematyczne, i jest plus, że ma się unikatowe brzmienie :P , chyba może być też taka sytuacja, że dany egzemplarz LCD3 może brzmieć bliżej LCD2, a LCD2 bliżej LCD3  :P , więc jak kupuje się w ciemno to lepiej kupować najtańsze LCDki.. ). Zresztą gorszą wpadkę miał MrSpeakers, że w bodajże 2 parach Etherów na 4 pary, był ścięty bas w jednej muszli (to były pary wysłane na pomiary Innerfidelity)...

Ostatnio w wątku headfi czytałem, że wykonanie Hifiman Sundara (499$) jest jeszcze gorsze niż w HE400i :D Im lepsze słuchawki tym bardziej problematyczne, Staxy to nawet trzeba chronić przed kurzem, bo może je zabić :P

Aha odnośnie wrażeń dźwiękowych, tych co słyszeli LCD2C (2 osoby na canjam), to według nich grały podobnie do LCD-X, co w sumie jest raczej plusem :) Ale nie wiem, czy na canjam to nie były prototypy, więc finalnie może brzmienie inne będzie. Tyll jak nie będzie miał opóźnień to w piątek powinien opublikować recenzję.

 

Nie wiem jak w Polsce z serwisem pogwarancyjnym, ale za granicą to normalnie wysyłają do Audeze na odpłatną naprawę. Ale jak ktoś mówił wyżej, przez te 2 lata zdążysz sprzedać :P

 

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ich sprzedawać, chcę je kupić i chcę nie chcieć więcej innych słuchawek kupować!!:D Chcę super wypasione otwarte słuchawki, ładne (takie już wiadomo, że "som" - chociaż do meze 99 im jeszcze trochę brakuje aleee jakby tak je przyfarbował na żółto, to kto wie...  hehe), typowo domowe ale "łatwopędne" (to też ma być), o powabnych, nasyconych, plastycznych wokalach, średnica może być lekko pogrubiona i z przyjemnym i bardzo dobrze rozciągniętym podparciem w basie - nie musi potwornie kopać i być twardy jak kamień, góra delikatna ale selektywna, tyle i aż tyle heh. A i jeszcze jedno, żeby nie ważyły 0,5 kg;) To "chcem" Św. Mikołaju!

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz poszukać czegoś innego ?

Bo one aby zagrały na poziomie to potrzebują praądu np. audeze dackard. Dapy odpadają chyba, że z ampem. Pierwsi użytkownicy na headhifi już się żalą że sluchawki im nie grają z DAPów. No zdziwienie ?

Om bardziej rozdzielcze źródło im jaśniejsze tym lepiej. 

To jest ciemniejsze granie niż NH i Eleary i potrzebują znacznie więcej "papu" niż te dwoje razem wzięte.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam 76 napisał:

Nie chcę ich sprzedawać, chcę je kupić i chcę nie chcieć więcej innych słuchawek kupować!!:D Chcę super wypasione otwarte słuchawki, ładne (takie już wiadomo, że "som" - chociaż do meze 99 im jeszcze trochę brakuje aleee jakby tak je przyfarbował na żółto, to kto wie...  hehe), typowo domowe ale "łatwopędne" (to też ma być), o powabnych, nasyconych, plastycznych wokalach, średnica może być lekko pogrubiona i z przyjemnym i bardzo dobrze rozciągniętym podparciem w basie - nie musi potwornie kopać i być twardy jak kamień, góra delikatna ale selektywna, tyle i aż tyle heh. A i jeszcze jedno, żeby nie ważyły 0,5 kg;) To "chcem" Św. Mikołaju!

 

Tego ostatniego to na pewno nie spełnią, mają 549g jeśli dobrze pamiętam, ale waga w lcd2 jest całkiem dobrze rozłożona, a te dodatkowo mają ten pałąk nowszy. Na wszelki wypadek od dzisiaj zacznij trenować kark :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu no to puszyste, hmmm jak Tyll da rade to i ja:). Ps. Troche sie ton zelastwa przewalilo od drugiej klasy liceum do teraz a i w domu zelastwa sporo, chociaz ostatnio coraz czesciej mysle aby ten sport zostawic mlodszym a zajac sie tylko tym najprzyjemniejszym sportem;). Czas biegnie nieublaganie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam 76 napisał:

uuuuu no to puszyste, hmmm jak Tyll da rade to i ja:). Ps. Troche sie ton zelastwa przewalilo od drugiej klasy liceum do teraz a i w domu zelastwa sporo, chociaz ostatnio coraz czesciej mysle aby ten sport zostawic mlodszym a zajac sie tylko tym najprzyjemniejszym sportem;). Czas biegnie nieublaganie...

 

To raczej nie masz powodów by się wagą przejmować :P

 

Z cyklu FAQ:

 

-Czy warto przejmować się ciężarem Audeze?

-Nie, bo w razie kontujzji nie będziesz czuć bólu, bedąc oszołomionym ze szczęścia jak grają.

19.jpg

 

-Jakie są wymagania słuchawek Audeze LCD?

-Dowolny telefon (np. ajfon) i odrobinę ćwiczeń wzmacniających szyję.

Bodybuilder-Traps.jpg?ts=1422661207

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że membranę planarną trudno dobrze napiąć. Audeze z tego co widzę ma głównie problemy z powtarzalnością w wyższych pasmach"

 

Skoro dotychczasowe produkty to są wprawki i dopiero się uczą sprzedając prototypy to chyba na głowę upadli chcąc za to kasę jak za skończony produkt wysokiej klasy. A tu ani jakości, ani powtarzalności o masie nie wspominając. Drugi taki to Hifiman. Jak wyjdą z garażu to można kupować. Choć czy wyjdą to nie jest takie pewne bo Grado do kilkudziesięciu lat w piwnicy klei.

 

"Nie chcę ich sprzedawać, chcę je kupić i chcę nie chcieć więcej innych słuchawek kupować!!:D Chcę super wypasione otwarte słuchawki, ładne"

O. Chcesz tak jak ja już mam. Tylko czemu za pomocą Audeze chcesz to osiągnąć? 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Rafacio napisał:

"że membranę planarną trudno dobrze napiąć. Audeze z tego co widzę ma głównie problemy z powtarzalnością w wyższych pasmach"

 

Skoro dotychczasowe produkty to są wprawki i dopiero się uczą sprzedając prototypy to chyba na głowę upadli chcąc za to kasę jak za skończony produkt wysokiej klasy. A tu ani jakości, ani powtarzalności o masie nie wspominając. Drugi taki to Hifiman. Jak wyjdą z garażu to można kupować. Choć czy wyjdą to nie jest takie pewne bo Grado do kilkudziesięciu lat w piwnicy klei.

 

"Nie chcę ich sprzedawać, chcę je kupić i chcę nie chcieć więcej innych słuchawek kupować!!:D Chcę super wypasione otwarte słuchawki, ładne"

O. Chcesz tak jak ja już mam. Tylko czemu za pomocą Audeze chcesz to osiągnąć? 

 

Trzeci to MrSpeakers, czwarty Kennerton, miejsca kolejne też się znajdą pewnie (np. nowe Alphy -kupione od chińczyków i sprzedawane z wielokrotną przebitką). Yamaha to ponoć miała jakość, a dzisiaj jest jak jest :P W sumie żadne znane firmy za planary się jakoś nie biorą, ta technologia od dynamików jest bardziej problematyczna czy mniej opłacalna. Chciałem napisać, że Oppo jakoś dało radę, ale się jeszcze powstrzymam, zerknąłem właśnie na wykresy IF i widzę, że tak kolorowo też może nie być: Oppo PM3, Oppo PM3 inna sztuka

 

Proszę tylko nie wmawiaj, że endgame to K701, to temat o planarach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój endgame właśnie jest taki jeśli chodzi o słuchawki - nikomu mojego endgejmu nie wmuszam. Niedawno kupiłem drugie na zapas. Co do planarów. Technologia lipn( ni to elektrostaty, ni dynamiki ) i jak widać obecnie poza młodymi garażowymi buntownikami, którym to średnio wychodzi nikt inny za ten temat nie chce się brać. A oni pewnie biorą się dlatego, że w dynamikach czy elektrostatach nie mają czego szukać. To kombinują z zamulonymi planarami dowalając cenę, a cena dla audiofila to jest to co gra. I jakoś to idzie.

 

A jeszcze co do zdjęcia z początku wątku. To są luty za 5, 8,10 tysięcy złotych? Przy górnej nakrętce jakby rdza??? Pościerana farba i jakieś purchle na niej?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem mu, że to temat o planarach :P PS. Podyskutować nie można? :unsure: Ale żeby więcej wiochy się nie zrobiło zarządzam ewakuację do tematu:

 

Dnia 12/5/2017 o 20:58, huzar24 napisał:

przestała grać prawa strona:-( słuchawki mam od roku, są już poza gwarancją. Grały jedynie na DAPach, a dzisiaj wpiąłem je w Hifiman EF6. Około 30minut grało dobrze, później prawa strona zaczęła przerywać, pomagało wypięcie i wpięcie kabla, po kolejnych nastu minutach prawa strona zamilkła.

Mam dwa kable do tych słuchawek, różne źródła - zmiana nie pomaga.

Zanim wyślę do dystrybutora - Ktoś jest w stanie zerknąć?

 

Nasunął mi się wniosek, który przykro mówić, ale Hifiman z Audeze się najwyraźniej nie lubią... A poważnie, nie wiem czy AudezeXC było mało wytrzymałe(może wadliwy egzemplarz od początku), czy coś wzmak za dużo mocy zapodał, może sprawdź, przy włączaniu wzmaka czy nie ma głośnego kliku w słuchawkach przy jego włączaniu.

 

Właśnie pogoglowałem, ile XC wytrzymują mocy, wcześniej myślałem, że przez ileś ms nawet 15W, ale wg pierwszej strony, którą znalazłem wytrzymują troszeczkę mniej...

"Maksymalna moc wejściowa: 15 mW" :lol:

 

 

@Rafacio

Przesadzasz i jakbyś zauważył to Hifiman i MrSpeakers już robią estaty, a Hifiman dynamiki, poza tym szef Hifiman estaty robił jeszcze przed założeniem firmy - HE Jade. Co do kwestii brzmienia - to jest zawsze kwestia indywidualna, piszesz, że zamulone, nie wiem z czego i jakich słuchałeś, ale według mnie to tak samo jakbym napisał, że AKG są anemiczne i brzmią jak karykatura muzyki, ale nie wiem co osiągniemy w dyskusji żonglując takimi epitetami ;) Ale wolę ograniczyć subiektywizm i napisać, nieco bardziej obiektywnie, że AKG przez ostatnie lata dużo nie zrobiło według mnie (K812, K872 i K550, K545, a wariacje K550 i K7xx to nie duże osiągnięcia), a ich słuchawki rozpadają się od samego patrzenia (no niestety jak dla mnie dobry to jest tylko wygląd). Audeze, Hifiman i mrSpeakers przynajmniej coś robią i dodatkowo robią brzmienia jakich u dynamików ze świecą szukać. Bez obrazy :)

Edytowane przez oblivion
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności