Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 2.0+karta dźwiękowa do 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup głośników do komputera. Najlepiej aby były one 2.0.Mój budżet to max 1000zł. Jako iż głośniki będą już lepszej jakości chciałbym także dokupić kartę dźwiękową. Myślałem nad zestawem :

Głośniki : Microlab Solo 7C

Karta dźwiękowa : Asus Xonar DX/XD

Głośniki mają być bezpośrednio podpięte pod ową kartkę dźwiękową.

Jest to dobry zestaw ? Czegoś brakuje ? Są lepsze opcje ? Prosił bym o pomoc aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, moim skromnym zdaniem, lepiej sprawdzą się Edifiery, które to już kwestia preferencji. Nie bawiłbym się też w Asusa. Przed chwilą sprawdziłem - ludzie cuda sprzedają za śmieszne pieniądze. Na Allegro jest licytacja iFi nano, na Olx widziałem Bit Opusa - genialny DAP z funkcją DAC-a - to dużo lepsze rozwiązania i jeżeli chodzi o jakość dźwięku i walory praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wewnętrzna to tylko aim sc808, jeśli zewnętrzna to w tych pieniądzach iFi nano LE lub jakiś DAP z funkcją karty dźwiękowej -  Shanling M1, Fiio X1 II, Fiio X5 ( używany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar Tylko i wyłącznie wewnętrzna karta ( Podobno są lepsze niż taki zew. ) . Generalnie teraz muszę się zastanowić, jeżeli chce głośniki na biurko to wybrać Edifery a jeżeli chciałbym obok na stojakach ( Lepsza na mnie opcja chyba ) to lepsze będą Solo 7c. Popierasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Edifiery, wprawdzie S2000, stoją na stojakach, wcześniej R2600 też stały na stojakach. One po prostu, lepiej niż Microlaby, udają granie lepszym dźwiękiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wydać mniej na kartę a więcej na głośniki (chociaż w tym wypadku monitory albo kolumny aktywne powinniśmy to nazywać ;) ). Jaki metraż ma pokój w którym będziesz używał sprzętu? Można by też poszukać czegoś z podłączeniem optycznym/cyfrowym. Odpadł by Ci wtedy zakup karty do kompa. 

Można też rozważyć kupno zestawu "tradycyjnego" czyli wzmacniacz i kolumny (używane) a do tego karty zewnętrznej (wcale nie są gorsze od wewnętrznych) albo wewnętrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 Sprawy się teraz skomplikowały i na 100% muszę kupić kartę zewnętrzną. Znalazłem takie : Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB, Creative Omni Surround 5.1. Najlepiej aby działała karta pod WIN 10. Mój metraż pokoju to około 16m. Napaliłem się na te Solo 7c niż jakieś Edifiery  ale myślę, że jako iż NIE jestem wybitnym melomanem i nie będę czuć różnic to wszystko jedno co wybiorę. 

Edytowane przez Versiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności