Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw - karta, głośniki, słuchawki ~600-700zł


Ariven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jak wyżej trzech rzeczy, a mianowicie karty (najlepiej zewnętrznej), głośniki (2.0) i słuchawki (najlepiej zamknięte). 
Na wszystko mam koło 600-700zł, ale nie ukrywam, że im mniej tym lepiej :lol:
Oczywiście biorę pod uwagę sprzęt używany - i w tym aktualnie szukam.

Wybrałem głośniki Microlab b77, i narazie tylko tyle...
Ogólnie słucham różnej muzyki, ale chcę coś nastawionego na bas, grające "V" lub tzw. zjeżdżalnią.
Aktualnie mam superlux hd668b, podpięte do integry, ale chciałbym coś zamkniętego i lepiej grającego. Wyłapałem hyperx cloud, są do dostania poniżej 200zł na olx. Jest może coś lepszego?
Na kartach nie znam się wogóle, także tutaj poradzę się was... Miałem brać Audiotraka Prodigy Cube, ale przeczytałem, że gra neutralnie i do basu się średnio nadaje. Jeżeli chodzi o wyjścia, to tak żeby było można podpiąć słuchawki, microlaby b77 lub jakieś inne wyższej klasy głośniki.

Jakieś propozycje? :ph34r:

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj HD681 Evo od superluxa - basisko łoi aż miło i wtedy nawet karta jasna nie straszna. Co do jakości - 668b naprawdę genialnie grają i ciężko będzie je w tym budżecie przebić. Dla mnie XCloud/Pro 80 nie grają lepiej od 668B, tylko trochę w bok. Jedyne taksy do 3 stów ciepłogrające i możliwe że lepsze od 668b to dla mnie HD6000. To może być TO dla Ciebie - nawet nie V a właśnie zjeżdżalnia. Super słuchawki i zamknięte. Ale nowe 300zł, nie wiem czy dostaniesz używki. Za to za około 200zł były ich białe rebrandy do dostania gdzieś - trzeba poszukać. 

Głośniki - nie poszalejesz - Creative T20, Te microlaby albo edifier 1280. Ewentualnie wskakujesz w vintage i jakieś monitorki aktywne philipsa/jamo za 200-300 zł można wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako kartę możnaby smsl M2 przy bardziej wymagających słuchawkach (a nawet do głośników jej bym się nie bał podpiąć) -słuchawki można też rozważyć dt770 jeżeli pojawią się fajne używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o głośniki - przesłuchałem wersji "demo" [tutaj] i szczerze powiem, bardziej podoba mi się dźwięk z microlabów, i chyba je wybiorę, poza tym na olx nie ma niestety edifierów :/   A co do smsl m2 - podłącze do tego takie głośniki? Bo mają wyjście na słuchawki i zwykłego (chyba) minijacka, a w microlabach na zdjęciach widziałem 2 kable, czerwony i biały.

Jeżeli bym miał kupić słuchawki - używki do 300zł, czyli pewnie cena nowych ~500zł, to jakie byście polecili? Dodam, że od hd668b boli mnie trochę głowa, od tych poduszek na górze dlatego posłucham muzyki godzinę i lipa... 
Na kartę pewnie wydam koło 200zł, nad tym smsl się jeszcze zastanowię... 
Więc głośniki raczej zostają b77, na góze (u dziadków) mam podłączone solo 7c do telewizora, i grają świetnie :woot:

@edit
Jeżeli chodzi o słuchawki, to poszperałem w starszych tematach i znalazłem Beyerdynamiki Custom One Pro, podobno dobre w tej cenie. Na olx są za 400, więc może da się zejść jeszcze niżej. I teraz pytanie co do karty - można którąś z podanych wyżej podłączyć do telefonu? (ip7) Z niego też często słucham muzyki, a w autobusie/pociągu by się takie słuchawki z kartą podłączone do fona przydały :rolleyes:

Edytowane przez Ariven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Listen według mnie. Chociaż też ergonomia może siadać na nich, ale jedne z najlepszych do 500 zł, chociaż jak na wszystko to trochę słabo.

Superluxy, mimo, że byłem nimi zachwycony przez ponad rok, tak teraz słyszę, że są przejaskrawione, dodając do tego loudness war i przejaskrawioną muzykę jaką teraz mamy to krew z uszy potrafi się polać. Ale detale są - chociaż czasem według mnie to są artefakty, a nie detale.

Z basiskiem i detalem można by polecić HD669, chociaż niektóre sekcję basu są tam słabe, trzeba by robić moda, aby to poprawić, jak widziałem, nie słucham basowych utworów, by mi to jakoś przeszkadzało, są w sumie godne polecenia (chociaż tak jak mówiłem - sybilizacja występuje w nich trochę, czasem), za tą cenę super słuchawki.

Są jeszcze chyba Somici V2 dobre opinie widziałem jako słuchawy do 200. Jeszcze można by spróbować Superluxów 662F, te są chyba najbardziej ułoże z nich wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ariven napisał:

 A co do smsl m2 - podłącze do tego takie głośniki? Bo mają wyjście na słuchawki i zwykłego (chyba) minijacka, a w microlabach na zdjęciach widziałem 2 kable, czerwony i biały.

głośniki - w sensie masz wyjście optyczne dla starszych rzeczy które nie obsłużą ci usb  i  3.5 mm na słuchawki / wyjście na wzmacniacz do monitoró w / monitory aktywne - takie jak microlaby które wybrałeś + zasili prawie każde słuchawki które mógłbyś wybrać i jakość dźwięku w tym budżecie będzie "akceptowalna" - co do podłączenia kabel-przejściówkę z 3 polowego minijacka na dwie chinche (lewy i prawy kanał) znajdziesz bez problemu

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale patrzyłem, ale za używki cenią więcej, niż za nówki B) 
Czyli jeżeli chodzi o słuchawki - nowe hd6000, beyery lub focale. Co byście wybrali? Nie miałem styczności z żadnymi z tych słuchawek, ani żadnymi lepszymi, miałem same gamingowe szroty wcześniej... 
No i jeszcze nad kartą rozmyślam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ariven napisał:

Czyli jeżeli chodzi o słuchawki  

beyery (ich kopiami jest reszta) z czego dt770 w budżecie trzeba będzie poszukać, z tańszch to poszukałbym takstarów pro82 (nowe i niedawno były na promocji za 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 ohm na smsl m2 będzie ok - dlatego poleciłem m2 bo przy sprzętach na które nie będziesz narzekał przez rozmiar i mieszczą się w budżecie jest jednym z niewielu które je porządnie zasilą - z czego 250 ohm to będzie sporo (nie tak że aż za dużo dla twojego telefonu)

dt770 istnieją też w wersji 80 ohm  - w która bym na twoim miejscu próbował celować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ariven napisał:

A co do smsl m2 - podłącze do tego takie głośniki? Bo mają wyjście na słuchawki i zwykłego (chyba) minijacka, a w microlabach na zdjęciach widziałem 2 kable, czerwony i biały.

 

Smsl ma wyjście liniowe (line out) jack 3,5 mm, w głośnikach masz wejście RCA. Potrzebujesz więc kabel jack 3,5 - RCA, do Edifierów np. dodają taki w zestawie, a jeśli z Microlabami takiego nie będzie to nie problem kupić.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli chodzi o 80ohm, to raczej nie da rady, ze względu na cenę... :/
Jak już to te dt770 250ohm vs custom one pro. Rozumiem, że ta karta smsl m2 jest "uniwersalna" i w przyszłości pod lepsze głośniki/słuchawki się nada?
Ogólnie co do telefonu - słuchawki będą grały 90-95% na komputerze, także akurat to mało biorę pod uwagę ale miłoby było, gdyby fajnie grały też na telefonie.
I da radę pod iphone'a podpiąć jakoś tą smsl, czy to tylko do pc? Bo w appstore jakieś tam apki smsl widziałem, ale nie wiem czy to do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać dt770 80ohm w dobrej cenie, teraz pytanie o kartę, będzie duża różnica pomiędzy smsl m2, audiotrakiem cube a smsl m3? Jak wypada m2 na tle tych innych?

Głośniki to b77, słuchawki dt770 80ohm.

@edit
Czytałem trochę o sc808, warta uwagi? Niestety wewnętrzna, no ale jak ma być lepsza od zew. w tej cenie to mogę się skusić.
Używka do kupienia za 200zł, słyszałem, że nawet o wiele droższe karty nie mogą jej dorównać jeżeli chodzi o dżwięk...

Edytowane przez Ariven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności