Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw STEREO do 700-800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce odsłuchu.

-Pokój obecnie 8-10m2 -> docelowo 15-20m2(niestety nic pewnego dlatego najpierw DAC, kolumny +/-Luty).

Przeznaczenie

-Głównie odsłuch muzyki + z czasem podpięcie pod TV.

Preferencje.

-Ciepłe brzmienie, co do Jasne/Ciemne cięzko zdecydować z przewagą dla Jasne. (Lubie festiwale i koncerty typu. Rap --- Sunrise --- Filharmonia). Wszystko zależy od nastroju. Jak mam dużo wolnego to się bawię lubie pojechać na jakiś festiwal typu właśnie Sunrise. Natomiast na codzień Słucham rapu, ale uwielbiam posłuchać dobrego kompozytora ! Czy to orkiestra czy pianino mam sentyment, do muzyki filmowej również. 

Kwota:

-700 do 800zł. Narazie chce zakupić DAC najlepiej do 300zł! Ale jezeli warto dołożyć 100zł to dołoże..Dlaczego DAC? Ano dlatego, ze nie wiem jak to będzie z rozbudową gabinetu (Moja oaza spokoju). I głównie od tego zależy poźniejszy dobór głośników. W Planach mam edifier r1600TIII r1700BT lub R2600 (Gabarytowo nie wiem jak z tym będzie.. Pokój o kształcie prostokąta, z wejściem od krótszej ściany.. Także Głupio z rozstawieniem.(Meblościanka zajmuje jedną stronę, a fotele biurko itd drugą.. zostaje pasek przestrzeni na środku + okolice biurka.

 

DAC musi obsługiwać również słuchawki AKG Y50 lub/i Samsung LevelON

 

 Prosiłbym Was o rade co do tego HA INFO U2 Plus, + zasilacz Abasco. Bawić się w to? Czy np coś FiiO lub Audiotrak? 

 

Na Amazonie, FiiO e10k można dostać za 76$ + wysyłka. Zawyżając kurs do 3.6zł wyjdzie około 280zł. Jest sens bawić się w HA info czy brać to FiiO i mieć spokój.+ Zostaje kwestia zasilania.. Czy FiiO Można zasilić nie z laptopa, a np. Podłączyć na stałe do gniazdka przez ładowarkę z telefonu? Tutaj korzyść ma HA INFO U2 Plus.. z racji stałego zasilania, tylko pozostaje ON/OFF przełącznikiem.

 

Druga sprawa, o której zapomniałem. To podłączenie bluetooth. Z racji pracy i braku czasu muzyki słucham głownie z YT. (Telefon/Laptop/Telewzior). Podłączając kolumny w tej kolejności Odbiornik BT->DAC->Kolumny.... będzie miało to sens?  I jest sens się bawić w R1700BT jeżeli chce mieć i tak wszytko odtwarzane po DAC?:> Bo wbudowany BT będzie omijał DAC... 

 

 

PS. Wybaczcie ten syf, ale moja sytuacja wygląda tak. Chce zmienić głośniki od dłuższego czasu miałem kupić uzywane z906 i wpiąć je przez Crative SB 5.1..Ale od tego czytania tych forów mam już taki mętlik..(chyba widać :P ). 

 

PS2. Najlepiej chyba będzie wziąć||||| Adapter bluetooth-->FiiO e10k-->Edifier R1600TIII i Ewentualnie w razie remontu zamienić na R2600 ?  

 

 

Dziękuję i przepraszam!

Edytowane przez PietrekZ95
z****ny mózg vol.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziękuję. Kurde właśnie myślę czy nie zamówić 3 wersji głośników, do tego z 2 DAC oczywiście z różnych sklepów na jeden termin i testować przez tydzień po czym odesłać . Nie mam też za bardzo czasu na takie kombinacje alpejskie z odsyłką.. musiałbym się kimś wyręczyć niestety. 

 

Nawiązując do odpowiedzi jest to dobra myśl, tylko jak mówię muzyki słucham w 70% na szybko.. wracam i włączam YT... Mimo wszystko uważam, że w przypadku DAP i tak będę musiał zacząć zgrywać wszystko np na kartę SD żeby miało to sens.. Zaintrygowałeś mnie. I wtedy wybór prosty bo r1700BT, nieprawdaż?

Edytowane przez PietrekZ95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde kurde.. Muszę przyznać audiofilem nie jestem, po prostu lubię pełny, czysty dźwięk w całym zakresie. Jest sens w ogóle bawić się w te DAC itd. Czy kupić po prostu Shanling M1 i r1700BT? 

 

Bo jeżeli mam wydawać załóżmy 2 tyś zł żeby zobaczyć jakąkolwiek minimalną poprawę to mija się to dla mnie z celem. Przynajmniej obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PietrekZ95 napisał:

Kurde kurde.. Muszę przyznać audiofilem nie jestem, po prostu lubię pełny, czysty dźwięk w całym zakresie. Jest sens w ogóle bawić się w te DAC itd. Czy kupić po prostu Shanling M1 i r1700BT? 

 

Bo jeżeli mam wydawać załóżmy 2 tyś zł żeby zobaczyć jakąkolwiek minimalną poprawę to mija się to dla mnie z celem. Przynajmniej obecnie. 

I to chyba najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar siedzieć dalej niż ~półtora m od 1700bt to je sobie odpuść:) na biurku pod pc super,pod tv gdzie zwykle jest dalej grają sucho i nudno, spl spada nie do przyjęcia:)

Lepszą opcją jest zakup t -ampa są różne wersje z bluetooth też i do tego kolumny podstawkowe co daje większe możliwości na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie odległość odsłuchu wynosi właśnie około 60cm jeżeli pracuje.  Lub 1.5 do 3m jak odpoczywam. Nie chce też kupić i zaraz zmieniać.. po prostu mnie na to nie stać. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać pieniądze. Budżet może się zwiększyć do +/-1000zl na 2 raty. Bo z tego co widzę to za 700 i tak nie kupię obu rzeczy naraz. 

 

A jeszcze taki offtop.  Mam kolumny AKAI swojego czasu kupione zamiast Simsona za 300$. Może to wykorzystać? Niestety mają zerwane tabliczki.. maskownica przyczepiona na stałe. Wygląd jak stare SR-H30 1 wysokotonowy i 1 niskotonowy.

Mógłbym podjechać do ojca i zobaczyć czy w ogóle działają.  On ma amplituner Yamaha RX-V567

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały przez spory czas Edifier R1600TIII z fiio d03. I naprawdę dobrze to grało. Teraz ten FIIO pędzi mi Presonus Eris E8 i wcale nie zmasakrował sceny - jest bardzo poprawnie, a zważywszy na cenę 130zł za nowego jest rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie analizuje to co doradzacie. Słowem wstępu, cenie sobie każde Wasze zdanie, bardzo Wam dziękuję za poświęcony mi czas.

Rozważyłem 2 opcje:

1.Adapter BT (Jaki? Myślałem o Blaupunkt +/-100zł chwalony.) ---> DAC E10K/D03 lub ten H2 INFO U2 V2 (Jak nie ma dużej różnicy miedzy tymi za 130zł, a tymi za 300+ to wolałbym nie przepłacać).---> Edifier R1600TIII (nawet uzywane, z racji tego, że są dość pożądane i nie tracą tak na wartości to mogę je z czasem zmienić na R2600).

2.Shanling M1 ---->  R1700BT. Pytanie, czy wysłanie sygnału po BT bardzo osłabi jakość? Problem w tym, że sygnał BT jest po DAP, a nie przed.. Niby odtwarzacz posiada aptX, ale kolumny już nie.. + jeżeli to przejdzie to lepiej zamówić najpierw kolumny czy DAP?:>

 

Obecnie mam jednak odsłuch do 2m od źródła. Musiałbym stać na końcu pokoju żeby uzyskać 3m. Tak jak mówiłem gabinet na poddaszu, bez zbytniego miejsca na rozstawienie niestety. Dlatego przed remontem nic tu dużego nie wcisne..

 

PS. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te popierdółki od pc sobie daruj

lepiej  dac-wzmacniacz stereo-kolumny do wzmaka podepniesz  jakiego blutacza  i tez da rade pytanie tylko stare  vel nowe?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności