Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 400zł, mocny BASS, dubstep, trap


stolarz717

Pytanie

Witam

 

Posiadam słuchawki Audio-Technica ATH-M50x. Grają bosko, ale są to raczej słuchawki "domowe". No i moje pytanie brzmi co zakupić jako uzupełnienie ich? Posiadane kiedyś NuForce NE-700M były całkiem niezłe jeśli chodzi o dźwięk, ale tutaj głównie bass robił robotę, trochę brakowało średnicy. Chodzi mi o słuchawki przenośne wytrzymałe (żeby nie rozwaliły się tak szybko jak NuForce...), prawdopodobnie dokanałowe. Bardzo podoba mi sie ich basowe granie, ogólnie jestem bassheadem, ale bez przesady. Słuchawki oczywiście do dubstepu, trapu, newschool rapu (czyli wolny bit z mocnym dołem, często masuje uszy :D)(tutaj przykład nutki, żebyscie zrozumieli o co mi chodzi, a tutaj druga, a tutaj kolejna :D, i ostatnia) i ściśle z nimi powiązanych, ale lubię też czasem posłuchać rocka, skupmy się jednak bardziej na podanym wcześniej przykładzie. Słuchawki mają być używane i w domu i na zewnątrz (głównie komunikacja miejska), więc dobre wygłuszenie mile widziane (posiadane przeze mnie kiedyś NE-700M były pod tym względem całkiem niezłe). Słuchawki będą używane z Galaxy S7. Czy w tej kwocie porównując słuchawki dokanałowe i inne rodzaje, któraś z tych grup będzie lepiej grała?

Moje propozycje:

  • Sennheiser Momentum In Ear
  • YAMAHA EPH-100
  • SHURE SE 215

Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Słucham takiej samej muzy, mam M50 i kiedyś miałem podobna rozkminę o wersję kieszonkową tych słuchawek, wybrałem eph 100 i sie nie zawiodłem, a nie dawno po zgubieniu poprzednich zakupiłem  je ponownie, rozważałem jeszcze TFZ B2, ale ostatecznie wybrałem sprawdzone rozwiązanie;)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych trzech par to raczej Shurki.Dość dużo mają tego basu,jest nieco przymulony i mi na iphonie 5 potrafił się minimalnie wylać na średnice ale jak lubisz dużo basu i obciętą górę to chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz,co najwyżej coś podobnego.popatrz jeszcze po używanych sennkach ie8/ie80.Może uda Ci się zmieścić w tym budżecie a granie to już poziom wyżej.No i mają pokrętło od niskich tonów.Możesz sobie ustawić tyle basu że po tygodniu będziesz musiał iść do laryngologa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te ie80 tak trochę ponad budżet jednak. :D I jak wyglada sprawa doków używanych? Co zrobić, żeby to w miare higienicznie wyszło? Zmienić gumki i czy coś jeszcze? Poza tym co sprawdzić przy ich kupnie, gdyby to tego doszło?

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno mi jest powiedzieć.Na pewno muszą grać tak jak nieuszkodzone :D.Pomiętościć kabel,żeby sprawdzić czy nie przerywa,posłuchać czy nie ma trzasków,czy słuchawki grają z jednakowym dźwiękiem i głośnością.Co do higieny to prosisz typa,żeby wyczyścił tipsy,pianki we własnym zakresie,po kupnie sam przemywasz tipsy np.spirytusem i chyba wsio.A ie80 używki można dostać 400-500zł spokojnie,tylko trzeba trafić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, jednak odrzucam pomysł dokanałowych, używanych słuchawek, jestem zdecydowany na nowe. Szczerze mówiąc nie wiem na co się zdecydować, ale nie chciałbym tu jakiegoś zamulania jeśli chodzi o midbass, czyli mocnego, płytkiego uderzenia. Chodzi mi o najniższe rejestry, który powoduje masowanko. :D Z tego co wyczytałem to Yamaszki i Sennheiser'y są bardzo polecane w swojej klasie. Prosiłbym o pomoc, gdyż najpóźniej jutro chciałbym zamówić sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności