Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
6 hours ago, TempleInDreams said:

Halo halo ,czy ktoś mi podpowie, czy wzmak udźwignie DT-150  z ich 250 Ohm?

 

Nie ma szans. One od stacjonarki wymagają, a co dopiero takie maleństwo. Z małych i przenośnych kombajnów, to Mojo i ifi iDSD nano BL,

ze wskazaniem na tego drugiego, ze względu na sygnaturę. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.08.2018 o 01:47, bigmaras napisał:

 

Nie do końca. Te monki to słuchawki zbalansowane i tutaj jest opcja za pomocą adaptera podłączenia do standardowego złącza jack 3.5mm. Natomiast w drugą stronę sprawa jest dużo mocniej skomplikowana. Aby podłączyć do złącza zbalansowanego zwykłe słuchawki to raczej bardziej zaawansowane urządzenie będzie potrzebne. Poza tym nie widzę kompletnie sensu takiego podłączenia? Po co podłączać za pomocą adapterów i kombinować skoro obok jest złącze standardowe?

Odgrzebię tą kwestię, bo to dość istotne. O ile słuchawki z kablem zbalansowanym można podłączyć za pomocą przejściówki do wyjścia niezbalansowanego to w drugą stronę jest to niemożliwe bo grozi to uszkodzeniem wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Odgrzebię tą kwestię, bo to dość istotne. O ile słuchawki z kablem zbalansowanym można podłączyć za pomocą przejściówki do wyjścia niezbalansowanego to w drugą stronę jest to niemożliwe bo grozi to uszkodzeniem wzmacniacza.

Też można, tylko trzeba odpowiednią przejściówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że połączenie pinów negatywnych razem prowadzi do zwarcia ich do masy. W przypadku złącza jack 4,4 mm symetrycznego jest wyprowadzony pin masy i z niego np. z pinów pozytywnych można uzyskać sygnał niezbalansowany. Skutej jest jednak taki ze mamy wtedy po prostu wyjście niezbalansowane wykorzystując połowę układu. W tej sytuacji , jeśli DAC ma wyjście niezbalansowane 3,5 mm uzyskamy to samo bez przejściówek :)

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeje watek. Forumowicz mnie nakierowal na ww model dac i mam pytanie czy ktos moze testowal go z Denon ah mm400? Sluchawki jak dla mnie graja zbyt jasno i nie maja obfitego basu. Przyjazne 32Ohm ale niska czulosc tylko 96dB/mW. Sabaj DA3 poradzi sobie ?

 

Pozdrawiam

Into

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Into napisał:

Tylko gdzie go kupic?😅

W najlepszym możliwym miejscu

https://www.amazon.de/Portable-Kopfhörerverstärker-Stereo-Bildschirm-DSD512-Grau/dp/B073SSNMKK

 

Szybka darmowa wysyłka i 30 dni na zwrot, bez pytań, bez kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PalmaMDC napisał:

Mam pytanie czy Sabaj D3 to to samo w wersji stacjonarnej ? I czy da radę Superlux HD 330 150Ohm?

 

Nie, D3 to inne urządzenie o innej budowie i na innych podzespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
Godzinę temu, thalat napisał:

Mógłbyś bardziej sprecyzować? Póki co średnio ogarniam te tematy..

Wziąłbym wersję 250Ω i wymienił w niej kabel na zbalansowany, ponieważ wyjście Balans 2.5mm, które masz w Sabaj'u oprócz SE 3.5mm, ma większą moc, a na naszym wspaniałym forum są spece, którzy podejmą się takiej wymiany. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, rozważę. A bez wymiany dużo stracę na mocy/jakości? Szczerze chciałbym kupić w końcu pierwsze dobre słuchawki i się nimi cieszyć. Już od 3 tygodni szukam, sprawdzam, porównuję i czuję, że słuchawek nie kupię, bo na żadne się nie zdecyduję xd 

Jeszcze rozważam nad Dt990 pro w wersji 80ohm i do tego Sabaj da3..

Boję się, że kupię 250ohm i ich nie napędzę niczym dobrym(sabaj może nie wystarczyć, ale pewien nie jestem), bo nie mam takiego budżetu, a w wymianę kabla średnio chce mi się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jot R napisał:

Miałem DT990 250 ohm i grałem z SMSL IQ (czyli Sabaj bez baterii) i wystarczająco napędzał. Po podłączeniu do takiego Aune T1 oczywiście dostawały większego kopa, ale nie była to przepaść.

Jak ktoś słucha głośno, to wtedy jest przepaść, bo z dongla ani kopa, a i głośność mizerna.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, neonlight napisał:

Jak ktoś słucha głośno, to wtedy jest przepaść, bo z dongla ani kopa, a i głośność mizerna.😉

Nie sprawdzałem jak z głośnością, bo słucham raczej cicho. I na takim poziomie dało się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności