Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup głośników do komputera. Najlepiej aby były one 2.0.Mój budżet to max 1000zł. Jako iż głośniki będą już lepszej jakości chciałbym także dokupić kartę dźwiękową. Myślałem nad zestawem :

Głośniki : Microlab Solo 7C

Karta dźwiękowa : Asus Xonar DX/XD

Głośniki mają być bezpośrednio podpięte pod ową kartkę dźwiękową.

Jest to dobry zestaw ? Czegoś brakuje ? Są lepsze opcje ? Prosił bym o pomoc aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto 

Pozdrawiam

Jeśli do komputera, to rozumiem odsłuch w bliskim polu?

W takim razie, moim skromnym zdaniem, lepiej sprawdzą się Edifiery, które to już kwestia preferencji. Nie bawiłbym się też w Asusa. Przed chwilą sprawdziłem - ludzie cuda sprzedają za śmieszne pieniądze. Na Allegro jest licytacja iFi nano, na Olx widziałem Bit Opusa - genialny DAP z funkcją DAC-a - to dużo lepsze rozwiązania i jeżeli chodzi o jakość dźwięku i walory praktyczne.

Jeśli wewnętrzna to tylko aim sc808, jeśli zewnętrzna to w tych pieniądzach iFi nano LE lub jakiś DAP z funkcją karty dźwiękowej -  Shanling M1, Fiio X1 II, Fiio X5 ( używany).

@bendezar Tylko i wyłącznie wewnętrzna karta ( Podobno są lepsze niż taki zew. ) . Generalnie teraz muszę się zastanowić, jeżeli chce głośniki na biurko to wybrać Edifery a jeżeli chciałbym obok na stojakach ( Lepsza na mnie opcja chyba ) to lepsze będą Solo 7c. Popierasz ?

U mnie Edifiery, wprawdzie S2000, stoją na stojakach, wcześniej R2600 też stały na stojakach. One po prostu, lepiej niż Microlaby, udają granie lepszym dźwiękiem. 

Lepiej wydać mniej na kartę a więcej na głośniki (chociaż w tym wypadku monitory albo kolumny aktywne powinniśmy to nazywać ;) ). Jaki metraż ma pokój w którym będziesz używał sprzętu? Można by też poszukać czegoś z podłączeniem optycznym/cyfrowym. Odpadł by Ci wtedy zakup karty do kompa. 

Można też rozważyć kupno zestawu "tradycyjnego" czyli wzmacniacz i kolumny (używane) a do tego karty zewnętrznej (wcale nie są gorsze od wewnętrznych) albo wewnętrznej. 

@Oskar2905 Sprawy się teraz skomplikowały i na 100% muszę kupić kartę zewnętrzną. Znalazłem takie : Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB, Creative Omni Surround 5.1. Najlepiej aby działała karta pod WIN 10. Mój metraż pokoju to około 16m. Napaliłem się na te Solo 7c niż jakieś Edifiery  ale myślę, że jako iż NIE jestem wybitnym melomanem i nie będę czuć różnic to wszystko jedno co wybiorę. 

Edited by Versiman

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Arzyk
      Witam,
      Poszukuję DAPa, który będzie w stanie spełnić moje oczekiwania, a są to:
      musi być w stanie streamować po wifi i usb muzykę do procesora E800dsp ze stajni alpine (DLNA). musi na nim pracować Tidal w wersji offline. kwota maks 1000 zł DAP nie będzie używany jako grajek do słuchawek, będzie używany stricte jako źródło cyfrowe dźwięku do systemu Car Audio - i nic więcej.
      Wypatrzyłem,że parametry spełnia Fiio M6 ale wyczytałem, że procesor słaby i w Tidalu przy kasowaniu utworu albo szukaniu lubi mieć zwiechy - kiepsko. Z kolei M9 przekracza budżet.
      Co jeszcze jest warte rozpatrzenia?
      Arek
    • By Shador
      Cześć wszystkim, mam problem z podłączeniem głośników do monitora Philips Momentum 436m6vbpab, korzystam tylko i wyłącznie z konsoli, więc zostaje mi tylko podłączenie ich do monitora i tutaj pojawia się moje pytanie jak mam to zrobić? Jaki kabel będzie potrzebny? 
    • By mikoxor
      Siemka, kupiłem używany zestaw EDIFIER S730. Niestety z satelitek po włączeniu zestawu słychać głośne jednostajne piszczenie. Zestaw nie jest nawet podłączony do komputera więc jedynie subwoofer z satelitkami. Ciekawa sprawa jest taka, że te piszczenie jest tak wysokiej częstotliwości, że osoby starsze np. moi rodzice nie słyszą tego nawet jak przyłożą ucho do głośnika, a ja i mój brat bez problemu słyszymy z końca pokoju. Można coś z tym zrobić? Od czego ten pisk? Głośniki kupiłem za bardzo dobrą cenę więc szkoda, żebym musiał się ich pozbywać.

Tutaj filmik: (polecam zrobić głośność na maxa): https://www.youtube....h?v=AfQ5jrABA3Y

oraz drugi filmik gdzie już nawet bez pogłaśniania słychać bardzo dobrze: https://www.youtube....h?v=23Q0XcSTPAA

Pozdrawiam
    • By blackeagle1
      Hej mam pytanie i może ktoś będzie w stanie doradzić

Posiadam zestaw MicroLab Solo 16c i Yamaha Yst-FSW050
      http://microlab.com/en/catalog/stereosystem/mains-connection/bluetooth/solo-16/
      https://audioklan.pl/yamaha/produkt/yst-fsw050.html

Zastanawia mnie czy jest możliwość podpięcia zewnętrznej karty dźwiękowej z funkcją bluetooth

Korzystam z lapka i koma, wiem że głośniki mają już wbudowany modół bluetooth
      Ale jestem ciekaw czy mogę podpiąć właśnie kartę dźwiękową
      Jeżeli tak to będę wdzięczny z podpowiedzi :) , i w jaki sposób dokonać połączenia ?

Z góry dzięki

• By joker718
      Witam,
      nie widzę tu na forum zbyt dużo podobnych tematów więc postanowiłem założyć nowy. Chcę przesiąść się z Voombox Outdoor na coś z wyższej półki, przez dość długi czas myślałem o Harman Kardon Go+Play, ale w sumie poczytałem więcej i nie wiem czy nie będzie zbyt przebasowiony, słuchane będzie głównie w różnej wielkości pomieszczeniach, w 90% metal i rock a więc bas ma być dynamiczny i mocny, ale nie przesadzony. Poczytałem za to dużo o Creative iRoar i wszystkie recenzje zdają się być bardzo pozytywne, brałbym go za 800zł, dodatkowe funkcje których ma mnóstwo jak najbardziej na plus ale głównie chodzi mi o jakość dźwięku. Jedno co zauważyłem to że nie widuję go ostatnio w zestawieniach, na forach i.t.p., przewijają się Marshalle, Ultimate Earsy, Sonosy i tym podobne, ciekawi mnie jak ma się iRoar do tych marek? Jeśli ktoś ma jakieś porównanie to proszę o opinie, ewentualnie co moglibyście do 1000zł polecić do metalu i rocka, skupiając się na jak najlepszej jakości dźwięku (odpadają głośniki które muszą być na kablu czyli np. z tego co wiem niektóre polecane Marshalle).
      Z góry dzięki za pomoc.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy