Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Sabaj DA3

 

Jako, że kilka osób na forum nabyło już ten mały przenośny, zbalansowany wzmacniacz z DACiem - zakładam temat do dyskusji na jego temat (bo warto :) ).

Niestety producent zdaje się nie mieć swojej strony internetowej i ogólnie ilość dostępnych informacji o tym produkcie jest bardzo mała.

Edit Jak napisał @Inszy jednak strona jest, tylko ja kiepsko szukam :)

http://www.sabaj.com.cn/en/index.asp

Znalezione obrazy dla zapytania sabaj DA3

 

 

Poniżej specyfikacja/opis (z Amazon):

 

  • Full balanced design and Using two SABRE9018Q2C decoding chips from ESS company in USA.Support high bit rate digital processing;Ultra High Dynamic Range;built-in big-power amp circuit, ultra-low distortion can restore a better sound;Dual DAC&circuit for better channel separation.
  • Using the second generation XMOS USB Audio solution - XCore200XU208.PCM sampling rate support up to 32bit/768kHz, and up to DSD512 supported.Exclusive customized driver supported native DSD which is very advanced in audio range.
  • Using two pieces of ultra-low phase noise crystal as an asynchronous clock system, make the sound is more accurate, resolution is higher
  • Two ultra-low noise LDO power respectively and independently for left and right channel amp.Stable voltage enables amp chip works and act it's stable function;the Ultra-low noise ensure the chip out of interfered from the power supply for purer sound.
  • 0.96 inch OLED display screen,the interface is simple and easy to operate.Specially designed 2 headphone output jacks,3.5mm UNBAL&2.5mm BAL.

 

Dynamic range: 125dB
THD: 0.0004%
SNR: 118dB
Bit depth: 16bit, 24bit, 32bit, 1bit
Sampling rate: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz DSD64, DSD128, DSD256, DSD512
Consumption power: 0.8W
Output power: Balanced 32ohm 111mW 64ohm 111mW 300ohm 52mW
Output power: Unbalanced 32ohm 56mW 64ohm 43mW 300ohm 13mW
Impedance range:16~300ohm

 

Link do produktu:

https://www.amazon.de/Sabaj-Amplificatore-Portable-SABRE9018Q2C-Schermo-Grau/dp/B073SSNMKK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&keywords=sabaj da3&language=en_GB&qid=1512382586&sr=8-1

 

Więcej zdjęć i opisów:

https://pl.aliexpress.com/item/SABAJ-Da3-Tiny-DAC-AmplifierHifi-HI-Res-Headphone-Amplifier-Portable-USB-DAC-OLED-Screen-Balanced-Output/32826030379.html

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to gra....

 

Moim zdaniem przyzwoicie zaimplementowany Sabre - czyli nie jest jakoś chudo, nie jest jakoś ostro i nie jest specjalnie jasno ;) 

 

Scena - w sam raz, nie jest oddalona ani bardzo bliska, nie jest olbrzymia ani klaustrofobiczna, nie faworyzuje szczególnie ani głębi ani szerokości. Ogólnie jest szeroko i głęboko, sporo powietrza, dobra separacja. Dużo lepiej niż Dragonfly Black, który gra szeroko ale głębi się w nim praktycznie nie uświadczy. W porównaniu do Pioneera XDP-100, scena jest kreowana podobnie, ale bliżej słuchacza, przez to jest mniejsza ale źródła pozorne są większe (choć nie jakoś specjalnie duże, jest ok).

 

Po niecałym miesiącu testów stwierdzam, że to jeden z lepszym mobilnych DAC/ampów jakie miałem przyjemność słuchać. Podoba mi się bardziej niż Dragonfly, Hegel Super czy Cozoy Rei. Nie jest może tak dobry technicznie jak Mojo, ale też gra mniej cyfrowo.

 

Trudno jest mi go generalnie opisać, bo niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale też nic nie robi źle.

 

Mogę szczerze polecić go wszystkim, którzy poszukują mobilnego DAC/ampa, oczywiście uwzględniając jego dość ograniczone możliwości wysterowania słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krótko, dla mnie świetne granie, niestety tylko po SE miałem okazję sprawdzić i było to na poziomie wyższym niż aune x1s i trochę niższym niż s16 - nie było tak punktowego, kontrolowanego basu, zakładam że wzmacniacz w s16 po prostu jest pod tym wględem lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie uświadczyłem żadnego szumu na dokach. Generalnie Sabaj bardziej mi się spodobał niż Cayin, chociaż jest mniej muzykalny. Niemniej, jest bardziej uniwersalny i ogólnie chyba jednak na wyższym poziomie jakościowo. 

No i nie ma baterii - dla mnie to duży plus. Chyba że bateria działa jak w Oppo ha2 czyli po podłączeniu do kompa 1 kablem można słuchać i ładować jednocześnie. 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 21:53, Adamw napisał:

Czy ktoś z androidem sparował z powodzeniem? 

Ewentualnie jaki smartfon? 

 

A odkopię pytanie, bo może ktoś chce spróbować.

Chyba już gdzieś pisałęm, mam galaxy note 4 (n910c), działa bez problemów (bez zewnętrzego zasilania, tylko jeden kabelek do telefonu) ze wszystkimi aplikacjami, najlepiej oczywiście działa z UAPP.

Edytowane przez andi
lyterówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie odnośnie Sabaja da3

 

Czy jest możliwość używania zbalansowanego wyjścia 2,5mm - korzystając z normalnych słuchawek z wyjściem jack 3,5mm?

 

Potrzebna jest jakaś specjalna przejściówka, trzeba używać specjalnych kabli/słuchawek dedykowanych do wyjścia zbalansowanego?

 

Pytam ponieważ wyjście zbalansowane jest sporo mocniejsze od zwykłego 3,5mm w tym sabaju.. a moja zwykła przejściówka 2,5mm na 3,5mm nie działa dobrze, poza tym chyba w ten sposób można sprzęt uszkodzić..

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzebujesz przejściówkę. Napisz do @bigmaraslub kup Monki balanced w lepszej wersji i dostaniesz w komplecie przejściówkę 2,5/3,5 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję Sabaja z Iphone'm SE z użyciem adaptera Lightening na USB 3 Camera Kit

Jeżeli chodzi o słuchanie po balansie to jest ciężko, potrzebny jest powerbank do zasilenia przejściówki/DACa a i tak przy głośności powyżej 17/100 sprzęt potrafi się wyłączyć i włączyć po chwili. Do 17 działa i taka głośność przykładowo na sowach jest dla mnie zupełnie wystarczająca. Jeśli chodzi o słuchanie po unbal to działa bez dodatkowego zasilania i spokojnie wyciąga 25/100 (głośniej nie próbowałem).

 

IMG_1587.JPG

 

Aha, i oczywiście nie działa bezpośrednie połączenie kablem Lightening - USB C

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przy pierwszym grudniowym podejściu to jest dla mnie sprzęt pomiędzy X1S a S16, aktualnie słucham z EX800ST i nie mogę złego słowa powiedzieć, jest rozdzielczość, separacja, wokale bez sybilantów, przestrzeń niezgorsza niż Shanling M3s. Mnóstwo mocy, na 20/100 jest już dla mnie oporowo, z Sowami po balansie też super, trudno mi było wychwycić różnice do M3s w trybie USB DAC, więc albo głuchnę, albo przyłożyli się w tym Shenzen. Stosunek cena/jakość wyśmienity - czego chcieć więcej ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tak potrzebujesz przejściówkę. Napisz do @bigmaraslub kup Monki balanced w lepszej wersji i dostaniesz w komplecie przejściówkę 2,5/3,5 mm 

 

Nie do końca. Te monki to słuchawki zbalansowane i tutaj jest opcja za pomocą adaptera podłączenia do standardowego złącza jack 3.5mm. Natomiast w drugą stronę sprawa jest dużo mocniej skomplikowana. Aby podłączyć do złącza zbalansowanego zwykłe słuchawki to raczej bardziej zaawansowane urządzenie będzie potrzebne. Poza tym nie widzę kompletnie sensu takiego podłączenia? Po co podłączać za pomocą adapterów i kombinować skoro obok jest złącze standardowe?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, decees napisał:

Tak jak pisałem przy pierwszym grudniowym podejściu to jest dla mnie sprzęt pomiędzy X1S a S16, aktualnie słucham z EX800ST i nie mogę złego słowa powiedzieć, jest rozdzielczość, separacja, wokale bez sybilantów, przestrzeń niezgorsza niż Shanling M3s. Mnóstwo mocy, na 20/100 jest już dla mnie oporowo, z Sowami po balansie też super, trudno mi było wychwycić różnice do M3s w trybie USB DAC, więc albo głuchnę, albo przyłożyli się w tym Shenzen. Stosunek cena/jakość wyśmienity - czego chcieć więcej ?

 

Skala głośności kończy się na 38, nie na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności